Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Xperia X8] Jak (i jaki) wgrać rom?


Koggz

Pytanie

Proszę o pomoc, główne powody dla którego chcę zmienić rom telefonu to:

- standardowy to straszna padaka

- nie działa youtube

- coś się stało i każda bateria jaką nie wsadzę rozładowuje się bardzo bardzo szybko (kiedy nic się nie robi);

 

CyanogenMod? może coś innego? jakie parametry mam podać? mogę podać to: 11W31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

NAsze forum , wejdz na główną masz taką liste na dole Producent poniżej modele , znów producent i modele itd. Na dole są telefony sony ericssson oraz modele. Mówi się że telefony z roku 11 mogą być problematyczne w sprawie łamiana bootloadera 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A zrobić wszystko według tego poradnika, czy tylko złamać bootloadera i zgłosić się tutaj? bo może już coś ciekawszego jest niż ten rom co gościu wgrywał i nowsze wersje programów przy których będzie mniejsza szansa, że coś spierdzielę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W google wpisujesz fraze xda developers xperia x8 po czym wchodzisz na pierwszą stronę i znajdujesz x8 android development. Tam jest lista romów customow i czego chcesz:) ogladasz który ci przypasuje np po konentarzach pobierasz. Najczęściej kernel to plik root.img który znajduje się wewnątrz romu spakowany w .zip wgrywasz jak w tutoraialach u nas dotyczących instalacji cyanogenmoda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a czy czysty cyanogenmod się do czegoś nadaje? i jaka jest jego najnowsza wersja na x8?

 

@@

 

Dobra, pobrałem to

 

https://code.google.com/p/minicm/downloads/detail?name=MiniCM10-4.0.1-shakira.zip

 

teraz skąd mam wiedzieć jaki kernel

 

ok, widzę, że kernel to nAa-jb, tylko jaka jest jego najnowsza wersja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kernel musi być zgodny z cm bo inaczej bootloop albo błędy będą.

Czysty cyanogenmod to czysty android:)

Wymagany ana in albo późniejszy, sprawdź winrarem czy w środku nie ma pliku boot.img jeśli jest to skopuj go , to będzie twój bootloader

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

zaraz, zaraz.

kernel to bootloader czy co?

 

wypakowałem ten .zip, ale w środku nie ma pliku o którym mówisz, więc wygląda na to, że muszę go pobrać. tylko muszę poszukać najnowszej wersji, która wspiera x8

 

o, widzę, że na tej stronie z mcm są też te kernele

 

------------

 

CZYLI

 

Po złamani bootloadera, wystarczy mi tylko flashtool do wgrania kernela i rom na karcie SD?

 

------------

 

Ok, mam Flashtool, kernel i rom. Chyba wgrywam (oby się udało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

kurka, wgrałem tego kernela, i animacja aAa powtarza się w kółko, to chyba ten bootloop co tu zrobić

 

czy w takim wypadku mogę ponownie flashtoolem próbować? kurde, może zły kernel wgrałem

 

 

nie mam menu w którym mógłbym zainstalować rom, tylko niekończącą się animacje

 

ściągnąłem to, co na fioletowo

547984d30b23c.png

 

 

może problem jest związany z tym, że nie mogę zainstalować tych cholernych drivers z flashtoola :/

 

skorzystam z tego poradnika

 

po ponownym wgraniu kernela tym razem z zainstalowanymi driversami do x8 dalej to samo, może jakiś inny kernel kurka

 

dajcie sprawdzone linki ;-;

 

 

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

 

 

wgrałem ten sam kernel tylko pod mcm9 ale dalej to samo.

 

 


 

Możliwe, że nie da rady czystym flashtoolem z flashtool.net tego zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ALE odblokowłeś BOOTLOADER ? 

 

W sony robi się tak:

- root

- odblokowanie bootloadera

- znów root

- CWM/kernel Z CWM

- custom rom. 

 

Jeżeli wgrałeś kernel bez odblokowania boota, to uwaliłeś telefon.

Więc teraz wgraj od nowa firmware. 


PS co do tych sterowników.. Spróbuj tego co ja mam w sygnaturze.. fix dla xperii win 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Neo przyszedł i namieszal. :) w sonym odblokowujesz bootloader wgrywasz custom kernel i masz roota automatycznie. Koggz sprawdź jak wejść w tryb recovery do cwm bo nie wgrales romu, drugi raz ci to mówię:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nie rozumiem jak to nie wgrałem romu, przecież jeszcze przed wgraniem kernela wrzuciłem rom na kartę pamięci

ok, potrafię, wciskałem podczas startu strzałkę cały czas i już instaluje system


ok wgrałem tego najnowszego minicyanogenmoda, ale jest problem - nie mogę się połączyć z wifi, pisze uwierzytelnianie i nagle ta sieć jest poza zasięgiem

 

---

ok z siecią również sobie poradziłem, teraz nie działają gappsy mimo, że zainstalowałem to ich nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności