Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

Custom Rom na alcatel ot 908


Grzesiek95112

Pytanie

Aha, to wejdź w install custom zip from sd card...

Edytowane przez aloisy
Kntyuacja tematu z tąd: http://forum.cyanogenmod.pl/index.php?/topic/70-alcatel-ot-908-root-oraz-zmiana-oprogramowania/page__st__100
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

ok dzieki Aloisy.Powalcze i dam znać co i jak :)Mam nadzieje że da sie go jeszcze orzywić ...

spróbuj może tego - http://android.podtw...hp?device=ot908

tu: http://files.podtwo..../alcatel/ot908/

Masz oryginały jakie wyszły z fabryki alcatela - całe romy. Dzięki programowi od alcatela (podawany w tym lub drugim temacie) możliwe będzie przywrócenie fona do orginału

Aloisy przewaliłem wszystko i inie pisałiśmy nić o programie który zainstaluje mi te romy przez kompa???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jest cały czas to samo.Podawałem ścieżki do tych romów i zakażdym razem ta sama sytuacja.Restart fona > androidek > alcatel one touch > ladowanie move w nieskączoność.Zaraz będe płakał zabiłem mojego pierwszego androidka!!!

Czy jak wrzuce moją sd do innego fonka z andkiem do da rade odzyskać mój backup?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie da rady. Przejdź wszystkie punkty tak jak wtedy, tylko w ostatnim punkcie wpisz adb devices i pokaż co się wyświetla.

Rom jest dobry, kuzynowi działa i jest polski. Musiało Ci się źle wgrać. Przeinstaluj sterowniki adb i sterowniki USB.

Jeśli się nie uda to omiń punkty 6 i 7.

Ps

U kuzyna adb działa normalnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po wpisaniu fastboot flash recovery recovery-clockwork-4.0.1.5-ot908.img i fastboot reboot fon sie restartuje (chyba prawidłowo?)

póżniej w tool "adb devices screenshot21h00m11s.jpg tak to wygląda a słuchawka nadal próbuje wgrać room (ten sam "move)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pomiń punkty 6 i 7. Może zadziała. Przeinstalowałeś sterowniki? Super one click dziala na adb, więc tu tez powinno.

Adb nie wykrywa Twojego telefonu, a fastboot tak. To jest trochę dziwne. Mimo wszystko trzeba walczyć. Telefon na pewno nie jest na złom.

Włącz telefon normalnie i poczekaj 5 minut i wtedy spróbuj wejść w adb.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

stery przeinstalowane.super one click nie widzi fona.pominięcie punktu 6 i 7 i wpisaniu adb reboot recovery "device not found" natomiast jak wpisze w tym samyn cmd adb device mamy to i to

telefon jest cały caz w trybie vol- i power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ten programik do aktualizacji juz zaktualizował 420%! i jeszcze leci .teraz spróbuje te drugie metody

vol+ po włączeniu nic nie daje i ten pliczek recovery też.Tzn restartuje sie fonik i nadal ładuje "wind"

poprawka mój program do aktualizacji tak aktualizowałaż do 400% (wersja 1.9.8)natomiast ten co mi dałeś (wersja1.9.9) dochodzi do tego momentu i stoi.

Więc tak poprzez narzędzie "winfastboot"(od Alojzego) sflaszowałem pliczez z postu #90 (od Grzegorza) uprzednio odchaczając opcje "reboot device intro recovery after flashing".Następnie cmd i komenda "adb reboot recovery" oczywiście "error:device not found"(Nie wiem czy ma to cokolwiek do rzeczy ale opisze co zrobiłem).Wyjołem baterie i nacisnołem power następnie vol+ i home(a robiłem to niejednokrotnie wcześniej bez rezultatu)Ku mojemu zdziwieniu i ogromnemu szczęsciu odpaliło sie recovery!!!Zainstalowałłem inny room który miałem na sd i zrobiłem full wipe i DZIAŁA!!! :D :D :D dzisiaj śpie spokojnie :lol:

Chłopaki jeszcze raz BARDZO Wam dziękuje za pomoc za Wasz stracony czas , cierpliwość , wiedze i za nauczenie mnie rootowania i wgrywania romów!

Grzesiek95112 i Aloisy Górą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No i gitrara. Ale to nie koniec B)

Grzesiu przygotuje Ci jeszcze język Polski!

A tak na serio to dam Ci pojedynczy plik, a nie caly ROM.

Kuzynowi działał cały ROM jak trzeba, więc podejrzewam, że coś namieszałeś przy jego instalacji(brak full wipe?).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Grzesiu próbowałem jeszcze raz wrzucić ten Twój rom i jest to samo.Czekałem 20 min i nie startuje...Jakbyście kiedyś natrafili na jakiś fajny romik to z przyjemnością przetestuje linki możecie wrzucać na pw.

Temat do zamknięcia

DZIĘKI!!!

full wipe zrobiłem :)

No i gitrara. Ale to nie koniec B)

Grzesiu przygotuje Ci jeszcze język Polski!

A tak na serio to dam Ci pojedynczy plik, a nie caly ROM.

Kuzynowi działał cały ROM jak trzeba, więc podejrzewam, że coś namieszałeś przy jego instalacji(brak full wipe?).

Dzieki to fajnie że brniesz dalej.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli juto będzie dział alcatel :D

A o spolszczeniu to nowy temat...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

to samo ładuje sie ten wind

Panowie jestem w tym momencie. jak wgram recovery to w żaden sposób nie moge go uruvhomić, przez adb reboot recovery też nie- device not found.

Co robić?

Udało się:

Wciskamy Power - telefon zawibruje a następnie naciskamy i trzymamy vol+ + home i czekamy z 10 s, recovery się włączyło.

Przy okazji:

Wciskając power+vol- tryb fastboot

Wciskając power+vol+ hard reset

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności