Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy S4 LTE] Brak rejestracji w sieci komórkowej po unroocie


piotr.mirek.sc

Pytanie

WitAm. Jakiś miesiąc temu kupiłem w Anglii (i nadal tu mieszkam, sieć Three, brak simlocka) s4 lte. Tydzień temp zrobiłem roota, lecz telefon sam się resetowal np przy rozmowie czy normalnym użytkowaniu lub bez powodu leżąc na półce. PostanowiLem zrobić unroota, ale nie czytałem jak zrobić go poprawnie.. Wszedłem w super su i kliknąłem 'pełny unroot'. Telefon się wyczysił, roota nie ma, ale coś stało się z zasięgiem. Przy probie polaczenia mam komunikat "Brak rejestracji w sieci". Nie pomaga reczne ustawienie sieci i jakakolwiek zmiana w ustawieniach tego typu. Tak jakby w ogóle wyłączona była ta usługa komunikacji.. Sim czyta, ale nie może połączyć się z siecią. Telefon nie kradziony, imei ok,wszystko sprawne (bluetooth, WiFi itp) oprócz sieci komórkowej. Karta sim działa na innym telefonie, a gdy włożę inna do mojego tel nie działa wcale. Naczytałem sie na necie sporo o tym, ale nie wiem jak to naprawić i nie znalazłem konkretnej metody. Hard reset nie pomogl. Reinstalacja systemu? Jakieś czyszczenie? Włączenie usługi? Proszę o pomoc, sprawny telefon jest mi bardzo potrzebny, a szkoda mi kasy na nowy lub serwis.

Typ sieci komórkowej: nieznana

Stan uslugi: nie działa

Stan sieci komórkowej: rozlaczona

Android 4.2.2

Wersja modemu: 19505XXUGN

Przed zrobieniem hard reset i po unroocie, jak ponownie włączyłem telefonu to pojawiał się komunikat na szaro, i znikał po kilku sek. Przed nim było brak zasięgu i szukanie sieci, a po nim już tylko połączenia alarmowe. "Cant get information about SE linux policy". Po przywróceniu fabrycznych ustawień nie pojawia się. Proszę o jakąkolwiek pomoc. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

nie róbcie spamu. pierwszy post mówił o wgraniu stocka a dalej tylko to powtarzacie, autor narazie nic nie odpisuje więc zostawcie ten temat w spokoju

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Rolo129

 

Przejdź na stocka, spisz sobie APN'y. Następnie wgraj CM11 i wpisz sobie konfigurację jaką miałeś na stocku. Bardzo często jest tak, że te APN'y się lekko modyfikują. Tak było w miom przypadku gdy na Lollipopie nie ściągało APN'ów i dopiero spisane APN'y ze stocka zatrybiły. Możesz też z neta sobie zrobić ręcznie konfiurację APN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie ręcznie mi nie działa.

Ogólnie w tej sieci problem miałem jużna stocku, ale po tym jak zadzwoniłem do biura obsługi, to mi wysłali wiadomość konfiguracyjną, tylko ją miałem w SMS'ach w takiej zakładce i nie wiedziałem o tym. Tutaj tej zakładki nie mam na cyganie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O ile pamiętam to jest takowa możliwość wysłania konfiguracji przez podanie numeru na stronie operatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

i właśnie tej wiadomości telefon nie widzi/nie przychodzi ona.

Wcześniej, na stocku, też nie przychodziło o niej powiadomienie, ale jak się weszło w zakładkę "wiadomości konfiguracyjne", to widniała tam, instalowało się i net hulał. Teraz nie mam takiej zakładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności