Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Fly on mod - Zoptymalizuj swój system maksymalnie!


valkollos

Rekomendowane odpowiedzi

                                                                                      Uwaga!!!

Mod, który jest w tym poradniku, nie jest mojego autorstwa. Ja oraz całe forum nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia telefonu. Postaram się aby temat był zrozumiały również dla tych mniej zaawansowanych użytkowników.

 

Opis:

Fly-On Mod to Mod, który łączy wiele skryptów, binarne i inne usprawnienia w jednym pakiecie, który ma na celu poprawę systemu Android, zmniejszenie opóźnień GUI i oczywiście kilka przydatnych ulepszeń dla żywotnośći baterii.

 

Funkcje oraz ulepszenia:

- Pełne zarządzanie pamięcią.
- Kernel linux poprawki i ulepszenia dla lepszej wydajności i żywotności baterii.
- Entropy generator engine stosowany w celu zmniejszenia opóźnień.
- Zipalign aplikacji na partycji /system i aplikacji na partycji /dataco 48 godzin, które powodują mniejsze zużycie pamięci RAM.
- Optymalizacja SQLite i szybszy dostęp do bazy danych.
- CPU governors poprawki i ulepszenia dla lepszej wydajności i żywotności baterii.
- Zwiększony odczyt kart SD do 2048 KB.
- Blokowanie reklam.
- Poprawki i ulepszenia Build.prop.
- Czyści logi i pozostałości przy każdym rozruchu.

 

Zawartość paczki:
* /system/etc/init.d/ skrypty:
- ram_manager: Jest to kompletny menedżer pamięci
- 92cleaner: Czyści logi i pozostałości przy każdym rozruchu.
- 09sdcardspeedfix: Zwiększa odczyt karty SD do 2048 KB.
- darky_zipalign: Zipalign aplikacji na parytcji /system co 24 godziny.
- zipaligndata: Zipalign aplikacji na partycji /data co 24 godziny.
- 98fly_engine: Zawiera wiele poprawek i usprawnień. (3G/VM/sysctl/kernel/poprawki żywotności baterii etc.)
- sqlite_optimize: Optymalizacja bazy danych aplikacji co 24 godziny.
- 93kill_media_server: Zabija serwer multimediów, gdy nieużywane dla zaoszczędzenia baterii.
- 94Governor_tweaks: Ulepszenia dla CPU governors, Skierowane na lepszą wydajność oraz zasilanie bateryjne.
 
* /system/xbin/ :
- sqlite3
- zipalign
- Openvpn
 
* /system/etc/rngd/ :
- entro
- entropy
- rngd
 
* /system/lib/
-libncurses.so .
 

Wymagania: 

Root

CWM/TWRP

BusyBox

Zainstalowana i aktywowana aplikacja Uni-init v1.0.apk

Android 2.3 lub nowszy

Minimum 4 MB wolnego miejsca na partycji /system

 

Instalacja:

 

Przed instalacją pamiętaj,aby zrobić pełną kopię zapasową,gdyż mod nie zawsze może być kompatybilny urządzeniem.

 

1.Pobierz plik Fly on mod przeznaczony dla twojej wersji systemu:

Android 2.3:Signed_Fly-On_Mod__sqlite_GB.zip

Android 4.0:Signed_Fly-On_Mod__sqlite_ICS.zip

Android 4.1:Signed_Fly-On_Mod__sqlite_JB4.1.zip

Android 4.2:Signed_Fly-On_Mod__sqlite_JB4.2.zip

Android 4.3:Signed_Fly-On_Mod__sqlite_JB4.3.zip

Android 4.4:Signed_Fly-On_Mod__sqlite_KK4.4.zip

Wszystkie wersje(bez 2.3 i 4.4,ale z wersją 5.0 Alpha):Fly on mod.zip

 

I pobierz ten plik:Signed_Fly-On_Mod__V4.0-RC1.zip

 

Fly on mod 5.0 Alpha:

Alpha 1:Signed_Fly-On_Mod™_V5.0-Alpha1.zip

Alpha 2:Signed_Fly-On_Mod™_V5.0-Alpha2.zip

Alpha 3:Signed_Fly-On_Mod™_V5.0-Alpha3.zip

 

Należy zwrócić uwagę, aby:

Nie używać ŻADNYCH task killerów z tym modem

Nie korzystać z innych modów tego typu (np.seeder) gdyż będą w konflikcie z Fly On Mod 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A masz wgrane Init.d? Pobierz tą aplikację:Uni-init v1.0.apk  i aktywuj wsparcie.Busybox wgrałeś? Masz jakieś inne mody? Ja zainstalowałem na SG core i nie miałem problemów z działaniem aplikacji,tylko angry birds epic się nie otwierało czasami.Jakie aplikacje nie działają? Może być to również wina custom romu,może mod nie działa na poprawnie customach,aczkolwiek nic o tym nie słyszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz wgranego tego co jest wymagane to nic dziwnego że aplikacje nie działają.Nie powinieneś wgrywać modyfikacji jeśli nie jesteś przygotowany.Zainstaluj Init.d i Busybox ze sklepu play i skonfiguruj.Jeśli to nie pomoże to zrób full wipe w recovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrobilem juz wszystko tak jak bylo trzeba zrobic, ale mam jescze pare pytan. W BusyBox'ie sa 2 instalacje [tak mi sie wydaje] symlink applets i advanced install. Wybralem symlink applets. Skrypty - czy ktorys musi byc uruchominy czy moze same sie uruchamiaja? Rzeczywscie poprawe widac, ale czasami aplikacje sie wylaczaja albo tel sie restartuje albo wyskakuje, ze zamknieto jakas aplikacje [nazw nawet nie pamietam, bo to jakby "obce" aplikacje ktorych nie instalowalem ze sklepu moze to te z busybox'a]. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności