Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Odblokowywanie Bootloadera w Xperii E - oficjalna metoda sonego


ml13

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

9. Wyłącz urządzenie i wgraj sterowniki trybu fastboot (zwykłe trzeba ręcznie przez Menedżer Urządzeń, a z Flashtoola instalką).

 

A ja się zatrzymałem na tym punkcie.

Już ściągam tego Flashtoola. Mam te sterowniki do niego i co dalej z tym zrobić? Mam wyłączyć telefon i co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

10877756_523267041146801_1024086635_n.jp

czy o to chodzi? jesli nie to prosze mnie jakos nakierowac. wiem, troche nie ogarniam, ale jestem poczatkujacy w temacie a koniecznie musze zrobic bootloader unlock + root + nowy soft bo juz nie idzie z tym telefonem wytrzymac... (xperia e)

 

 

edit///

po probie recznego wgrania sterownikow nadal to samo, czyli

10945312_523271644479674_1249457865_o.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Udało mi się naprawić telefon, najpierw musiałem wgrać kernela a potem system, dzięki za pomoc.

 

Cześć.

Mam takie same problemy jak Ty, po próbie odblokowania bootloadera (zakończył się sukcesem).

Możesz mi proszę powiedzieć jak udało Ci się go naprawić?

Chodzi o recovery kernel czy na przykład Zeus JB (je rozumiem wgrywa się w trybie FASTBOOT) za pomocą Flashtoola, a później po tym na przykład stockowy firmware 4.1.1 w trybie FLASHMODE przez Flashtoola? Problem dodatkowy to teraz to, że telefon pokazuje mi ikonkę baterii, co świadczyłoby, że ta jest bliska rozładowania.

Czy da się jakoś naładować telefon bez "uruchamiania" systemu?

 

*** EDIT 16:22 2015-04-27

 

OK udało się tak jak napisałem...

Sprawdziłem przez fastboot.exe dla pewności, czy bootloader faktycznie zszedł, wyskoczyło, że jest unlocked.

Zainstalowałem we Flashtoolu:

ZuesV3.1.1-TWRP.elf w trybie fastboot (vol up + kabelek)

C1505_11.3.A.2.33_CE.ftf w trybie flasmode (vol down + kabelek)

poszedł restart i na szczęście się włączył.

 

Teraz się boję dalej coś grzebać przy nim :P bo mimo, że to stary trupek, to w obecnej chwili, służy mi za zastępczy do mojego SGS5 który jest w naprawie. Jedyne co chcę osiągnąć na tym systemie to możiwość instalacji / przenoszenia aplikacji na kartę pamięci, jak mogę coś takiego zrobić? Wystarczy sam root?

Na dziś starczy mi zabawy, ale będę wdzięczny za szybkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Root wystarczy, ew busybox, sprawdz apke link2sd apk2sd itp

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności