Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Dyskusja] Co dalej z CyanogenMod'em?


CyanowyLenovo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Otóż wyszedł news, że grupa Cyanogen Team zamyka dział z systemem. News tutaj: http://www.gsmmaniak.pl/566574/cyanogen-zwolnienia-oraz-zmiany/

 

Jak dla mnie wiadomość dość ciekawa choć niepokojąca, bo te Custom ROM'y, które bazują na CM mogą upaść. Jest też możliwość, że się przeształcą , ale na to trzeba czasu. Nie wiadomo, co dalej z innym projektem, czyli CyanogenMod. Trzeba bowiem odróżnić CyanogenMod i Cyanogen OS. Pierwszy to projekt w dużej mierze społecznościowy i całkowicie darmowy. Z kolei Cyanogen OS, chociaż w dużej mierze oparty na MOD, miał być systemem komercyjnym, tak więc przyszłość dość niepewna.

 

Zapraszam do dyskusji i podzielenia się swoją opinią.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cyanogen os to zamknięty system, właśnie system a cyanogenmod to otwarty mod i każdy może go ulepszać i robić co chce. Więc myślę że cyanogenmod będzie trwał

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie jak było kiedyś,  bez cyanogen os'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, ale weźcie pod uwagę, ze z tego co wynika chcą zamknąć cały dział, a człowiek odpowiedzialny za kontakt ze społecznością został zwolniony. Co prawda przyszłość CyanogenMod'a nie jest jeszcze wyjaśniona, ale skoro kogoś za to odpowiedzialnego za kontakt ze społecznością zwolnili to coś musi być na rzeczy.

Ciekawi mnie przyszłość innych Custom ROM'ów. Taki OmniROM powinien się odkuć, bo to naprawdę świetny projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie znaczy że nie przestaną udostępniać kodu źródłowego i z nich będą custom romy;

To że zwolnili i zwolnią więcej ludzi nie znaczy że nie będzie cyanogenmoda;

Do czego zmierzam...

Cyanogenmod to nie tylko rom,

To idea która pokazuje że da się stworzyć system operacyjny na mobilne urządzenia bez bloatware, bez żadnych nakładek, pokazuje prawie to samo co ''czysty android'',

Jednak dodatkowo pokazuje że android jest bardzo otwartym systemem (chodzi mi o ''ficzery'' z cyanogenmoda, motywy i tym podobne),

Pokazuje że pomimo zakończeniu wsparcia od strony producenta da się wgrać na przykład na takiego dosyć leciwego swifta androida 2.3.7, a nawet 4.1!

Wracając do sedna sprawy, uważam że sam cyanogenmod nie upadnie przez te idee, choćby nieoficjalne wersje będą,  ale będą,  tak samo uważam z resztą custom romów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu pisałem ten post powyżej,  Nawet gdyby cm się by skończył  została by idea cyanogenmoda;

Tak jak przypuszczałem że nie zniknie cyanogenmod ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności