Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy S2] Problem z instalacją gappsów


discjokey03

Pytanie

Witam Serdecznie,

 

     sporadycznie zajmuję się grzebaniem w sofcie telefonu. Potrzebowałem odświeżyć swój Galaxy s2 i prawie mi się udało. Pomyślnie zainstalowałem Cyanogenmod 13 (Android 6.0) używając:

1. philz_touch_6.07.9-i9100

2. cm-13.0-20160326-NIGHTLY-i9100

 

Wszystko działa poprawnie. Jednak gdy chcę zainstalować OpenApps (Wybieram przed pobraniem AMR-> Android 6.0 -> Wersja mini ) Pobrany Plik (open_gapps-arm-6.0-mini-20160327) kopiuję na pamięć wewnętrzną telefonu do folderu Android (Bo na kartę nie mogę... wyświetla się kopiowanie i w nieskończoność trwa proces kopiowania). Wyłączam urządzenie i uruchamiam w trybie Cyanogen mod recovery -> Aplly update i wybieram plik. Proces instalacji rozpoczyna się i nagle wywala błąd:

 

"...error 10: failed to set up open gapps pre bundled busybox inary 
please use TWRP as recovery instead"

 

Czy może mi ktoś powiedzieć jak mogę pomyślnie to zainstalować? Proszę o dokładny opis jak mam to zrobić bo ja nie jestem od tego specem... I jeśli używacie nazwy programów albo jakiegoś żargonu, skrótów  to piszcie mi w nawiasie o co chodzi i co to jest na chłopski rozum.

 

Będę wdzięczny za waszą pomoc. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
3 godziny temu, KitLer napisał:

Tak samo jak wgrywałeś Phila wrzuć Twrp. Tylko oczywiście inny plik

Panowie za nic w świecie nie mogę znaleźć wersji TWRP pod GT-I9100. Czy wszystkie wersje są kompatybilne? Spróbowałem wgrać wersję "twrp-2.8.6.1-i9300.tar" przez Odina i wywala Fail... W ogole znalazłem informację, że chyba s2 tego nie obsługuje .. Infrormacja .. Zainstalowałem zatem to: "GT-I9100_JB_ClockworkMod-Recovery_6.0.2.9 (1)" Uruchomiłem w trybie recovery i nadal wywala błąd przy instalacji Gapps.

Co teram mam zrobić?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Proszę :)

Problem tylko taki,  że nie masz sklepu play... 

Spróbuj zainstalować chrome (oczywiście z internetu) i stamtąd pobrać twrp manager 

Twrp pobrałeś do s3.  To nie ma prawa działać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

TWRP Isorec potrzebujesz. Wszystko jest pod tym linkiem: 

Prawdopodobnie będziesz się musiał wrócić do stocka, węc masz mój uplodad: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, CyanowySamsung napisał:

TWRP Isorec potrzebujesz. Wszystko jest pod tym linkiem: 

 

Panowie zrobiłem tak:

 

1. Ściągnąłem TWRP Isorec z linka od kolegi. Wrzuciłem do pamięci telefonu do folderu android. Uruchamiam telefon w trubie Cyagenmod Recovery -> Wgrywam przez niego TWRP Isorec i się udało! Uruchamiam ponownie telefon już w trybie TWRP Recowery. Próbuję zainstalować Gappsy i zobaczcie sami rezultat na filmiku: >>> FILMIK <<<

 

Co teraz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
45 minut temu, KitLer napisał:

Nie jestem pewny ale 98% brak miejsca w telefonie :)

Sprawdziłem :

 

Pamięć wewnętrzna - 315mb wykorzystane z 1,97GB 

Pamięć Przenośna:

Sdcard0 Wykorzystane 881mb z 11,5 GB (to chyba powinna być pamięć wewnętrzna... ale nie wiem jak to możliwe że widzi jako przenośną)

Sdcard1 (ta którą mogę wyjąć) wykorzystane 288kb z 1,86 GB

 

Faktycznie.... Tam jest informacja "insufficient storage place available in system partition" Panowie jak zatem zrobic większą partycję systemową? nie mam o tym pojęcia liczę na wasze wskazówki.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jak powiedział KitLer, za mało miejsca... spróbuj z wersją pico, albo nano

tu nie chodzi o pamięć wewnętrzną tylko o partycje /system na której instalowany jest cm jak i gapps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@DaRkShAdOw tylko,  że z tego co widzę on instalował Pico a partycja systemowa to na 99% ta podpisana jako pamięć wewnętrzna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, KitLer napisał:

tylko,  że z tego co widzę on instalował Pico a partycja systemowa to na 99% ta podpisana jako pamięć wewnętrzna 

Zgadza się. Instalowałem za równo Pico jak i mini. Ciągle to samo. Ktoś ma pomysł na te partycje ? jak zrobić żeby systemowa była większa - do dyspozycji w sumie do 12 GB

 

........>>>>>>>>>>>> FILMIK <<<<<<<<<<<............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@discjokey03 Nie cytuj poprzedzającego postu. Odnosisz się do niego ;)

Tylko, że raczej pamięci masz wolnej aż 1,5 GB a na GAppsy tyle spokojnie wystarczy.

Hmm... A spróbuj zainstalować rom i od razu po instalacji zainstaluj GAppsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możesz się wrócić do stocka, tak jak doradzałem w temacie odnoszącym się do CM13. wtedy na 4.1.2 po pierwszym wgraniu wgrywasz jeszcze raz 4.1.2 ale już z powiększoną partycją i po tym włączasz system na chwilę i strzelasz format pamięci wewnętrzej. Od razu uczylam żebyś wyciągnąć kartę sd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po prostu przy instalacji 4.1.2 standardową metodą dodajesz pliczek PIT. Odpowiedni przycisk do tego jest i tam odnajdujesz ten pobrany wcześniej pliczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam dobre i złe wieści !

 

Dobra: Udało się tak jak powiedziałeś wczytać pliczek "PIT" - ja wybrałem 4GB. Dodatkowo wspomagałem się tym poradnikiem : XDA-developers JAK ZWIĘKSZYĆ PARTYCJĘ I oni tam kazali wgrać także "gustavo kernel" Więc wybrałem "cm12.1-kernel-22-06-for-ODIN" Zaznaczyłem "Repartition" i Odin pokazał PASS. 

 

ZŁA : Uruchamiam telefon w Trybie "CWM-based Recovery v6.0.5.1" I jest problem bo telefon cały czas wywala "Cant mount/Storage/cdcard" kiedy chcę kliknąć "Choose zip from storage/sdcard0"

Natomiast kiedy chcę zainstalować z karty SD CM13 instaluje się normalnie no i w końcu nawet gappsy się instalują normanie. Ale po uruchomieniu telefon wyraźnie źle działa. Przez cały czas telefon wywala coś w stylu "aplikacja google play została zatrzymana" i nie przechodzi dalej poza okna(wybór języka itp) bo pewnie chodzi o to, że nie widzi Storage/sdcard0

 

Próbowałem instalować Stocka (I9100XXMS1_I9100OXAMS1_XEO) z recovery ale wywala o braku tego sdcard0 i wywala FAIL. Przerobiłem plik zip na .tar i w odinie wraz z stockowym "Pit" Wywala Fail... Fail ...

 

Co teraz? Czyżby zły Kernel? jaki pod CM13 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mogłeś pominąć instalację Gustavo Kernel i wrzucić po prostu Philz Recovery pozwalające na zaflashowanie innego Recovery czyli KitKatCompatible, a potem TWRP Isorec. Trochę dziwna metoda ale u mnie zadziałała i używam innych Gapps'ów niż Open Gapps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No dobrze to jaki zatem Kernel z powrotem mam zainstalować żeby działał dobrze na tym telefonie i z cm13 ???????

Zaimprowizowałem. Wpisałem poprostu "Stock I9100 Kernel" i ściągnołem "GT-I9100 XXKI3 Stock Kernel" na Odina dodatkowo dałem "Stock_i9100_2gb_Pit" i zaznaczyłem "repartition" Operacja się powiodła PASS.

 

ALE! Po uruchomieniu telefonu w trybie recovery widzę to: Aaaaaaaaaaaaaaa!!

 

Pomocy?

 

Godzinę później zainstalowałem "Kernel PhilZ I9100 XXMS1 4.1.2 bezpieczny oryginalny kernel + CWM6 + Root + exFAT+ ext4." Z pozysji telefonu i wszystko poszło Ok. Ale gdy chcę zrobić cokolwiek np. "Choose from internal cdcard" Wywala E: Cant mount /emmc/


A Tu filmik z tego : >>> FILM <<<

Help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bo robisz wszystko źle.

1. Instalujesz stocka bez żadnego repartycjonowania czyli standardowa procedura instalacji 3-plikowca.

2. Instalujesz potem 4.1.2 z zaznaczonym autoreboot dla świętego spokoju.

3. Instalujesz 4.1.2 z powiększoną partycją I9100_4GB_Data_1GB_System.pit i po tej operacji robić reset fabryczny, który zawiera formatowanie pamięci wewnętznej. Po ponownym urochomieniu systemu wyłączasz go.

4. Wchodzisz do stockowego Recovery i instalujesz ten pliczek PhilZ-cwm6-XXMS1-OXA-4.53-signed.zip

5. Następnie robisz reboot Recovery i z pamięci wewnętznej czy zewnętznej to bez różnicy instalujesz KitKatCompatible CWM-KitKatCompatible-i9100.zip

6. Znów Reboot Recovery i instalujesz TWRP Isorec recovery-Lanchon-IsoRec-TWRP-2.8.7.0-20160113-i9100-(by-arnab).zip nie przejmuj się że po reboocie nie będziesz miał to recovery bo to normalne.

Po tych krokach nie ma prawa nie zadziałać instalacja CM13 i dla własnego bezpieczeństwa zainstaluj sobie inne Gapps'y jak np A-Gapps. Link podałem w temacie poświęconym CM13, Powinno bez zająknięcia wszystko działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kolego dziękuję Ci za tą instrukcję. Zadziałało ALE...

 

Najpierw powiem co mam:

1. Udało się utworzyć partycję 4GB! 

2. Udało się zainstalować CM 13!

3. Nie udało się zainstalować Gapps. Najpierw próbowałem z OpenGapps i z pozycji recovery TWRP zainstalowały się poprawnie. Po uruchomieniu telefonu wywaliło wszystkie - setki informacji, że jakaś tam aplikacja google została zatrzymana. 

 

Potem znowu Wipe z pozycji TWRP Recovery / Instalacja od nowa CM 13 / Próba zainstalowania A-GAPPS 6.0.1_18022016_4.1 z tego źródła XDA (Nie znalazłem twojego linku - proszę o niego)

i niestety niepowodzenie. Oto co następuje przy instalacji:

 

 Aaaaaaa

 

Nie jest to możliwe, przecież zrobiłem partycję 4gb... jakim cudem znowu taki komunikat.

 

Czyli Panowie zostały tylko te cholerne Gappsy i będzie wszystko wspaniale! Co teraz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności