Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[LG Spirit 4G LTE] SIMlock powrócił?


Wadi

Pytanie

Witam. Mam problem nad którym siedzę już od trzech dni. Jakieś 2 miesiące temu zdjąłem SIMlocka z mojego LG H440. Wszystko było dobrze ale nagle tak jakby ten SIMlock się "cofnął?". Byłem z tym w serwisie gdzie lock był zdejmowany, to z miejsca odesłali mnie na gwarancję i nie kazali nic mówić o zdejmowaniu. Dodam że sprawdzałem na innej karcie PLAY bo w tej sieci przestał pracować. Po włożeniu kart Orange wszystko ruszyło (SIMlock był pierwotnie Orange. Byłem również w salonie Orange i wypytałem czy jest w ogóle możliwość by coś takiego się stało - stwierdzili, że to nie możliwe (też mi się tak wydaje) i kazali zadzwonić do serwisu LG. Nie mam pojęcia co się stało, nic nie grzebałem w telefonie a przestało działać nagle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Sam nic nie aktualizowałem, chyba że coś z automatu poszło. A co do locka to czytałem właśnie o tym, że nie powinien być stosowany jednak w salonie "pomarańczy" powiedzieli że każdy telefon od nich ma locka. Ale cóż, w takim razie muszę do nich iść żeby go zdjęli za co chcą ok 70zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Próbowałeś tego? Od razu mówię że nie wiem, czy działa, ale zaszkodzić raczej nie zaszkodzi więc możesz spróbować. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=lIb8Pdc6RlA

 

 

Orange to chore praktyki stosuje ogólnie. :/ Softy z masą syfu typu jakaś kontrola rodzicielska itd, simlocki, czy blokowanie bootloaderów "na amen" w niektórych modelach... 

 

Do tego, ostatnio wprowadzili do oferty Xperię S (tak, tą Xperię S, z 2011!) za 350 lub 600 ziko (!!!)  w abonamentach 39 lub 49 zł. Jakaś totalna abstrakcja.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myślałem wcześniej o tym sposobie z filmiku, zanim zdjąłem locka ale nie byłem do końca pewien czy zadziała więc poszedłem do tego serwisu. Zdjęcie simlocka zajęło im może 10minut, nie wiem jakim sposobem ale robił to na moich oczach. Od tamtego czasu telefon nie był nigdzie w serwisie, a blokada powróciła tak po prostu z niczego. Teraz wchodzę w to menu z tego filmiku (bez zamawiania kodu) i gdzie nie kliknę to "Telefon nie został spersonalizowany", a z tego co zdążyłem wyczytać oznacza to, że telefon nie ma locka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 minut temu, Provectus napisał:

a może ma blokade SIM w fonie spod systemu a nie w PCB, bo takowa opcja jest ;)

Możesz rozwinąć? Wchodziłem również w ukryte menu pod 277634#*# i tak było dużo opcji ale nic odnośnie SIM jedynie jakieś VirtualSIM (chyba że coś przeoczyłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nic takiego nie mogę namierzyć. Sprawdzałem dwie inne karty PLAY i dzieje się to samo, na 2 kartach Orange wszystko działa. Po wejściu w menu odblokowania karty SIM, po kliknięciu wyskakuje ten komunikat o tym że urządzenie nie jest spersonalizowane.

@ Edit:

Nie wiem jakim cudem, po tych 3 dniach telefon zaczął działać normalnie. Z godzinę pochodził na karcie Orange i na chwilę przełożyłem PLAY żeby coś sprawdzić, i działa o.O. Dzięki za wszelką pomoc, temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności