Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

Pierwszy telefon z Androidem do 2000 zł


mudry m

Pytanie

Cześć,
przede mną problem z zakupem nowego telefonu. Niezbyt dobrze znam się na telefonach dlatego szukam pomocy na tym forum. Czy moglibyście pomóc mi znaleźć jakąś opcję? Moje wymagania:

- ekran od 5 do 5,5 cali
- długi czas działania na baterii (z tego co wiem pojemność nie równa się czasowi działania, najlepiej jakbym nie musiał go ładować codziennie)
- kompletnej płynności i zero przycinek

- dobrego stosunku jakości do ceny
Telefonu będę używał w głównej mierze do dzwonienia, pisania sms i surfowania po internecie, a także sporadycznie do oglądania filmów youtube (podoba mi się opcja 1080p/60 fps na iPhone, czy Android też to obsługuje?) oraz korzystania z nawigacji. Wcześniej używałem iPhone 5S lecz teraz szukam czegoś z większym ekranem, który zwiększy komfort użytkowania. Do dyspozycji mam 2000 zł, jednak nie ukrywam, że im taniej tym lepiej.

Wstępnie znalazłem takie telefony:
- Oneplus One/Two/X - faworyci, jednak oneplus one jest już "out of stock" a pozostałe dwa modele są do sprzedaży przez te głupie zaproszenia
- Huawei P8
- Honor 6 plus.
Co sądzicie o tych telefonach? Jakie są ich zalety i wady? Może są inne telefony, na które warto zwrócić uwagę? Chciałbym zaznaczyć, że preferuję kupno w jakimś zaufanym sklepie, nie chcę się nadziać na jakieś trefne aukcje allegro, sprzedaż wysyłkową czy sprowadzanie produktów z chin. Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@mudry m 1+1 za chwilę powinien być znów dostępny, a co do smartfona, z ręką na sercu mogę Ci polecić Xperie Z2, Z3

wyższe modele Xperi są lepsze co prawda, ale posiadaja CPU które się bardzo grzeje więc to je dyskfalifikuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym jednak polecił Oneplus 2, myślę, że warto za nim poczekać, ewentualnie można kupić na Amazon'ie bądź Banggood'zie, ale tam sporo przepłacisz. Poza tym to tak jak kolega wyżej pisał Xperia Z2\Z3 poza tym Asus Zenfone 2. Huawei i Honor na papierze też się ładnie prezentują, nie jestem jednak w stanie powiedzieć cokolwiek na temat jakości tych marek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zapomniałem dodać, że w następnym roku mam zamiar kupić iPhone 6s Plus, kiedy odłożę trochę pieniędzy, więc zależy mi, żeby nie było problemu z odsprzedażą telefonu, który mam obecnie. Bardzo podoba mi się OnePlus One ale boję się, że tygodniami nie będę mógł się go pozbyć. Jak wygląda popularność tego telefonu? Jako alternatywę oglądam tę xperię z2, wydaje się być spoko, a jakie ma wady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@mudry m

Jest troszeczke śliska, chyba że kupisz etui na Z2 :D to cacy,

Z wad, hmmm... Niby aparat tylnej części ciała nie urywa, aczkolwiek mnie wystarcza, lampa błyskowa jest słabsza od mojego poprzedniego LG 4XHD, a prócz tego, to nie wiem jeszcze, telefon ten posiadam od 9tego września, @Pawliniak ma ją dłużej, on więcej wad wychwycił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności