Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[LG Optimus 4x HD] Zmiana recovery/błąd


lukaszmarek1993

Pytanie

Witam mój problem polega na tym, że nie potrafię wgrać przez rom manager cwm recovery wyskakuje błąd podczas flashowania recovery niestety nie rozumiem o co w tym chodzi a gdy wchoodzę w normalne recovery mam tylko możliwość wipe factory reset, data itp a chciałbym wgrać sobie jakiś rom :) ps, mam roota i złamany bootloader 

 

Edit: Zrobiłem recovery ale jest jeden mały problem klawisz "power" mi nie działa w cwm ... ktoś pomoże ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Była taka aplikacja. Jest chyba na naszym forum. Dedykowana dla 4X HD, Recovery installer się nazywał..chyba.. LG teraz ma Pelikan- to on Cię naprowadzi na ten temat. Na pewno masz roota w pełni działającego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@lukaszmarek1993 Po 1 nie polecam CMW, dlaczego? bo jest w pełni funkcjonalne TWRP, to nie ma sensu na CWM siedzieć,

więc tak, pobierasz apkę terminal emulator, w niej wpisujesz takie coś

su [enter] potwierdzasz nadanie uprawnień roota

reboot-bootloader [enter]

zakładam że masz wgrane sterowniki kompletne jak i 2 programy (adb i fastboot)

( adb.zip gdybyś nie miał )
następnie podpinasz urządzenie pod PC, na PC wciskasz kombinację klawiszy
LOGO WIN+R
wpisujesz, cmd
następnie cd lokalizacja gdzie masz te pliki adb i fastboot, dla przykładu u mnie jest tak
cd c:\adb
następnie enter
po czym, wpisujesz fastboot devices
ta komenda służy do sprawdzenia czy dane urządzenie jest wykrywalne, jeśli coś się pojawiło jakieś cyferki etc, to znak że wszytsko idzie w dobrym kierunku
następnie wpisz fastboot flash recovery recovery.img
gdzie recovery.img to recovery śćiągnięte stąd,
Które przeciągasz myszką do okna wiersza poleceń, następnie enter, potem
fastboot reboot i gotowe, by wejść w TWRP albo wpisz w terminal emulator su penter] reboot recovery [enter]
lub uruchamiaj urządzenie trzymając klawisz ściszania
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@PeliKan zrobiłem wszystko wg Twoich zaleceń i pięknie wszystko było ok, do czasu... chciałem na nowo sflashować rom i dałem format system ( i oczywiście usunęło cały system) Tylko wcześniej nie zwróciłem uwagi, że w TWRP nie mogę wejść w karte pamięci na której mam zamieszczony system. I teraz pojawia się problem, że mam recovery ale nie mogę wgrać przez nie ROMa. Telefon stoi na logo LG. Czy jesteś w stanie mi pomóc? Telefon jest mi bardzo potrzebny...

 

PS. Próbowałem coś zrobić LG Tool'em ale po kilkudziesięciu procentach wgrywania wywalało jakiś błąd i niestety niczego nie zdziałałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może jej nie znajdować, bo telefon jej nie rozpoznaje. Zdarzają się takie przypadki. jedyna opcja to inna karta. 

Po prostu system jej nie "zmontował" i jej nie widzi. Nie ma ścieżki.

Może to też być błąd Recovery- ale to mało prawdopodobne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • 0

@PeliKan ok zrobiłem udało się dzięki wielkie PeliKan. Jeszcze mam ostatnie pytanie do Ciebie kolego : ) jaki wg Ciebie jest najlepszy ROM do 4x bo widzę, że korzystasz z AOSP 5.1 tylko nie wiem czy taki stabilny, poleć mi coś jak możesz może jakiś 4.2 albo stabilny 4.4. 

Pytam Ciebie bo z czego widzę jesteś fachowcem od 4x :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@lukaszmarek1993 już w innym temacie polecał CM11, najlepszy rom, zawsze jak zmieniał romy to wracał do tego, póki co siedzi na AOSP ale i tak planuje wrócić na CM11

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności