Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy S4 Mini i9195] nie można wgrać gapps


Siege

Pytanie

Witajcie,

przez dłuższy czas wszystko w moim S4 mini hulało aż miło, ale któregoś dnia pojawił się komunikat o awarii systemu i się zaczęło. Najpierw zaktualizowałem CM, a że nie jestem na bieżąco, to o pojawieniu się nowej wersji (13) dowiedziałem się dopiero teraz :) Ściągnąłem gapps i próbowałem dograć. Niestety ten aktualny CWM nie chciał mi czytać karty, dogrywanie z pamięci wewnętrznej kończy się niepowidzeniem (kod 255 i coś tam o sideload). Po przesiadce na TWRP wszystko niby się wgrywa, ale po restarcie nieprzerwanie pojawiają się komunikaty w stylu Sorry, ale aplikacja google (play, mapy, kreator i takie tam) przestała działać ... no i telefon nie chce przejść nawet procesu tworzenia konta.

W efekcie musiałem wywalić wszystko i wgrać system bez gappsów - w takim stanie wszystko jest OK, tyko ... no właśnie, bez gappsów nic nie jest OK - zero kontaktów, map, maila, i wszystkiego o co chodzi w posiadaniu smartfona - prawie jak u Kononowicza ;) 

Dodam, że to samo dzieje się na cm13, jak i na cm12.1. Na 12.0 nie próbowałem, bo nie mam do tego żadnego romu, a na stronie z romami już ich nie ma (404), ale nie wydaje mi się, żeby było inaczej, bo do tej pory na 12.1 wszystko zawsze działało super.

 

Macie jakiś pomysł jak to ugryźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wydaje mi się, że wgrywam odpowiednie, ale chyba nie aroma. Poza tym, jak wspomniałem, to samo dzieje się w cm12.1, które do tej pory działało OK z tymi samymi gappsami. Mimo wszystko spróbuję z aroma.

jakby jeszcze jakiś pomysł wpadł Tobie, lub komuś innemu, będę wdzięczny :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spróbuj też te Gappsy: http://opengapps.org Oczywiście wyczyść dobrze fona i zainstaluj CM13 jeszcze raz wraz z tymi Gappsami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpowiedź. Z tych właśnie korzystam - dodam, że próbowałem już full, stock, nano i mini i dalej doopa. Jak mam dobrze wyczyścić fona? Robię wipe wszystkiego (oprócz karty pamięci i USB, bo nie jest podłączone) i wydawało mi się, że lepiej się nie da, a może faktycznie tu jest pies pogrzebany.

 

Spróbuję jeszcze wrzucić stockowy rom i jeszcze raz wgrać CM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A patrzyłeś czy w TWRP miałeś zmontowane partycje?

Nie raz po instalacji zmienia się data lub system i jest unmonut data / system. 
Przez to nic nie wgrasz. 

Romy same to zmieniają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ponieważ wywaliło mi klawiaturę, to wrzuciłem Philz Touch i gappsy z forum i złapałem takiego bootloopa, że musiałem wszystko wyczyścić i wrzucić od nowa.

Na razie chyba jednak zrezygnuję z CM13, bo jest zbyt mało stabilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności