Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy S3] Padający moduł dotyku?


zyga997

Pytanie

Witam.

Posiadam SGS3 GT-I9300 od niecałych 2 lat. Od kilku dni zaczął szwankować dotyk w wyświetlaczu. Nie było to spowodowane mechanicznym uszkodzeniem.

Zaczęło się to dziać kiedy grałem sobie w gierkę i podłączałem ładowarkę co godzinkę bo dość szybko bateria padała. Nagle dotyk przestał działa. Wyjęcie baterii i włączenie nie pomogło.

Później baterie wyciągnąłem i kilka godzin telefon nie użytkowałem. Gdy włączyłem, dotyk chodził przez kilka godzin. Później znowu padł. Gdy dociskałem wyświetlacz zaczął znowu działać do pewnego momentu.

Zrobiłem hard reset, nic nie pomogło.

Jak uważacie Panowie moduł dotyku pada? A może wina baterii?? co prawda nie jest spuchnięta, ale już swoje dostała. Może jakieś robi zwarcie ?;/ Może problem z romem??

Muszę też napisać, że telefonik często bardzo mocno się nagrzewał.

 

Jakieś sugestie co można zrobić?

 

Podaję dane:

Wersja modemu: XXUGNA8

Wersja jądra: 3.0.31-2713958

Nr wersji:XXUGNG3

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Hmm.. a gwarancji to on nie ma? Skoro niecałe 2 lata. Na Twoim miejscu spróbowałbym inny rom ale nie warto, skoro masz tą gwarancję chyba, że nie masz to spróbuj, poradniki są na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Warto spróbować wszystkiego. Spróbuj pożyczyć baterie. Choć obawy wskazują uszkodzenie mechaniczne warto spróbować wgrać inne oprogramowanie chociażby przez odina.

 

Jeżeli to nie pomoże wymiana będzie konieczna. Najlepiej oddaj do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chcę pożyczyć baterie od kumpla i sprawdzić. Ale najpierw chcę wgrać nowe oprogramowanie. Co polecacie?
W serwisie powiedzieli, że wyświetlacz pada. Naprawa 350zł nawet do 450zł:)
Zapomniałem napisać, że dzień wcześniej jakiś trojan mi wyskoczył, zdążyłem zrobić screena. Może on coś zamieszał??

Screenshot_2016-01-12-11-45-53.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ja bym sprawdził z nową baterią .. ja w swojej spicy miałem tak że telefon wariował nie szło z niego korzystac a po wymianie baterii wszystko wróciło do normy

dodam ze korzystam z niej do dzis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wirusy różne rzeczy potrafią robić. Jeżeli chodzi o oprogramowanie proponuje na początku oficjalne przeinstalować za pomocą tego poradnika

 

 

Jeżeli jednak to nie przyniesie oczekiwanego rezultatu spróbuj

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale to co jest na ss to zwykła bardzo wkurzająca reklama, często się takie pojawiają, abyś pobrał czyjąś apke, bo ktoś ją dodał na sklep play ale mało osób ją pobiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może być tak, że dotyk pada.

W niektórych Xperiach taki problem pojawia się po 2 latach użytkowania telefonu. 

Ogółem telefony robi się z przydatnością na 2 lata, po tym czasie producenci są przekonani, że zwykły Kowalski go wymieni. A jak komuś się coś psuje, to musi wymienić część, lub zmienić na nowszy model. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ten model tez ma przypadłość ze kość pamieci pada hehe, bo ma dwie niezalezne, jedna do pamieci usera a druga do systemu i czeste wieszanie sie systemu ;) a to tylko dwie z wielu usteek tego modemu, poprostu tez tak jak @Neo napisał ale tez dlatego że testy fonów kosztuja, a firmy nie lubia wydawac kasy na testy jak kiedys wiec wymyslili ze my bedziemy testerami ich telefonu ;) Samsung, Sony, SE, huawei, xiaomii to modele EKSPERYMENTALNE, prototypy lecz wypuszczone na rynek konsumecki, tak samo kiedys robił AMD z phenomem X6 i od dłuższego czasu intel ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności