Zaloguj się lub Zarejestruj Niestety coś poszło nie tak jak powinno i na owym urządzeniu wyświetla się cały czas ekran początkowy (nie mam czym aktualnie zrobić zdjęcia, ale znajdują się na nim białe napisy Samsung..."> Zaloguj się lub Zarejestruj Niestety coś poszło nie tak jak powinno i na owym urządzeniu wyświetla się cały czas ekran początkowy (nie mam czym aktualnie zrobić zdjęcia, ale znajdują się na nim białe napisy Samsung..."> Skocz do zawartości

• 0
krzak1414

[Samsung Galaxy J1] Nieudana próba zrootowania

Pytanie

Witam. dziś próbowałem zrootować mojego Samsunga Galaxy J1 (wg tego poradnika 

Treść widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj

Niestety coś poszło nie tak jak powinno i na owym urządzeniu wyświetla się cały czas ekran początkowy (nie mam czym aktualnie zrobić zdjęcia, ale znajdują się na nim białe napisy "Samsung GALAXY J1 powered by android"), lecz z jedną różnicą: W lewym górnym rogu widnieje malutki czerwony wykrzyknik. Później z telefonem nic się nie dzieje. Czy pomoże mi ktoś? Już nie chodzi o zrootowanie, tylko o to żeby działał. Z góry dziękuję za pomoc :)

Edit: Wszystkie ważne pliki wcześniej skopiowałem, więc utrata czegokolwiek mnie nie boli.

Edytowane przez krzak1414

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0

Sprawdź ten temat.

Jeżeli to ten sam telefon co masz, to wgranie tego to 30 minut roboty.

Wszystko tam pisze jak, co i pokolei.

Jajbys czegoś nie wiedział to pytaj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Od jakichś 15min na telefonie pisze "Downloading.. Do not turn off target!!" Ktoś wie ile to jeszcze może potrwać (jeszcze nie wgrałem GenNxtJ1PreRooted)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

To jest tryb wgrywania romu przez odin trwa to do końca wgrywania jeśli zaznaczona jest opcja auto reboot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Wgrywanie skończyło się, a telefon się zrestartował i znowu wyświetla się ten sam ekran co na samym początku.

Screen z Odina

xH4Eo7l.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Spróbuj f-reset Time odznaczyc

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

I teraz zrestartuj telefon, powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Wgraj zwyczajnie Stock przez odin i zrootuj programem iroot albo Kingo Root

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
W dniu 30.10.2015 o 06:27, krzak1414 napisał:

Nie pomogło

W Odin options możesz odznaczyć 'Automatic reboot' czy coś takiego, bo po reboocie wraca Ci stockowe reckovery.

Gdy w Odin zobaczysz 'pass', kliknij w Odin 'exit'. Telefon zostanie w Download mode, odłącz USB (wbrew temu, przed czym ostrzega Cię komunikat na ekranie) i spróbuj przejść w recovery vol-up + home + power - jeśli zdupcysz i telefon Ci zrebootuje do systemu = lipa, masz nadal stockowe recovery. Rozwiązanie trochę z tych 'brutal', ale i tak rootujesz, więc... pozostając w trybie download, wyłącz telefon 'na chama' - otwórz telefon, wyjmij baterię i włóż ponownie. Pozostajesz z wyłączonym telefonem i wchodzisz w recovery - u mnie to zadziałało, ale robisz to na własne ryzyko ;) Mam już zamułkę, ale zakładam, że masz włączone opcje programisty czy tam developera i ADB.

IMHO na ten telefon nie dostaniesz nic lepszego niż KK, zatem polecam 

(root jest domyślnie, będziesz tylko musiał uaktualnić apkę dla SU - bez problemu za pomocą Google Play). Pobierasz build 5 (przynajmniej na dzień dzisiejszy jest najnowszy), gapps opisane w linku -

, do tego możesz jeszcze dodać busybox 

- wrzucasz to na kartę SD (zewnętrzną) i wsuwasz do telefonu.

Pobierasz TWRP (recovery): 

i wgrywasz wg instrukcji (ja musiałem to zrobić w sposób opisany powyżej - z odznaczeniem 'auto reboot' i wyjęciem baterii). Po przejściu do recovery lecisz wg instrukcji z 

(po drodze zgadzasz się na modyfikacje) - jeśli flashujesz BusyBox, wówczas 1. lineage, 2. BusyBox, 3. Gapps.

Nie rootuj iRootami, Towelami, Kingo i innymi takimi gównami, bo (pomijając adware) często są później problemy z tym 'sztynksem' ;) 

Jeśli się nie uda, zawsze możesz pobrać Samsungowego stocka i przywrócić nawet głupim Kiesem (z tego co pamiętam raz w życiu mi się to zdarzyło).

Edytowane przez HostisSupremus
Doprecyzowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi