Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Galaxy Ace] CyanogenMod 10.2 - Stable (03- 10 -13)


Pawliniak

Rekomendowane odpowiedzi

CyanogenMod 10.2

post-1-0-44115400-1359892500_thumb.pngpost-1-0-49191000-1359892502_thumb.pngpost-1-0-36548800-1359892503_thumb.pngpost-1-0-47252500-1359892504_thumb.png

Jest to stabilna wersja i wszystko działa.

Instrukcja:

1. Pobieramy i wrzucamy na telefon rom2. Odpalamy CW i robimy wipe3. Instalujemy paczkę z romem4. Wipe5. Restart6. Cieszymy się :D

Download:
https://www.androidfilehost.com/?fid=23329332407578533
 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ! Jeszcze nigdy nie wgrywalem CM i nie bardzo ogarniem całą procedurę,dodam że tel. najprawdopodobniej nie ma roota,bo nigdy nic nie było robione a jest salonowy. Prosiłbym o pomoc,ale tak na chłopski rozum,szukałem w różnych żrudłach ale tak krok po kroku nigdzie nie znalazłem,a do tego opisy były technicznie anglojęzyczne. A jednak telefon zasługuje na większe wykorzystanie niż ten orginalny antek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć roota. Dziś po południu wrzucę poradnik i podam Ci linki na pw ;)

Super, będę bardzo wdzięczny. Po prostu nie chcę niczego spaprać i żeby telefon nadawal się do użytku a nie na półkę.

Jeszcze jedno pytanko,z tego co zdażylem wyczytać to w CM nie wszystkie funkcje tel. dzialają, jaka jest prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest samsung tego nie popsujesz :D

Pomożemy od początku wgrać tylko cierpliwie czekaj :)

Wgraj to przez odina i potem cm ;)

Jak czegoś nie będziesz wiedział pytaj. Tylko utwórz nowy temat w problemach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosciej sie nie da ;)

Najpierw :

Root - szukaj na forum

CWM - wrzucasz na karte sd i już

Samsug ma to do siebie ze nie utrudnia modyfikajci jakimis zabezpieczeniami itd. inaczej sie to ma do innych marek jak sony ktory w wymyslaniu wymyslil ze wymysli

Wysłane z mojego SonyX8 za pomocą Tapatalk

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się ale zawsze można odzyskać...

wytapane ze zrootowanego P760

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strachu i pieniędzy nigdy nie mialem, tylko kolejność i opis postępowania gdyby prosciej i po kolei. Odinem aktualizowalem Ace do 2.3.6 i jakoś poszło

Wgrałem rotta,wgrałem CW i znalazłem opis ,proszę o korektę

Kolejna aktualizacja Androida do wersji 2.3.7 - przetestowana przeze mnie.

Polecam zainstalować aplikację "App 2 SD", która pozwoli przenosić aplikacje na kartę pamięci i zaoszczędzić miejsce na urządzeniu.

Aby zaktualizować system należy posiadać zainstalowany ClockworkMod, który można ściągnąć z mojego chomika.

Aktualizacja systemu z ClockworkMod:

- Przekopiuj plik "Android_2.3.7_MA_v3.zip" na kartę pamięci (możesz sformatować kartę przed instalacją, aby posiadać "świeżą istalkę"

- Wyłącz telefon

- Naciśnij dwa przyciski Home + Power - aż pokaże się menu

- (A) Wybierz opcję "wipe data/factory reset" - przyciskami głośności i zatwierdź przyciskiem Home, a następnie zatwierdź wybierając "Yes" - przycisk Home

- (B) Wybierz opcję "wipe cache partition" - zatwierdź jak wyżej

- © Wybierz opcję "advanced", a następnie "Wipe Dalvik Cache" - i zatwierdź jak wyżej

- Powróć do głównego menu (przycisk dotykowy Back)

- Wybierz opcję "install zip from sdcard"

- Wybierz opcję "choose zip from sdcard"

- Wybierz plik "Android_2.3.7_MA_v3.zip" - a następnie zatwierdź

- Gdy instalacja ROMu się zakończy, powtórz powyższe kroki A, B i C (wipe) i zrestartuj urządzenie

Tylko zamiast Android 2.3.7 bedzie oczywiscie CM10

Poradzilem sobie,kto szuka nie błądzi. CM10.1 śmiga aż miło, dzięki za pomoc.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzydko:

1. W poradniku piszemy pełnym zdaniem - osoba która to czyta szuka klarownej odpowiedzi, a nie domyśla się co autor miał na myśli.

2. Zrobiłem root - napisz jak. To jest informacja ze to kompletny poradnik.

3. Zrób to w osobnym temacie - to tez ważne by poradnik był jako pierwszy post.

4. Linki - jaki rom, skąd, gdzie jest cm ?

5. Zaczynamy temat od: [TUTORIAL] - bezwzględnie, by urzytkownik wiedział że to poradnik.

wytapane ze zrootowanego P760

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam za nie zrozumiałą polszczyznę. Na przyszłość obiecuję poprawę. A co do Roota w Galaxy Ace znalazłem tu na forum,sposób wgrania już gdzie indziej,chyba na Chomiku

Prosta instrukcja wgrywania roota do naszych Ace

1.Ściągamy paczkę z rootem

2.Wrzucamy ściągnięte archiwum root.zip na kartę pamięci.

3.Wyłączamy telefon.

4.Naciskamy i przytrzymujemy klawisze : Home + Power , tak długo aż pojawi nam się niebieskie recovery.

5.Klawiszami VOL UP/DOWN sterujemy góra dół , zatwierdzamy klawiszem Home)

6. Wybieramy opcje : "apply update from sdcard" , następnie root.zip i zatwierdzamy.

7.Nastąpi proces instalacji i GOTOWE !

Klikamy "reboot system now" i mamy Roota

Drugi punkt to wgranie CWM :

Procedura dokladnie taka sam jak przy rootowniu, tylko zamiast root.zip pokazujemy śieżkę "recovery-clockwork-5.0.2.6-galaxyace-fix.zip" , która również znajduje się na tej stronie.

Opia wgrania Romu :

Aby zaktualizować system należy posiadać zainstalowany ClockworkMod,do pobrania http://www.clockworkmod.com/rommanager

Aktualizacja systemu z ClockworkMod:

- Przekopiuj plik "cm-10.1-RC0-cooper.zip" na kartę pamięci ( możesz sformatować kartę przed instalacją, aby posiadać "świeżą istalkę" )

- Wyłącz telefon

- Naciśnij dwa przyciski Home + Power - aż pokaże się menu

- (A) Wybierz opcję "wipe data/factory reset" - przyciskami głośności i zatwierdź przyciskiem Home, a następnie zatwierdź wybierając "Yes" - przycisk Home

- (B) Wybierz opcję "wipe cache partition" - zatwierdź jak wyżej

- © Wybierz opcję "advanced", a następnie "Wipe Dalvik Cache" - i zatwierdź jak wyżej

- Powróć do głównego menu (przycisk dotykowy Back)

- Wybierz opcję "install zip from sdcard"

- Wybierz opcję "choose zip from sdcard"

- Wybierz plik "cm-10.1-RC0-cooper.zip" - a następnie zatwierdź

- Gdy instalacja ROMu się zakończy, powtórz powyższe kroki A, B i C (wipe) i zrestartuj urządzenie

==============================

Instalację ROM-ów robisz na własną odpowiedzialność - jeśli nie czujesz się na siłach zrobić to sam, to nie rób - nie udzielam porad ani pomocy w instalacji. Powyższe instrukcje pozwalają całkowicie samemu dokonać aktualizacji systemu!

Wczoraj wgrałem w takiej kolejności począwszy od Roota następnie CWM a na końcu CM10.1 , telefon dziala bezproblemowo. Przy pierwszym uruchomieniu trzeba trochę cierpliwości,długo ładuje nowy system, ale efekt jest naprawdę super, warto się pomęczyć. Jeszcze raz sorki za wcześniejsze posty, sam robiłem to pierwszy raz.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Zainstalowałem oprogramowanie i jestem niemile zaskoczony. Telefon raz żeby otworzyć główne menu potrzebuje 15 sekund, a raz robi to od razu. Chyba było lepiej na androidzie, bo wszystko się uruchamiało po 2-3 sekundach... Ktoś kto to zainstalował ma podobną sytuację? Przycinki lub coś w tym stylu? Lub wie co z tym zrobić, bo tylko po to zainstalowałem to oprogramowanie. Pozdrawiam.

 

Edit.1 Nie ma dwóch tłumaczeń. Po wybraniu zabezpieczenia ekranu (ja wybrałem wzór) nie tłumaczy dwóch pozycji: "Show pattern error" oraz "Show patter dots".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wita. Jestem nowy,A więc od początku....

Dawno dawno tem (wczoraj) zamierzałem porać ROM do mojego ACE gdyż się laggował i zacinał.

Zrootowałem go. I Jak próbuje "zainstalować (czy może wypakować) CynanogenMod to Installiation Aborted. (Status 7) Mój mogel To GT-S5830i

zrootować też musiałem znaleść odpowiedni  root.zip (przez tąkońcówkę "i" na końcu nazwy modelu) Czy sąinne wersje lub ta sama tego moda na ACE GT-S5830i ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dr4g0n_PL wytłumaczę

 

Każda instalka CM posiada na dzień dobry w skrypcie sprawdzenie poprawności modelu (poprzez nazwę w build.prop) więc końcówka "i" może robić ogromną różnicę i CM nie dopuści do jej zainstalowania.

 

Jak rozwiązać:

Masz 3 opcje.

1) Mając roota zedytuj odpowiednie miejsce w build.prop usuwając "i" - jest to dosyć ryzykowne gdyż inne aplikacje mogą również sprawdzać takowe miejsce (nie jestem w stanie powiedzieć które to miejsce)

2) Edytować skrypt instalacyjny CM ( update script w gdzieś wewnątrz folderu META-INF) usuwając warunek sprawdzający. Jest do również niebezpieczne jeśli okaże się instalacja jest jedynie dla modelu "bez i" (jeśli różnią się hardwarem/sterownikami itp). Po instalacji może pojawić się zwykły bootloop który naprawisz programem KIES albo ODIN (teoretycznie) jest też szansa że zadziała.

3) Znaleźć/Poczekać na wersję dla modelu "i"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem, ale widzę że system mocno niedorobiony:
- zupełnie inną godziną pokazuje zegarek na gónym pasku, inną duży zegar analogowy, mimo ustawienia prawidłowego czeasu w "ustawieniach"-

- telefon nie wydaje żadnego dźwięku ani przy połączeniach przuchodzących, ani przy smsach, ani przy powiadomieniach z kalendarza - nie da się ustawić żadnego dzwonka.

- do tego Google Play częst zgłaszał błąd pobrania, więc zgodnie z instrukcją usunąłem z Ace'a konto Google, aby je za chwile na nowo zarejestrować na tym telefonie, ale już nie jest to możliwe - nie można dodać konta google ani z poziomu google play, ani z poziomu Ustawień telefonu. No i kicha - straciłem dostęp do książki telefonicznej i kalendarza google. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności