Skocz do zawartości

Cześć, jeżeli nie wiesz jak zacząć swoją przygodę na forum sprawdź koniecznie te tematy! 

Pierwsze kroki - Gdzie napisać swój problem oraz jak znaleźć tutorial.

Jak mogę podzielić się swoją wiedzą tworząc poradnik?

kinomam0

[Poradnik] Jak utworzyć kopie zapasowa (Backup and Restore)

Rekomendowane odpowiedzi

Wstęp. 

Słowo backup oznacza tworzenie kopi , a restore przywracanie jej. 

Backup możemy robić całego systemu (przydatne dla posiadaczy brandowanego softu) , lub pojedynczej aplikacji. Ważne - wymagany Root.

Programów do robienia kopi jest wiele , ale ja powiem tylko o dwóch:

Titanum Backup - Root Treść widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj  aplikacja do tworzenia pojedynczych kopi aplikacji jak np. gry , programy

CWM Recovery Treść widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj   i tu zależnie jaki posiadamy telefon Treść widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj  możliwe jest pobranie apki i jej zainstalowanie. Niestety posiadacze sony i tym podobni muszą sobie radzić inaczej.

Posiadacze innego modelu niż obsługiwane (np. sony) zmuszeni są zainstalować CWM innymi sposobami jak np. tym  Treść widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj

Instrukcja:

Titanum Backup - backup wszystkich aplikacji i ich danych. 

Uruchamiasz program > MENU > Operacje Zbiorcze >Utwórz kopie wszystkich aplikacji użytkownika / systemowych.

Jeżeli pojawią się błędy, wybierz opcję "Problemy?" i wybierz "Tak, Wykonaj".

Możesz skopiować wszystko do konta swojego DropBoxa: W zakładce Przegląd > Synchronizuj z Dropboxem , lub po prostu na kartę SD.

ClockworkMod Recovery - ROM Manager

Instalujemy Rom Manager i wybieramy: "Zaflaszuj CMW" i z listy wybieramy: "nasz model telefonu", następnie wybieramy uruchom ponownie w trybie recovery 

Wybieramy opcje backup and restore > backup - i w tym momencie recovery wykonuje kopie zapisując ja na karcie SD

Aby przywrócić kopie całego systemu wchodzimy ponownie w recovery i klikamy backup and restore > restore 
  • reaction_title_1 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wysłałem prośbę o uzupełnienie tematu :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

możecie usunąć temat 

jak co to wstawię już pełny poradnik 

ostatnio mam czas wejść na forum i spędzam na nim po kilka minut po kilka razy na dzień , a głownie przez tapatalk 

nic się nie martwcie jestem zdrowy tylko obowiązki mi się mnożą :P zona w ciąży , lekarze , święta itd.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To może chociaż mniej więcej dzień przewidywanego rozpoczęcia prac ? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

postaram się w tym tygodniu lecz nie obiecuje :P

przed chwila wstałem z łóżeczka i idę do kuzynki jak po moderuje na innym forum ;) 

spokojnie nie jestem chory tylko zmęczony ;)

pzdr

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tydzień to nie długo. Nie będziemy usuwać. Poczekamy do niedzieli jak nic nie ruszy to usunę :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myślę że teraz jest okej :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobrym wyborem jest skorzystanie z profesjonalnego narzędzia do tworzenia kopii zapasowych osób trzecich - narzędzia Treść widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj . Pozwala na tworzenie kopii zapasowych kontaktów, aplikacji, muzyki, wideo, zdjęć, Treść widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj do komputera.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta