Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy Trend Plus] Nie działa Recovery.


BartekAmator

Pytanie

Witam,

Czytałem na forach o rootowaniu telefonów i postanowiłem spróbować zrootować swój telefon. Nie bardzo znam się na tych sprawach, więc korzystałem z tutoriali na YT. Pościągałem potrzebne pliki, robiłem wszystko jak na filmach i wszystko szło dobrze, do pewnego momentu, później zaczęły się schody. Korzystałem z Odina, a na telefon nie chciało wgrać mi się Recovery. Niby wyświetla się "PASS", ale zamiast wersji Recovery 6.0.3.7 mam wersję 3e. To mi nie przeszkadza, ale niestety po włączeniu Recovery nie pokazuje mi pola "Install zip from sdcard" i nie wiem jak sobie z tym poradzić.

Miał ktoś z Was kiedyś taki problem ? Wiecie jak go rozwiązać ?

Proszę o pomoc, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Napisałeś temat zgodnie z regulaminem jak mało kto, z nowych użytkowników. Gratuluje :)

http://forum.cyanmod.pl/index.php/topic/1635-galaxy-trend-plus-gt-s7580-root-i-wgrywanie-cwm/ robiłeś wg tego poradnika?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Starałem się  :) Na wstępie przeczytałem regulamin, to pewnie dlatego :P.

Robiłem według innego poradnika, ale wyglądał tak samo jak ten, z jedną różnicą. W poradniku z tego forum, punkt 7. brzmi  "Odznacz re-partition, oraz auto reboot", natomiast w poradniku, z którego korzystałem, oba te pola były zaznaczone. Czy to może mieć wpływ ? Nie mam możliwości w tej chwili sprawdzić tej metody, ponieważ nie mam tych plików na komputerze, a korzystam z mobilnego internetu, więc dopiero jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cieszy mnie to, dzięki temu wiadomo jak napisać temat i niema problemów. :)

Ja odznaczałem te punkty i szło. Tylko przy pierwszym włączeniu po zrobieniu ROOTa jakieś 5 min ekran dziwnie migał. Ale tylko raz. Teraz ładnie chodzi, odmulony etc. I mama(bo to dla niej robiłem) jest w końcu z niego zadowolona, a nie taki z takim... czymś się obchodzić. Chociaż nie chciała, jej pasuje jak jest i koniec. Ale jak już zmuliło(namawiałem ją sporo do tego) to w końcu sama poprosiła, tylko jakbym uceglił to miałem swój oddać więc romu żadnego nie wgrywałem, bo niema wyboru.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A czy podczas robienia roota zgodnie z poradnikami jest możliwość "uceglenia" telefonu? I czy po zrobieniu roota telefon będzie chodził szybciej? Obecnie strasznie ciężko korzysta mi się z mojej machiny, połączenie przeglądarki internetowej i messengera przerasta zupełnie jego możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1. Ciężko jest uceglić robiąc wg poradnika

2. Po odinstalowaniu śmieci, i zainstalowaniu np. apki do przyspieszania, chociaż samo pousuwanie śmieci wystarczy

3. To też zależy od ilości aplikacji, staraj się ich mieć jak najmniej

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powiem szczerze, że na telefonie mam... 1 grę, messengera, Facebooka, i to w wersji Lite, Snapchata i Clean Mastera, to w zasadzie tyle, większość z tych rzeczy jest zresztą na karcie pamięci. Cleanerem oczyściłem telefon ze śmieci, a zacina się niesamowicie, czasami nawet nie mogę odebrać połączenia, a napisanie krótkiej wiadomości zajmuje mi kilka minut. Od zakupienia smartfona stopniowo coraz trudniej mi się z niego korzystało, w tej chwili to już żadna przyjemność. A czytałem właśnie, że mając roota można troche poprawić wydajność procesora. A - mam jeszcze antywirusa ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Temat został zakończony. Jeżeli masz jakieś zastrzeżenia prosimy kierować je do ekipy forum. Pamiętaj jeden temat jeden problem :)
Jak poprawnie założyć temat -> http://forum.cyanmod.pl/index.php/forum-0/announcement-2-jak-zak%C5%82ada%C4%87-tematy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności