Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

Galaxy S III na...


aloisy

Pytanie

Witajcie. Planuje przesiadkę na coś nowszego. Nie zależy mi na LTE, nie istotną jest mega wydajność. Ważne by miał min. 2GB ramu, 5" ekran i fajny dźwięk (bo słucham muzyki).

Żoną ma myphone luna, ale ją mam mieszane uczucia. Dla mnie ten telefon jest nie solidny, a i nie ma gorilla glas.

Najbardziej istotną kwestią jest cena - mniej=lepiej.

Dodam że nie wyzbywam się S3 więc nie mogę go doliczyć do ceny nowego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Xperia Z2 będzie dobrym wyborem, za około 1200 masz nową, jedynie możesz się rozczarować z przejścia z amoleda na ten ekranik z zetki. One M8 też nie głupi będzie gdyż ma fenomenalną jakość audio. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

One M8 też nie głupi będzie gdyż ma fenomenalną jakość audio. 

  Jeśli z jakością audio jest tak jak w moim desire czyli "beats audio" to na prawdę nie polecam, jak go kupowałem to myślałem, że będzie fajna jakość dźwięku i się rozczarowałem, co prawda są gorsze urządzenia do tego celu, np. Lenovo Yoga Tablet 2 ma tragiczną jakość nawet w porównaniu do HTC, natomiast Sony ma o niebo lepszą jakość od mojego HTC.

Myślę, że SGS4 albo Xperia z1 spełnią twoje oczekiwania za niższą cenę niż telefony podane wyżej, miałem okazję "posłuchać" tego drugiego i mi się podoba odtwarzany przez niego dźwięk, jest czysty ale nieco zimny.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zastanawiam się bo S3 ma fatalną jakość dźwięku ale po zmianie kernela jakość dźwięku jest fenomenalna i bije wszystkie odtwarzacze jakie miałem do tej pory. Może są jakieś modele telefonów na rynku z podarsowanym kernelem "sound". Wiem że boeffla się tym zajmuje ale nie wiem czy we wszystkich modelach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A no tak zapomniałem o odtwarzaczu... Ja kupiłem PowerAmp i jestem zadowolony, dźwięk jest lepszy od zwykłego odtwarzacza od HTC, można usłyszeć więcej szczegółów ale dalej słychać dość irytujący szum gdy cicho słucham muzyki. Subiektywnie mogę stwierdzić, że ten odtwarzacz podniósł jakość z poziomu bardzo słabego do akceptowalnego :) Oczywiście to są tylko moje subiektywne odczucia.. 

Wiesz jeśli jesteś gotów "nieco" przepłacić za parametry to zawsze jest Marshall London, cena jest wysoka, ale tu bardziej płacisz za odtwarzacz niż za telefon i zapewne daje on nieporównywalnie wyższą jakość dźwięku do reszty smartfonów.

Oneplus też chyba o jakość dźwięku, w One był jakiś system od JBL a w Two też jakaś inna marka się tym zajęła, także może być nieźle.

 
  •  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HEH. Jak zwykle na opak. Jeżeli chodzi o aplikację to chyba najlepsza to AIMP - od lat używam i jest najlepsza.

 

Napisałem celowo o kernelu bo chodzi mi o zarządzanie procesorem dźwięku a nie o aplikację. Boeffla-Kernel jest obsługiwany przez S3, S5 i 1+1 - więc na dwóch z nich się bardziej skopię. S5 ma teściowa więc odkup jest mocno prawdopodobny, one plus troszkę mniej ale jest to dla mnie odpowiednia konfiguracja. Wiem co znaczy przejść z AMOLEDa na choćby IPS :(

 

Ale czekam na propozycje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

  Jeśli z jakością audio jest tak jak w moim desire czyli "beats audio" to na prawdę nie polecam, jak go kupowałem to myślałem, że będzie fajna jakość dźwięku i się rozczarowałem, co prawda są gorsze urządzenia do tego celu, np. Lenovo Yoga Tablet 2 ma tragiczną jakość nawet w porównaniu do HTC, natomiast Sony ma o niebo lepszą jakość od mojego HTC.

Myślę, że SGS4 albo Xperia z1 spełnią twoje oczekiwania za niższą cenę niż telefony podane wyżej, miałem okazję "posłuchać" tego drugiego i mi się podoba odtwarzany przez niego dźwięk, jest czysty ale nieco zimny.

 

Jak można porównać Desire do M8? Słuchałeś M8?  :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy ma to jakieś znaczenie?? Przecież beats by dr dre to tylko logo i ustawienia EQ. Więc nie wiem czy jest potrzebna kontynuacja dyskusji.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie boję się że S3 wysoko poprzeczkę postawił :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może niech ktoś wejdzie w ustawienia boeffla/archi to szybko dowie się jak włączy funkcję sound, i ustawi EQ na archi sound/boeffla EQ co znaczy jakość dźwięku. Wtedy prosił bym o wypowiedź osób które mają S3 S5 czy 1+1. Szybko zmienicie zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sam jestem wyczulony na jakość dźwięku, wiem ja dobrze gra S3, Aplhy słuchałem bez dodatków i na mnie zrobiła wrażenie, z Viperem to by musiało być coś, lecz w MM nie pozwalaja rootować telefonu :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli S3 też nie modyfikowałeś, więc wnosze że Miałeś tam oryginalny ROM. Co za tym idzie dźwięk był fatalny i bez porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie słuchałem S3 na tym romie, ale nie sądze by byłą na tyle duża różnica aby dostrzec jakieś zmiany - raczej kosmetyczne wynikające z ustawień EQ, jakie masz słuchawki? Co do tematu to sądze że M8 albo Alpha bądź coś z Exynosem bądą najlepszym wyborem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie różnica jest taka jakbyś porównał poloneza do porsche. Niby oba są duże i maja moc ale tylko jeden od 0-100 wyciska poniżej 10s. Więc nie wiesz o czym mowie. Kernel ładuje zupełnie inne sterowniki, dźwięk wydobywający się z S3 powoduje że telefon gra tak głośno a jednocześnie tak soczyscie jak mój mixer pionnera.

Już wiesz czemu mam dylemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak ale jakie to ma znaczenie skoro archi bazuje jedynie na kodzie CM a wszystkie stery pisze sam jak i tworzy optymalizację i inne rzeczy? Kernel to przecież najważniejszy element układanki a ten jest zupełnie inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@aloisy 1+1, xperia z2, lumia 1020, galaxy s4, nexus 4,5,6

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też uważam że byłby lepszy. Niestety S5 mam w zasięgu ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności