Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

Samodzielne zdjęcie Simclocka, zmiana języka, i pytanko o modowanie świerzo nabytej X10 z Kanady


Aspyre

Pytanie

Witam. 

Jutro stanę się szczęśliwym posiadaczem xperii x10, ale jest problem. Pochodzi ona z Kanady, ma kanadyjskiego simlocka i kanadyjski firmware. I tu zaczynają sie moje pytania. 

Czy mogę sam zdjąć simlocka ? Jeżeli tak to jak ?

Czy mogę sam wgrać polski język ? robiłem to w paru Se i samsungach ale w żadnym nie było Andka więc sie nie orientuję.

I ostatnie pytanko, czy (przypuszczając z góry, że nie da sie ściągnąć simlocka) po ściągnięciu simlocka zdalnie przez np. kogoś z aukcji na allegro, nie będzie to kolidować z modowaniem telefonu i zmianami soft'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Czy mogę sam zdjąć simlocka ? Jeżeli tak to jak ?

Napewno zdalnie przez Setoola 2 się da, ale taniej chyba wyjdzie kupić TURBOSIM.

 

Czy mogę sam wgrać polski język ? robiłem to w paru Se i samsungach ale w żadnym nie było Andka więc sie nie orientuję.

Da się podmienić framework-res.apk z polskiego ROMu, ale nie wiem czy zadziała(raczej nie, ogółem dużo z tym zabawy i można cegłe z telefonu zrobić). Najlepiej wgraj mu CyanogenMod(ma język polski :) ).

 

I ostatnie pytanko, czy (przypuszczając z góry, że nie da sie ściągnąć simlocka) po ściągnięciu simlocka zdalnie przez np. kogoś z aukcji na allegro, nie będzie to kolidować z modowaniem telefonu i zmianami soft'a ?

Jeśli Setoolem 2, to nie będzie kolidować.

 

A nie będe miał problemu z wrzuceniem roma portowanego z xperii s który jest tutaj na forum, lub jakiegoś polskiego roma do x10 ? 

Po zdjęciu simlocka może być problem ze zdjęciem bootloadera(poprawcie jeśli się mylę).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak więc, simlock został zdjęty zdalnie setoolem (30zł), czyli, że nie będzie problemów z modowaniem etc. tak więc chciał bym wrzucić Sobie porta z xperii S.

Czy ten port ma język polski ? 

Czy jest jakiś temat który krok o kroku tłumaczy jak mam przygotować telefon do wrzucenia nowego roma? Oraz lepiej przetłumaczony jak wrzucić samego roma, bo ten z tuta jest przepuszczony przez translate i słabo jarze.

 

To jest moje pierwsze spotkanie z Andkiem, wcześniej miałem bade i symbiany, więc nie chciał bym na dzień dobry popełnić jakiegoś "babola" ;P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

przede wszystkim musisz złamać bootloader i jak wcześniej mówiłem jest to ryzyko ze możesz uwalić telefon , lub  stracić możliwość komunikowania się z siecią (zasięg) 

co prawda jest to do odratowania lecz niestety odpłatnie ;) 

wiec jak chcesz to ryzykuj :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm. Może nie będe narazie ryzykował i tylko zaktualizuje do najnowszego oprogramowania comparisioem. Ale pojawił sie problem, telefon nie chce sie połączyć z Wifi. Jeszcze jak miał simlocka raz udało mi sie połączyć, ogladalem filmy na yt, a teraz i przed ściągnięciem i po ciągle pisze łączenie a potem Rozłączono, resetowałem do ustawień fabrycznych i nic.
usuwałem zapamiętaną siec i dodawałem, hasło jest na pewno dobrze. Może być to wina oprogramowania pochodzenia kanadyjskiego ? Zasięg też jakiś słaby ma 2/4 kreski przy czym moi znajomi mają u mnie full 3g

@EDIT
Po update do androida 2.33 Dalej nie chce połaczyć z Wifi, Wyłączyłem specjalnie kodowanie wep i dalej nic, Xperia u, Ace2 i wave 3 nie miały problemu z połaczeniem

@Edit2 Wina była po stronie routera, reboot urządzenia pomógł :), ale tylko łączy jak jest bez hasła, jak włącze w routerze spowrotem Wep2 to nie łączy nawet po wpisaniu hasła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ustaw hasło na routerze kiedy się zrestartuje odłączył zasilanie na Ok 10s. Następnie zanim się włączy wyciągnij baterie z telefonu.

Najpierw zapomnij sieć wi-fi.

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak więc, simlock został zdjęty zdalnie setoolem (30zł), czyli, że nie będzie problemów z modowaniem etc. tak więc chciał bym wrzucić Sobie porta z xperii S.

Czy ten port ma język polski ? 

Czy jest jakiś temat który krok o kroku tłumaczy jak mam przygotować telefon do wrzucenia nowego roma? Oraz lepiej przetłumaczony jak wrzucić samego roma, bo ten z tuta jest przepuszczony przez translate i słabo jarze.

 

To jest moje pierwsze spotkanie z Andkiem, wcześniej miałem bade i symbiany, więc nie chciał bym na dzień dobry popełnić jakiegoś "babola" ;P 

Tak jak kinomam0 powiedział, najpierw bootloader(jeśli się boisz sam, to możesz zdalnie). Link na xda <-- czegoś nie rozumiesz, to pisz

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zmiana romu na jakiś całkowicie polski a nie północno amerykański, może rozwiązać problemy z zasięgiem ?

Otórz mam w domu średnio 1-2 kreski gdzie zawsze było prawie full w innych telefonach, gdy ręcznie wybrałem Sieć przez troche miałem 4 kreski Edge, ale znowu przeskoczylo umts i są 1-2 kreski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może ale nikt nie powie tobie na 100% że pomoże.

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności