Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy Ace 2] Problem z root i recovery


valkollos

Pytanie

Posiadam Samsunga Galaxy Ace 2, system stock 4.1.2, wgrywany przez odina i android system recovery w wersji 3e. Na karcie pamięci mam plik root i recovery (pliki z forum), nie mogę ich wgrać. W recovery mam opcję "apply update form external storage" po wybraniu jej wyświetla mi się zawartość karty pamięci (nie wewnętrznej) z folderami. Telefon nie widzi pliku w folderze na karcie pamięci, po wyrzuceniu z folderu też go nie widzi. Przeglądałem inne opcje z recovery, lecz innej takiej opcji nie widzę... Czy to moja wina, czy telefonu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Sam szukałem, chyba było coś na zagranicznych forach, ale nie miałem czasu doczytać. Edit: Mam, chyba to jest to: http://www.droidviews.com/how-to-root-samsung-galaxy-ace-2-gt-i8160-and-install-cwm-recovery-on-it/

Edytowane przez valkollos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mnie się wydaje że najpierw trzeba wgrać "CWM przez Stock recovery" (a nie przez ODINa tj. w S6500/S7580 [Typowe już dla przykładu.]) a dopiero "Root przez CWM".

Nie trzeba przez ODINa bo w praktyce nie da się znaleźć (Potwierdzenie wpisów od użytkowników mówi to za siebie.) coś dla ODINa tylko trzeba wgrać bez ODINa tj. w i9100 (Galaxy S II)

Nie trzeba się trudzić nawet z ODINem bo nie warto nawet szukać bez skutków...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@valkolloszgraj plik z rootem na karcie pamięci i pamięci wewnętrznej po wgraniu tymczasowego cwm sflashuj je, jeśli nie będzie widoczna karta sd to na 80% wina karty pamięci, jeśli jest opcja adb sideload to możesz przez nią wgrać plik rootujący

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam w recovery (wersja 3e) opcję " apply update from external storage", wybieram ją, odpala się zawartość karty pamięci (nie wewnętrznej), wyświetlają się foldery, ale nie wyświetla się zawartość folderów. Plik na wszelki wypadek skopiowałem do folderu oraz umieściłem poza folderami. Nigdzie go nie ma (mówię o pliku do recovery).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności