Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Oneplus One] Cofnięcie aktualizacji androida


Pati

Pytanie

Cześć :)

 

Jestem nowa i mam problem, potrzebuję Waszej pomocy :)

 

Zrobiłam aktualizację systemu na android 5.1.1. Wcześniej miałam jak się nie mylę wersję 5.0.

Sama wersja tego androida jest w porządku, gdyby nie problem z działaniem aplikacji.

Na przykład pojawia się taki komunikat przy otwieraniu kontaktu "Niestety, aplikacja Telefon została zatrzymana. Zgłoś lub OK.".

Ten komunikat pojawia się przy innych aplikacjach, a i jeszcze kontakty pousuwały mi się niektóre po tej aktualizacji.

 

Chciałabym wrócić do wcześniejszej wersji systemu, ale po prostu nie wiem jak. Dlatego proszę napiszcie mi co mam zrobić.

 

Pozdrawiam,

Pati :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Możliwe, że coś przy instalacji poszło nie tak.

Mnie czasem uwalało apki w ten sposób, ale to raczej z powodu takiego, że telefon miał za mało ramu i zwyczajnie nie wyrabial.

 

Tutaj masz filmik jak odblokować i wgrać recovery:

 

Tutaj link do toolboxa z forum XDA

http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/development/toolbox-oneplus-one-toolbox-t2808987

 

Jak odblokujesz to moższ wgrać jakikolwiek custom rom np CM11 na KK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Telefon zakupiony pod koniec lipca tego roku w U.S.A., szczerze to nawet nie orientuję się jak teraz wygląda gwarancja tego telefonu w Polsce, gdyby coś się stało i czy jest w Polsce jakiś punkt, serwis Oneplus.

 

Wcześniej zgrałam kontakty na telefon, w tej wersji androida nie można zgrać ponownie na sim, więc jeśli cofnę ustawienia fabryczne to również stracę kontakty? wolę się upewnić dlatego pytam :)

 

Ustawienia Fabryczne -> Osobiste dane & aplikacje (Spowoduje to usunięcie wszystkich kony, aplikacji, danych aplikacji i ustawień systemowych na tym urządzeniu)

Niżej mam możliwość zaznaczenia dodatkowo - Prywatna zawartość -> Kasuje przechowywaną zawartość (Kasuje muzykę, zdjęcia, filmy i inne dane użytkownika przechowywane na tym urządzeniu).

 

Pytanie czy kontakty podchodzą pod inne dane czy je stracę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przerzuć kontakty do konta google (znaczy się powiąż je)

Albo exportuj na kartę sd jako plik .vcf (powinnaś mieć to osoby/kontakty > Eksportuj/importuj > Karta SD)

 

Opcji dodatkowej nie zaznaczaj ponieważ prawdopodobnie sformatuje też kartę.

 

Z tego co można tutaj przeczytać:

http://www.spidersweb.pl/2015/03/oneplus-one-polska-premiera.html

 

Jest oficjalnie sprzedawany w polskiej dystrybucji. Zatem i musi być możliwość odsyłki do gwarancji w Polsce. Tzn jeżeli mają tutaj przedstawicielstwo firmowe to można im wysłać z tytułu gwarancji.

Jeżeli to jest nieprawdziwe info - to znaczy, że gwarancja może być realizowana w stanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie mam możliwości żadnego połączenia kontaktów oraz by przenieść gdziekolwiek. Telefon nie ma slotu na kartę sd. Ma pamięć wewnętrzną tylko 64 GB.

W ustawieniach kontaktów nie ma opcji by eksportować bądź importować do telefonu albo na konto googla.

 

Jest jakaś inna opcja dotycząca kontaktów? :)

 

a i we wcześniejszej wersji androida którą miałam zaznaczyłam opcję by wyświetlało kontakty tylko z telefonu bez łączenia kontaktów z googla, chciałam by łączyły się z facebookiem, ale takiej opcji nie było. Na ten moment nie mam żadnej możliwości. Nie ma możliwości również by wybrać skąd mają być kontakty wyświetlane czy sim czy telefon czy facebook czy może google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fakt, że OnePlus działa na CM 12

Niektóre Cyanogenmody nie odczytują kontaktów z sim (przerabiałem to)

Tak więc na 100% masz CM 12.1 A jeśli nie robiłaś wipe Gappsy mogły zostać

Moja teoria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To zrób tak jak w poradniku:

 

Na początku zainstaluj stery ADB:

https://drive.google.com/file/d/0B0MKgCbUM0itVVFWRC02Q0VBQnc/view?pli=1

 

Uruchamiasz plik exe i klikasz y/y/y

 

Następnie ściągasz toolboxa:

https://www.copy.com/s/t%3AiZGeYkKPpvzoSU0S%3Bp%3A%252FOPO.exe%3Boid%3A7

 

1. Wypakowujesz paczkę. > Odpalasz OPO_Toolbox

2. Wyłączasz telefon klikasz vol+ razem z pwr button > Tel włącza się w trybie fastboot

3. Podłączasz telefon do komputera, telefon po uprzednim zainstalowaniu sterowników powinien zostać wykryty automatycznie

4. Klikasz w toolboxie Unlock the bootloader + ok

5. W tym momencie wymazana została all data na telefonie, przechodzisz przez pierwsze screeny (jak za pierwszym uruchomieniem tel)

 

6. Odłączasz telefon > Wyłączasz > Włączasz w trybie fastboot (vol+ i pwr) > Podłączasz tel do komputera

7. Z install recovery w OPO wybierasz CVM recovery klikasz flash > po zainstalowaiu > ok

 

8. Ściągasz http://mirror.cyanogenmod.org/jenkins/127131/cm-12.1-20150923-NIGHTLY-bacon.zip

9. Robisz restart urządzenia > podłączasz

10. Wrzucasz ściągniętą paczkę na telefon

 

11. Wyłączasz telefon

12. Uruchamiasz w trybie recovery > przy włączaniu urządzenia klikasz  kilkakrotnie vol- (tak jest przy cvm)

Jeżeli nie wejdzie w recovery to jeszcze raz włączasz trzymając VOL- i PWR

 

13. Będąć w cvm robisz po kolei wipe data > wipe cache > wipe dalvik cache (opcja advanced)

14. Następnie install zip > instalujesz paczkę wrzuconą na telefon

15. Reboot, może potrwać nieco dłużej

 

Jest też opcja zainstalowania TWRP recovery (tak jak na filmiku) i tym sposobem instalacja ROM-u. Ja podałem Najnowszy CM 12, możliwe, że wystarczy go przeinstalować na czysto, żeby zaczął płynnie chodzić.

 

Prawdopodobnie jest też możliwość bezpośrednio przez program zainstalować CM 11 (jest on preinstalowany z programem po wypakowaniu) > (klikasz ver 64GB + install)

Tylko, że ja ONE nie miałem w rękach więc wszystko robisz na własną odpowiedzialność.

Można też zapewne wejśc do katalogu CM11 spakować zawartość do pliku .zip i przerzucic do urządzenia wejść w CVM i zainstalować

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oczywiście .. najważniejsze są sterowniki USB.

Niestety proces instalacji na OnePlus One nie są łatwe.. 

 

Tu masz instrukcję też.. wersji oficjalnej 11S http://forum.cyanmod.pl/index.php/topic/2950-oneplus-one-cyanogenmod-11s-oficjalny/

 

I proszę o sprawdzenie czy twój model to bacon, będzie to widoczne w ustawieniach/ info o telefonie/ wersja systemu

Jak już pisałaś masz telefon z USA, więc tam może być inny rom - dlatego każę Ci to sprawdzić... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności