Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Sony Xperia P] Pomoc przy instalacji kernela


Goral24PL

Pytanie

Witam! Jest to mój pierwszy post na forum, więc jeśli napiszę coś źle to proszęmnie poprawić.

Mam Xperię P i chcę wgrać na ten telefon jakiś custom rom. Szukałem Cyanogenmoda ale później po nieudanych próbach począłem szukać też SlimBean (chodzi mi o to, aby rom był stabilny, lekki i nie miał żadnych nakładek, czysty Android, nie nowszy niż 4.3.)

Znalazłem jakiś CM 9 i próbuję zainstalować kernel (boot.img) przez flashtool.

Niestety każda próba jest nie udana, pokazuje FAILED (remote: The Device must be rooted first)  :

28/009/2015 12:09:07 - INFO  - <- This level is successfully initialized28/009/2015 12:09:07 - INFO  - Flashtool Version 0.9.13.0 built on 2013-06-04 22:50:0028/009/2015 12:09:11 - INFO  - Device connected in fastboot mode28/009/2015 12:09:23 - INFO  - Selected kernel (boot.img or kernel.sin): C:\Users\Dawid\Desktop\boot.img28/009/2015 12:09:23 - INFO  - Flashing selected kernel28/009/2015 12:09:23 - INFO  - sending 'boot' (10619 KB)...28/009/2015 12:09:23 - INFO  - FAILED (remote: The Device must be rooted first)28/009/2015 12:09:23 - INFO  - finished. total time: 0.001s28/009/2015 12:09:23 - INFO  - FASTBOOT Output:  sending 'boot' (10619 KB)...FAILED (remote: The Device must be rooted first)finished. total time: 0.001s28/009/2015 12:09:23 - INFO  - Please check the log before rebooting into system

I to by było na tyle. Root oczywiście jest, Boot odblokowany, CWM zainstalowane.

Bardzo prosiłbym o pomoc i ewentualnie polecenie innego romu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak będzie odblokowany to będzie pisało "bootloader unlocked: Yes", a teraz masz "bootloader unlocked allowed: Yes"

 

oficjalna metoda od Sony: http://developer.sonymobile.com/unlockbootloader/unlock-yourboot-loader/

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nazwa jeszcze ujdzie, ale zły dział przeniosłem, a nazwę zmieniłem na taką jaka powinna być. I skoro niewiesz co i jak, to po co regulamin?

 

Co do problemu, może spróbuj z inną wersją flashtoola, a jak dalej nie będzie  szło to inny rom niestety

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A czym rootowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wgraj ten pliczek

przez custom recovery, powinno się naprawić w flashtoolu

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no to masz coś nietegest z flashtoolem, podłączasz telefon w trybie fastboot? a nie flashmode?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, przy podłączaniu trzymam vol. + i pojawia sięniebieska dioda a na logu jest "device connected in fastboot mode" 


Skoro myślisz że problem tkwi w programie to możesz podesłać linka do sprawdzonego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

poszukaj jakiegos innego, albo zreinstaluj sterowniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie sprawdziłem czwartą czy piątą wersję, reinstall sterowników to pierwsze co robiłem. Niestety dalej nic. Czy to możliwe, że telefon się jakoś może "źle zrootował" czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To znaczy że masz możliwość odblokowania bootloadera a nie że masz odblokowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Próbuję według tej metody: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1560613


Wychodzi błąd i nie podaje mi kodu odblokowania  :( Nie wiem co mam robić... Jak inaczej pokonać tego bootloadera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hmmm, ustaw że masz Xperie S, może to coś pomoże, jednak nie gwarantuje działania

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności