Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Xperia E3 D2203] CyanogenMod 11 - Nieoficjalny


PeliKan

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga, Ja jak i forum nie ponosimy odpowiedzialności za uceglenia Twojego urządzenia

 

Co potrzebujemy:

Instrukcja:

  1. Otwórz rom poprzez WinRar i odszukaj META-INF/com/google/android i zastąp plikiem pobranym
  2. Skopiuj Rom, opcjonalnie Gaaps'y na karte SD bądź pamięc wewnętrzną
  3. Uruchom telefon w trybie Recovery
  4. Sflashuj Rom i opcjonalnie Gaaps'y

Lista bugów:

No NFC


Not really listed as bug but I find the audio power a bit lowered compared to Stock
Time of the phone battery charge (from 0 to 100%) a bit longer (it can depend on which usb you use too, maybe not a bug)

Camera, audio and every other sony related things are 100% WORKING 

 

SS'y:

post-16996-0-71898800-1429447169_thumb.p

post-16996-0-93306700-1429447189_thumb.p

post-16996-0-35611100-1429447249_thumb.p

post-16996-0-02281000-1429447276_thumb.p

post-16996-0-21217300-1429447299_thumb.p

 

W razie konieczności (*gdy wystąpi bootloop) zainstalować z romu plik boot.img przez flashtoola.

 

 

Źródło: http://forum.xda-developers.com/xperia-e3/orig-development/rom-cyanogen-mod-11-t3064333

Edytowane przez PeliKan
Dodanie mirroru do updater-script
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dlatego że cm11 jest na dalviku a cm12 jest już na art

lepiej byłby zooptymalizowany jeśli byś miał update do oficjalnego lolipopa i wtedy jakby dev ugotować mc12 to by chodziło dużo lepiej

BTW: Aparat Ci działa na cm11? i co wgl nie działa?

bo chce kumplowi wgrać, ale on nie chce bo niby aparat nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego że cm11 jest na dalviku a cm12 jest już na art

lepiej byłby zooptymalizowany jeśli byś miał update do oficjalnego lolipopa i wtedy jakby dev ugotować mc12 to by chodziło dużo lepiej

BTW: Aparat Ci działa na cm11? i co wgl nie działa?

bo chce kumplowi wgrać, ale on nie chce bo niby aparat nie działa

aparatu nie testował bo nie zdążył, miał tego cm'a przez jakieś 2 godziny, potem wgrał cm12 bo go zobaczył i od razu, "nie ja już nie chce tego, chce nowszego" ale chodził gorzej więc wrócił do 11, długo mu się włączał, okazało sie ze nie zrobił Wipe, zrobił, i tele się włączył ale, jest on taki uważny i ogarnięty że wypuścił go na panele, domyśl się co się stało z telefonem xD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lel XD

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dałem mirror zamiast linka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc już chwile testowałem i wyłapane błędy:

1. Nie czyta kontaktów na sim (nawet import nie działa)

2. Po ustawieniu ART zamiast Dalvika telefon czasami sie zwiesza i pomaga tylko wyłączenie przez przycisk pod klapką

3. Czasami (ale jednak) zatrzymuje sie proces system UI

Poprawki względem stocka to na pewno

1. Płynność

2. Praktycznie brak aplikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Żaden Cyanogenmod nie czyta kontaktow z sim, ewentualnie możesz zimportowac z sim

Ad2. Art nie jest wspierany na cm11

A co do aplikacji, jak wgrasz gaapsy możesz sobie pościągać z google play apki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jedynie co możesz to importować z pamięci (sd/wew) lub konta google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się importować z pliku .vcf oraz z konta google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Okej, używam tego roma od około 2tyg więc mogę co nieco powiedzieć.

-Zdarza mi się to podczas oglądania filmików na YouTube- gdy wyświetlony jest pasek od głośności i w tym czasie ekran się odwróci to telefon się restratuje. Nie wiem czy jest to wina samego motywu czy czegoś więcej.

-Bateria trzyma troszkę krócej niż na stocku czy "stocku po usprawnieniach" jednak jest to minimalna róznica.

-Aparat działa, jednak jakość zdjęć jest minimalnie gorsza niż na stocku- instalujemy jakikolwiek inny aparat ze Sklepu Play i problem znika. Podkreślam, że porównując zdjęcia na komputerze jakość ta jest nieznacznie gorsza.

-Po zainstalowaniu mamy wolnego miejsca około 850mb, jednak ja zwiększyłem ten rozmiar do 1GB ponieważ odinstalowałem niektóre "fabryczne" aplikacje.

-Chodzi płynniej od stocka, jest bardziej miły dla oka niż ta brzydka nakładka od Sony.

-Trzeba poświęcić trochę czasu na: odpowiednie ustawienie "pod siebie" niektórych funkcji- jest ich naprawdę dużo więcej niż mogłoby się wydawać- szukajcie ;), zanim znalazłem odpowiedni motyw też troszkę się ich przewinęło przez mój telefon; od siebie polecam motywy: Ideal Theme X oraz TW MATERIAL- obydwa są za darmo w Sklepie Play.

-koniec :D jak macie jakieś pytania  czy chcecie screeny to dawać na priv

 

@EDIT:

-No tak zapomniałem, odtwarzacz muzyki jest do bani z wyglądu i jakiś taki niewygodny ogólnie, usunąłem go i wgrałem ten:

http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1040-sony-walkman-zainstaluj-sobie-odtwarzacz-z-xperii/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też go troche używam i działa ładnie, a co do nakładki sony nie zgadzam sie bo ja ją bardzo lubie i jak dla mnie jest to najlepsza nakładka i zainstalowałen sobie jej port

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zostanie dodany to tematu mirror w najblizszym czasie

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wybierz dla arm,  wersja 4.4 (cm11) i do tego polecam wersję z instalatorem aroma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności