Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[HTC ONE M7] ROOT


Pawliniak

Rekomendowane odpowiedzi

post-1-0-25180400-1381121382_thumb.png

Jeśli chcesz zrootować swój telefon musisz wejść w recovery( włączasz telefon trzymając przycisk Power+Volume Down, tak długo póki nie zaświeci się ekran i wybierasz opcję "Recovery" ) . Są dwa rodzaje programów: Superuser i SuperSU. To od Ciebie zależy który wybierzesz.

Superuser - Superuser-1.0.1.7-CWM (1).zip

 

post-1-0-28760300-1381121373.png

Instrukcje :

1. Zrób backup systemu(używając CWM) - może się przydać podczas problemów

2. Ściągnij paczkę z rootem i wrzuć na telefon

3. W trybie Recovery wybieramy:

install zip from sdcard --> choose zip from sdcard --> i szukamy miejsca w którym zapisaliśmy roota --> i na samym końcu „yes” --> reebot system now
4.Po tym wszystkim powinien uruchomić się nam ponownie telefon
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 6 miesięcy temu...

Nic z tego nie czaje. Nie można krok po kroku?

Najpierw "musisz wejść w recovery" czy "Zrób backup systemu(używając CWM)" czy jak?

Nic takiego jak "W trybie Recovery wybieramy: install zip from sdcard" u mnie nie ma. Dlatego ze muszę cośz tym bootloaderem zrobić?

Niekompletyny poradnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz odblokowac bootloadena htcdev to zrobisz oficjalna metoda, potem przez hboota wgrywasz custom recovery i rom, ale.. Nie możesz mieć s-on w hboocie będzie Ci pisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam taki problem. Otóż komputer nie wykrywa mi telefonu jako dysk przenośny, widzi go jako stację CD. Jest jakiś sposób, żeby wgrać pliki potrzebne do roota na karte pamięci telefonu np. poprzez wiersz poleceń?
EDIT
Komputer nie widzi w ogole telefonu w Eksploratorze, ale w Menedżerze Urządzeń widzi Android USB Devices.
Odblokowałem bootloader i wgrałem Clockworkmode'a bez większych problemów.

EDIT2
W wierszu poleceń wpisując LIST DISK znajduje mi tylko dysk od PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj adb(poradnik jest w cyanogenmod-poradniki) i sterowniki. Włącz debugowanie USB podłącz tel, wpisz adb push (przeciągnij do okna wiersza poleceń plik który chcesz wrzucić na SD) /sdcard/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki zainstalowalem, nie mogę odpalić systemu, telefon włącza się do etapu ekranu startowego z logo HTC. Mam dostęp do bootloadera i do clockworkmod recovery, system nie wstaje więc nie mogę wlaczyc debugowania USB. Włączyłem w telefonie clockworkmod recovery, potem w wierszu poleceń 'niby' udało mi się skopiować zipa potrzebnego do roota:
C:\fastboot>adb push C:\Users\***\Downloads\Superuser-1.0.1.7-CWM.zip /sdcard/
* daemon not running. starting it now on port 5037 *
* daemon started successfully *
2903 KB/s (1787052 bytes in 0.601s)

ALE
na dole ClockworkMod Recovery wyświetlają się następujące komunikaty kiedy wybieam opcje choose zip from /sdcard:
E: Can't mount /cache/recovery/command
E: Can't mount /cache/recovery/log

E: Can't open /cache/recovery/log

E: Can't mount /cache/recovery/last_log

E: Can't open /cache/recovery/last_log

E: Can't mount /cache/recovery/last_install
E: Can't open /cache/recovery/last_install

E: Can't mount /sdcard

E: Can't mount /sdcard

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co ci root skoro system nie odpala ale ok. W recovery masz opcje install zip from sideload kliknij to i w adb wpisz adb sideload (przeciągnij paczkę z rootem do okna wiersza poleceń) i enter. Zainstaluje się tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem sideload ale nic sie nie instaluje, wyskakują mi tylko w wierszu poleceń wszystkie możliwe komendy adb, a na ekranie telefonu (jak już mam włączony sideload) brak reakcji. Sformatowałem /system i /cache.
Co mogę zrobić dalej żeby zainstalować system? Czy przed cyanogenmodem muszę zainstalować pierwotny system? Przypominam stan telefonu to teraz dzialajacy bootloader i clockworkmod (czytalem gdzies ze problem can't mount /sdcard moze sie wiazac ze złą wersją clockworkmodea, moze spborowac go uaktualnic?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zainstalować system? Jeśli wybieram choose zip from /sdcard wyskakuje mi E: Can't mount /sdcard

Po przeglądaniu wątków w internecie doszedłem do wniosku, że spalona jest karta pamięci. Czy jest możliwość wymiany uszkodzonej karty pamięci w HTC ONE M7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności