Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Wszystko o custom romach] XOSP - świetne połączenie Cyanogenmoda i Xperii


King_Stone_69

Pytanie

xosp-logo.gif

 

Logo chyba zbyt duże nie jest :P

 

Od pewnego czasu zaczęła mnie interesować nakładka systemowa od SONY - Xperia. I tak właśnie szperając na Google znalazłem ten ciekawy custom rom czyli Xperia Open Source Project.

 

Na początku chciałbym napisać że niestety nie jest to port romu z Xperii Z5, X ani nic z tych rzeczy tylko zmodyfikowany do bólu głów programistów Cyanogenmod 13. Zostało oczywiście usunięte wiele niepotrzebnych aplikacji, bo to oczywiście już nie Cygan (tak wiele osób nazywa go pieszczotliwie) tylko XOSP. Wspomniałem o Xperii X - jest tam interfejs łudząco podobny do tego smartphona. Zostały dodane manewry z paskiem statusu (zegar, data, logo XOSP). Można dodawać przyciski na pasku nawigacji. Ekran blokady jest inspirowany na Xperii Z5, z tego urządzenia pochodzą również dźwięki i czcionki.Są tapety z Xperii X. Dodano uniwersalne dialogi wyłączania/restartu, silnik muzyki Viber: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2191223 , własną bootanimacje oraz menager plików, włączanie i wyłączanie paska nawigacji (a także zmianę wymiarów). Jest SlimDim, SlimSeek, Slim Ime, wiele animacji, podwójne dotknięcie usypia ekran, tryb On-The-Go, usuwanie aplikacji systemowych, nagrywarka ekranu od OmniRoma i DZIAŁAJĄCY SuperSU  A co najfajniesze - aplikacje tylko i wyłącznie od Sony (dużo osób zachwala Album czy Muzykę), a także bazowanie na stock kernelu. Sama Xperia i fundamenty z CM 13. Aż bootloader prosi się o odblokowanie... jeśli chodzi o telefony innych firm a lista jest nie mała (a aktualizacje są tygodniowe).

 

2.png3.png

5.png7.png

10.png11.png

39.png9.png

24.png15.png

 

Pokaz na OnePlus 3: 

 

 

Więcej można poczytać tutaj: http://xosp.org/

 

P.s: Możecie napisać na priv czy chcecie abym pisał o innych custom romach.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Poproszę o napisanie porządnego tematu o tym. Tak to masz lajka [emoji4]



Postaram się to dalej rozpisać, tworzyłem ten temat na szybko. Screeny znajde (albo film wrzuce z YT) bo niestety na stronie twórców ich nie ma. Ciekawe co z tematem o SlimRomie...

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności