Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

Wirus - nie można dostać się do telefonu


Hubert J_22408

Pytanie

Cześć

 

Nie wiem czy dobrą kategorię wybrałem ale wirus pojawił się na CM więc dlatego tu piszę.

 

Wirus dostał się przy pomocy instalowanej aplikacji "YouTube Downloader", nie pamiętam z jakiego sklepu go zainstalowałem (miałem dwa ... Google Play i jeszcze jakiś proponowany na forum ale nie pamiętam nazwy).

 

Wszystko chodziło cacy kilka dni ... wczoraj sobie zaktualizowałem nigtly do najnowszego i wieczorem dostałem komunikat z systemu żeby natychmiast odinstalować tę aplikacje bo może zawierać szkodliwy kod.. no to tak zrobiłem. Zaznaczam że miałem jakiegoś antywirusa ale zawalił sprawę jak widać.

 

Odisntalowałem apkę i wszedłem w Google Play by poczytać o tej appce komentarze i parzę że sklep jest zniekształcony w sensie nie wyświetla się poprawnie, Gmail też. No to mając roota odinstalowałem appki Google... wszedłem w recovery, dałem wipe dalvic and cache, przeinstalowałem gapps, i po restarcie tel nie dał mi już wejśc do systemu bo dostaje z prędkością 1/4 sek komunikat że nie chodzą mi usługi google z opcją "wyślij zgłoszenie" i "ok". Co bym nie wybrał komunikat momentalnie wraca, proc się grzeje i tyle. 

 

Wszedłem w recovery i zainstalowałem ostatnie nigtly na jakim tel chodził... znów dałem wipe dalvik, cache, ale nie pomogło. Tel wchodzi do systemu i gdy tylko pojawią się ikony wywala ten sam komunikat .

 

Poproszę o rady co mogę zrobić. Nie mam backupu zrobionego przez recovery... większość info mam na karcie ale  trochę istotnych dla mnie zdjęć które chciałbym uratować przenosząc na kartę SD.

 

Podejrzewam że wipe system i wipe data a potem install last nightly załatwią sprawę jednak wolałbym uniknąć kasowania zdjęć jeśli to możliwe.

 

Proszę też o radę co do antywirusa bo ten ewidentnie dał d... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zdj sa na patrycji /sdcard0 itp wipujesz /system i /data ich nie kasujesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zdj sa na patrycji /sdcard0 itp wipujesz /system i /data ich nie kasujesz ;)

 

Heh niech dobrze zrozumiem bo trochę na skróty tłumaczysz ;)

 

Czyli co: wchodzę w tryb recovery ... (nie muszę robić żadnego backupu), wchodzę w opcje wipe (mam TWRP 2.6.0.8 tak dla ścisłości), i w wipe zaznaczam jedynie "/system", a "/data" nie ruszam. Po tym pewnie jeszcze "Wipe dalvik/cache" i install ostatniego nightly? 

 

Zgadza się czy coś napisałem nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Lepiej daj wipe /data też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak jak bys mial zdj na dysku F:// a formatowal C:// i D:// na pc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak jak bys mial zdj na dysku F:// a formatowal C:// i D:// na pc :P

 

Ok to wipuje /system i /data ... a moment ale chyba muszę mieć obraz nigtly na zewn karcie SD nie? czy zostanie mi ten jakim w /cmupdater po wipie /system i /data? podejrzewam ze nie zostanie ... a nie wiem jak pod recobery przenieść obraz na zewn sd. Da sie tam to jakoś przenieść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie ruszy Ci to plikow na pam sdcard0 i sdcard1

Nie skasuje też zipa z romem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności