Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[LG L7 II] Rom L7 II V20A KitKat 4.4.2 ROOT


Provectus

Rekomendowane odpowiedzi

 

[LG L7 II] Rom L7 II V20A KitKat 4.4.2 ROOT

 

Wymagania:

  • LG KDZ Updater 
  • ROM
  • Sterowniki do naszego LG

 

Instalacja:

 

1. Najpierw pobierz wszystko na pomarańczowo z pierwszego postu i instalujemy sterowniki LG Mobile

2. Rozpakuj Flashtool i do rozpakowanego folderu wrzuć plik kdz.
3. Wyłącz telefon.
4. Wciśnij vol - i podłącz do usb.
5. Odpal Flashtool.
6. W rubryce type włącz 3GQCT.
7. W rubryce phone mode włącz EMERGENCY.
8. W select file wybierz ściągnięty plik kdz.
9. Wciśnij normal flash.
10. Windows zapyta czy chcesz to włączyć - tak chcesz 
11.Wciśnij run.
12. Wciśnij Clear phone software update Registry.
13. Zostaw Republic of Korea.
14. Language zmień na polski.
15. Wciśnij OK.
16. Po uruchomieniu telefonu, wgraj ten plik na kartę pamięci - Plik root
17. Wyłącz telefon i wejdź w recovery ( u mnie jest vol + i quick memo i power )
18. Wgraj plik ROOT
19. Restart telefonu. Wgraj superU ze sklepu. Wszystko.

 

Wady takiego zastosowania i zalety: 

Jak wiadomo to jest root nieautoryzowany, tzn bez zachowania oryginalnej tablicy recovery i kodowania jej, wiec miejmy to na uwadze, jednakże ta metoda ma zalety... tak jak Czyste CWM uwala wszystko w recovery i mamy odszyfrowaną recovery tak tutaj mamy tylko dwa poziomy odkodowane a nie wszystkie, gdyż w KK jest kodowanie 4-poziomowe ;)

 

PS: TWRP jest w wersji 2.8.1

 

Nie odpowiadam za ewentualnie uszkodzenia.

 

Download: 

filmik prezentujące w/w operacje.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystko według poradnika i muszę przyznać, że aż się zdziwiłem gdy telefonik nie był zbrickowany przy moim "szczęściu" :P Na początku co chwilę wyświetlało się że wyszukiwarka google przestała działać, ale teraz jest wszystko w jak najlepszym porządku. Mogę twój poradnik polecić z czystym sercem  :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystko według poradnika i muszę przyznać, że aż się zdziwiłem gdy telefonik nie był zbrickowany przy moim "szczęściu" :P Na początku co chwilę wyświetlało się że wyszukiwarka google przestała działać, ale teraz jest wszystko w jak najlepszym porządku. Mogę twój poradnik polecić z czystym sercem  :D

tylko potem hard reset zrób by all sie wczytało idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja używam systemu wgranego przez cwm i szczerze powiem że jestem w pełni zadowolony. Żadnych zastrzeżeń. Lecz to ma też swoje minusy. Ktoś już testował w/w sposób?

si, działa bez zastrzeżeń i jak zrobisz dwa  hard resety płynność jest lepsza, bo CWM nie czyste nie wgrywa pełnych instrukcji i bibliotek romu ;) dlatego czysty ww czyli KDZ gniecie czystego przez CWM płynnością no i jest bardziej bezpieczne z punktu stabilności i bezpieczeństwa telefonu i użytkownika jak zwykłe CWM, imho jak juz wgrał CWM manualnie to KDZ nie ma sensu większego, bo szyfrowanie recovery poszło całe sie kąpać...ww daje dwa poziomy zabezpieczeń z czterech dostępnych w 20a a w 20c będzie 5 poziomów, najpotężniejsze zabezpieczenie jakie powstało... dla androida... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie ma innego sposobu na roota? Na LG L7 II p710 i na  Androida 4.4.2 v20A pytam bo ten jest trochę skomplikowany. Nie ma jakiegoś programiku, który zrobi to za mnie? Tylko pytam jeśli nie ma innego sposobu zaryzykuję. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Provectus

Oki dzięki za info i spoko jest looz. :) A jeszcze mam pytanie jak mam wersję v20A to nie muszę już jej wgrywać? Czy muszę wgrać tą wersję któr podałeś w downloadzie? Czy jeśli mam już v20A to mogę po porstu wgrać ten plik root i będę mógł rootować? I drugie pytanie o który dokładnie plik root chodzi? Bo szukałem i nie mam czegoś takiego jak plik root w paczce z linku -root.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O super czyli taka już zrootowana bez dodatkowego kombinowania? Hmm przyznam się ,że próbowałem robić roota wczoraj ale wyskoczył mi błąd połączenia z serwerem LG chyba tak można by przetłumaczyć na polski z angielskego, dlaczego? Wrzucić screena jeśli potrzeba? A jak wyjdzie PL 20C to znowu się zmieni. :)''18. Wgraj plik ROOT'' I konkretnie który plik wgrać? W paczce z rootem nie ma pliku o nazwie root?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a co jeśli wyskakuje mi taki błąd:

post-1-0-46841000-1420903769_thumb.jpg

Czy mogę coś z tym zrobić czy tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać.... :) Może mój Eset Smart Security blokuje dostęp? Ale szczerze wątpię bo z wyłączoną całkowicie ochroną jest tak samo.

Edytowane przez Pawliniak
Zdjęcia dodajemy jako załącznik :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności