Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Tutorial - Aktualizowanie CyanogenMod manualnie


DaRkShAdOw

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Zauważyłem, że wielu użytkowników ma problem z zaktualizowaniem Cyanogenmoda. A to złe md5, a to nie instaluje się i w ogóle pełno tego. Za każdym razem rozwiązanie było takie samo. Zaktualizować go manualnie. Pewnie większość wie jak, ale wiadomo niektórych nie interesuje modowanie i w ogóle i nie ma powodu by się za dużo uczyć na ten temat. W tym poście przedstawię jak zaktualizować nasz system samemu.

1. Pobierz nowszy build dla Twojego modelu ze strony http://download.cyanogenmod.org/ (jeśli masz oficjalnego cm, jeśli nie to sprawdź poradnik dla Twojego modelu skąd pobrać cm i pobierz stamtąd)

2. Wrzuć go na kartę sd

3. Wejdź do recovery

4.

TWRP: Install>zlokalizuj plik z romem>przeciągnij suwak na dole aby zainstalować>Wipe cache/dalvik

CWM: Install zip from sd card>zlokalizuj plik z romem>yes>menu główne>Wipe cache partition>yes>menu główne>Advanced>Wipe dalvik cache

PhilZ Recovery: Metoda podobna do CWM

Cyanogen Recovery: Apply update from sd>zlokalizuj plik z romem>yes>menu główne>wipe cache, wipe dalvik

5. Reboot. System zaktualizowany.

Posługując się podanym sposobem nie tracisz danych. Poradnikiem można się kierować na innych romach, tj. Aosp, aokp, carbon, rr itd.

Jeśli jest nowsza wersja, to już deweloper ustala czy trzeba robić wipe. Ale zwykle tak. Jaka jest różnica między nowszą wersją a nowszym buildem? Nowsza wersja: cyanogenmod-11-20150829>cyanogenmod-12-20150829, nowszy build: cyanogenmod-12-20160101>cyanogenmod-12-20160501.

Jeśli zauważysz jakieś błędy, poinformuj o tym.

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko poradnij jak najbardziej jeden z potrzebnych poradnikow. Kiedys sam mialem ten problem tak wiec plusik za to. Natomiast mam jedno pytanie, mam blisspopa aktualnie ale ta mysl chodzi za mna odkad mialem kiedys CMa. Przekonwertowalem aplikacje w systemowa i po aktualizacji ta aplikacja znikla. Czy jesli zaktualizowalbym wtedy CMa manualnie to aplikacja by pozostala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z aktualizacją, której nie przewiduje ten poradnik. Mianowicie po wejściu w tryb recovery uruchamia mi się recovery Cyana. Tam klikam Apply update from sd i od razu wyświetla mi się: Installation aborted. Próbowałem kilka razy i sytuacja się powtarzała. Nie wyświetla się nawet lista plików, tylko ten komunikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikam:
Apply update -> Choose from sdcard
Wtedy wyświetla się tytuł:
Install failed

Installation aborted.

 

Podkreślam, że nic więcej się nie wyświetla i nic więcej nie klikam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postępowałem według instrukcji instalacji podanej w temacie dotyczącym cm13. Recovery philz, cwm, twrp isorec i cm13 flashowałem z karty, więc karta jest sprawna, a jednak jest błąd przy apply update. W przypadku pamięci wewnętrznej problem też występuje.

Co do dokładnego błędu, to podałbym więcej danych, ale nie wiem skąd je wziąć, bo napisałem wszystko co wyświetliło mi się na ekranie. Mogę dodać screeny, ale to chyba nie wniesie nic nowego. Chciałbym też dodać, że przy cm12.1 i poprzednich ten problem nie występował.

W poradniku instalacji cm13 jest napisane, że przy włączaniu trybu recovery powinno mi się pojawiać twrp. U mnie od razu pojawiało się recovery od Cyana, czy tak też mogło być, czy może zrobiłem coś źle?

Myślałem, żeby wgrać TWRP Isorec przez Odina, ale nie wiem jak to zrobić, bo jest on udostępniony w *.zip, a nie w *.tar.md5

Edit: A gdybym aktualizował przez odina, czy stracę wszystkie aplikacje i ustawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Mam to jak pamięć zewnętrzna. W każdym razie spróbuję jeszcze raz przejść całą instalację o stocka i zobaczę, czy to coś pomoże.


Edit: Chyba wiem w czym był problem. Karta niby działała i wszystko było ok, ale dopiero jak sformatowałem ją przez telefon, to zaczęło mi działać. Poza tym pobrałem jeszcze raz TWRP Isorec i tym razem wszystko przebiegło tak, jak było opisane w poradniku instalacji cm13. Dzięki za pomoc. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam aplikację CyanDelta. Miałem problemy z weryfikacją md5 i pobieraniem przez telefon, ale po pierwszej manualnej aktualizacji zacząłem korzystać z tej apki i wszystko działa. :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Aktualizacja nadpisuje cały system, fornatuje i wgrywa nowy. Dlatego wszelkie modyfikacje plików systemowych znikną

Mam vipera, dokladnie LoliViper, byla to paczka zip do flashowania, i tutaj po kazdym update moj viper dalej jest, nie zostaje za kazdym razem nadpisywany. Dlaczego? Czyzby byl jakis sposob na nadpisywane aplikacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy instalacja Gapps na I9100 przy CM 13 jest jakaś inna niż przy wcześniejszych wersjach ? Zrobiłem już setki reinstalacji i zawsze wgrywa mi się tylko CM 13 a GAPPS wyrzucają błędy i kompletnie nie mogę korzystać z aplikacji Google... Paranoja jakaś. Już jestem zmuszony chyba wrócić do CM 12 bo bez Aplikacji Google to trochę bez sensu :/ 

 

O CO CHODZI  z tym TWRP ? Tylko przy pomocy tego można dokonać poprawnej instalacji CM 13 i sprawnych GAPPS ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 14.04.2016 o 12:21, Musashi Miyamoto napisał:

Czy instalacja Gapps na I9100 przy CM 13 jest jakaś inna niż przy wcześniejszych wersjach ? Zrobiłem już setki reinstalacji i zawsze wgrywa mi się tylko CM 13 a GAPPS wyrzucają błędy i kompletnie nie mogę korzystać z aplikacji Google... Paranoja jakaś. Już jestem zmuszony chyba wrócić do CM 12 bo bez Aplikacji Google to trochę bez sensu :/ 

 

O CO CHODZI  z tym TWRP ? Tylko przy pomocy tego można dokonać poprawnej instalacji CM 13 i sprawnych GAPPS ? 

tak. tylko twrp najbardziej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potwierdźcie czy dobrze zrozumiałem. Ściągam bulid night na karte sd. Wchodze do Cyanogen Recovery -> Apply update from sd>zlokalizuj plik z romem>yes>menu główne>wipe cache, wipe dalvik

5. Reboot. System zaktualizowany.

Czy tracę wszystkie indywidualne ustawienia zainstalowanych programów i romu?

 

Red

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności