Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[HTC Desire 500] Mało pamięci na dane aplikacji na partycji( /data/data)


Kamil Musial

Pytanie

Witam, mam problem z instalacją gry (hearthstone) gdyż aplikacja zajmuje więcej niż mam dostępne (dostępne ok 500MB, a potrzebuje 1,1GB).

Znalazłem w internecie sposób na zmianę pamięci /data na sd:

No i na koniec podany jest sposób na przeniesienie /data lub (i?) /dalvik-cache na kartę SD. O ile rom wspiera A2SD+, to można to zrobić:przeniesienie /data/data:| su| cp -pr /data/data /system/sd| rm -r /data/data     (najpierw sprawdzić, czy faktycznie skopiowane zostało wszystko! - po rm -r odwrotu już nie ma)| ln -s /system/sd/data /data/dataZalecany backup np. titanium lub nandroid - jeśli pójdzie coś nie tak, to wszystkie dane aplikacji szlag trafi.przeniesienie dalvik-cache:| su| cp -pr /data/dalvik-cache /system/sd| rm -r /data/dalvik-cache| ln -s /system/sd/dalvik-cache /data/dalvik-cache

Czy ten sposób może zadziałać na tym htc desire 500 ? (oczywiście trzeba chyba zmienić niektóre ścieżki- jak wiesz to które ? xD).

Z góry dzięki za odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zly temat - poprawilem

dzięki to mój pierwszy temat na tym forum i jeszcze nie wiem co, gdzie, jak 

Wracając do tematu, poprawne są teraz ścieszki?

| su

| cp -pr /data/data /storage/sdcard0

| rm -r /data/data    

| ln -s /strage/sdcard0/data /data/data

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wpisując te komendy przez terminala w telefonie,

| su

| cp -pr /data/data /storage/sdcard0/data
| rm -/data/data    

| ln -/strage/sdcard0/data /data/data

 
 nic się nie dzieje. Nie ma żadnej informacji na temat błędu, i patrząc w miejsce gdzie ma skopiować to tworzy tylko folder i nic więcej. Czy robię coś nie tak?
Mam rota oczywiście i wgrany rom z tego forum "U.F.O" wraz z rekomendowanym kernel z oc :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Już miałem ten programik i coś mi nie działało kilka razy próbowałem i nic nie wychodziło mi, ciągle mi błąd wyskakiwał, dlatego mam directory bind.

Chodziło mi bardziej coś na stałe, w sensie oto by nie używać programów do przenoszenia tylko samo od razu było na karcie sd. tak jak na filmikach widziałem jak "zmieniają pamieć wewnętrzną na zewnętrzną, a zewnętrzną dają w miejsce wewnętrznej" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności