Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

SQUASHFS ERROR podczas instalacji Ubuntu


DaRkShAdOw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę zainstalować Ubuntu w celu nauki programowania. Lecz gdy chcę go zainstalować to albo logo Ubuntu ładuje się w nieskończoność, albo wyskakuje taki błąd:

Screenshot_2016-01-08-21-38-48.thumb.png

Dysk jest czysty ale s.m.a.r.t. Pokazuje że dysk uszkodzony, mimo to dość długo z niego korzystam i wszystko jest ok. Wersja Ubuntu to 14.04 LTS, dysk jest podzielony na 2 partycje NTFS (zastanawiam się czy nie sformatować w ext3, ale wcześniej instalator to sam robił). Dodam że z livecd odpala i działa. Co robić?  Bo już to denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Zły dysk dvd

-coś nie tak z ramem

-coś nie tak z płytą

-coś nie tak z dyskiem twardym

źródło : https://help.ubuntu.com/community/SquashfsErrors

co to znaczy "Dysk smart", a poza tym, co ma ubuntu do programowania? ciesze sie,że chcesz sie zacząć bawić programowaniem, tylko zastanawia mnie, czy nie rzucasz sie na głęboką wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej może być coś z dyskiem, ale Android na nim chodził więc nie wiem.. Wcześniej miałem Ubuntu 15 i działał dobrze. A Smart to jest coś jak chkdsk tylko sprawdza dyski a nie partycje. A jaki system do programowania(oczywiście póki co w androidzie) by był dobry? (błagam tylko nie Windows, bo np. Android studio laguje, ba, ledwo się odpala, jak już się włączy to ctrl alt i delete od razu bo wszystko umiera.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez live cd uruchom GParted i sformatuj partycje na ubuntu (najlepiej usun). i przez live cd sproboj zainstalowac (partycje podziel tak, zeby bylo okolo 40 GB na syatem i 2 GB SWAMP). jak bedzie mulilo (a bedzie) zmien menadzer okienek z Unity (standardowego Ubuntu) na Mate,Cinamon albo XFCE (co Ci sie spodoba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubuntu mi nie muliło. Zawsze przeznaczałem na niego conajmniej 100gb zaraz zobaczę jak pójdzie i dam znać.

Hmm.. Uszkodzony ISO chyba bo teraz nawet z livecd nie odpala. A nowego narazie nie mogę ściągnąć bo wywala ciągle bluescreeny(chyba tak to się zwie) na windzie.

ff9450794556f939e7d767aa602df536.jpg

*facepalm* jestem idiotą... podłączyłem modem USB z czytnikiem sd i to on powodował że wywołało te błędy i bluescreeny.. Teraz próbuje inaczej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem sobie spokój z Ubuntu i instaluje 7 enterprise na czystym dysku, wtedy nie będzie mulił, bo już raz tak robiłem i ten dysk jak i os będzie mi służył tylko do programowania, a raczej nauki, chociaż mało cierpliwy jestem więc dam sobie pewnie spokój ale zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności