Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[LG L5] Uszkodzony soft oraz brak CWM


xaddrian x

Pytanie

Witam, zainstalowałem dzisiaj ten ROM na mojej L5. W wątku jak widać link wygasł więc postanowiłem poszukać linku w odpowiedziach, znalazłem - różnił się on jednak nazwą od oryginału, być może jest to jakiś zepsuty CM. Otóż po uruchomieniu telefonu ekran wygląda jak rozlany, czasami uda się go włączyć po kilku próbach. System wygląda w miarę normalnie, jednak gdy wciskam przycisk POWER, a następnie "Uruchom ponownie" --> "Recovery" CWM nie włącza się. Dołączam zdjęcie, na którym widoczny jest "rozlany ekran"(słaba jakość, ale widać cały biały ekran, a na dole niebieskie paski). Kompletnie nie wiem co z tym zrobić, jak usunąć ten ROM, jak wejść w cwm. Jakieś rady? Potrzebuję waszej pomocy! Wydaje mi się, że wystarczająco informacji podałem.

post-29698-0-12293200-1432925824_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

bo wgrywasz złe cmw poszukaj innego cwm'a ten wydaje się być uszkodzonym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

pobierz kdz updater

ustaw go na emergency mode

wyjmij baterie i podłącz pod PC i flashuj

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra, ogarnąłem. Jednak telefon nadal stoi w miejscu, wieczny ekran ładowania. Znalazłem w internecie opcje "hard reset" jednak kombinacja ta mi nie pomaga:

1. Wyłączyć telefon2. Przycisnąć przycisk ściszania i power jednocześnie do czasu gdy dolne klawisze się podświetlą3. Następnie puścić klawisze i przytrzymać przycisk Menu przez ok. 2 sekundy4. Czekać aż pojawi się takie logo androida 5. Na nowo skonfigurować telefon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

spróbuj wejść w ten tryb download

dla przypomnienia podpinasz wyłączony telefon trzymając vol-down do komputera i wgraj system na nowo po czym zrób reset do ustawień fabrycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Próbowałem hard reset przez adb komendą "fastboot erace cache" i wyskakuje "FAILED (Status read failed (Too many links))"


Udało mi się zainstalować rom, jako jeden z niewielu działa. Ale tu jest kolejny problem! Ciągle wyskakuje okienko "com.android.phone został zatrzymany", nic nie da się zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zrób Wipe, a potem pobierz inne cwm bo te co masz psuje Ci telefon

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

co ma piernik do wiatraka?

root nie ma nic wspólnego z custom recovery,

a co do custom recovery to pobierz z innego źródła albo zamiast cwm to twrp albo PhilZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Użyłem twrp, bez różnicy. Nie wiem co się dzieje, nigdzie w internecie nie mogę znaleźć podobnego problemu. Ciągle komunikat com.android.phone has stopped, a co najgorsze w poradnikach mówią, że można naprawić to przechodząc w ustawienia, a ja nic nie mogę zrobić, gdyż komunikat zasłania mi ekran..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

w recovery, nawet tym e3 androidowym robisz wipe data

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@kuba.g6 Wyjmij baterie, podłącz w download mode, zainstaluj rom przez KDZ. 

fajnie by było tyle że gdy próbuje włączyć download mode efekt jest ten sam. tzn biały ekran albo paski ;(

pogrzebałem trochę i udało mi się ustalić że mam dostęp do telefonu poprzez abd. spróbowałem wgrać na nowo CWM (bo problemy zaczęły się gdy instalowałem rom i musiałem zaktualizować CWM ) ale nic to nie dało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@kuba.g6 Podpinasz telefon z wyjęta baterią? Bo w ten sposób powinno zadziałać. Jeśli nie to inną kombinacją(samo vol- lub vol- + vol+) 

hmm ciekawe odpaliłem bez baterii trzymając vol+ i vol - i podpoiłem do usb i zgłosił się biały ekran zobaczę czy uda mi się grać rom

no i pogram wywala że telefon nie podpięty :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A w menedżerze widac go? Jak tak to daj emergency w kdz updater

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A zobacz czy widzi chociaż jako nieznane urządzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zmień kabel, zmień port, spróbuj jeszcze raz odpalić tryb download a przed tym zobacz czy baterie nie masz słabą, zobacz językiem

PS: wychodziła Ci wtedy jakaś tęcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A wykrywa?

Jak nie to podładuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nie nie wykrywa a bateria była prawie pełna. przypominam że do systemu ani recovey nie mogę się dostać, tzn jak uruchomię go normalnie i podłącze usb to nadal mam biały ekran ale mogę używać abd ale nie mogę wgrać romu bo program stwierdza że kabel nie podłączony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności