Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[OT-908] Telefon wyłącza się po kilku sekundach


Soletaken

Pytanie

Witam,

Nie wiem czy jeszcze ktoś korzysta z tego antycznego modelu, ale jeśli tak to byłbym wdzięczny za pomoc. Kilka dni temu telefon działał normalnie, wieczorem jeszcze sprawdzałem pocztę na nim. Rano jednak był wyłączony - trochę się zdziwiłem, bo baterie miał prawie pełną wieczorem. No ale nic, podłączyłem do ładowarki na godzinę i spróbowałem odpalić. i tu zaczęły się problemy - telefon dochodził do loga t-mobile, po czym uruchamiał się ponownie. I tak w kółko. Od chyba dwóch lat nic w telefonie nie zmieniałem, działałem na stockowym romie

Oto co próbowałem:

 

poinstalowałem wszystko na PC żeby się dobrać do komórki, dałem cwm recovery

spróbowałem resetu do ustawień fabrycznych

hard reset

nie mając pomysłów nagrałem na sd kilka romów do ot-908 znalezionych na tym forum, i próbowałem je instalować. żaden nie pomógł za bardzo nawet stockowy - w tej chwili aktywny jest CommunityMove v1 by CheQ

 

Po instalacji nowych romów sprawa się zmieniła - teraz telefon się uruchamia normalnie, pojawia się ekran powitalny, wszystko działa normalnie i po kilku sekundach telefon się zawiesza - czarny ekran, podświetlone klawisze. Dosłownie kilka sekund działa, mam czas wejść w opcje, albo zmianę języka i tyle - po chwili czarny ekran, podświetlenie i telefon nie odpowiada na żadne przyciski. Żeby próbować uruchomić ponownie trzeba baterie wyjąć i włożyć.

 

po podpięciu do PC w oknie Devices i Printers takie rzeczy mi pokazuje, może to coś pomoże:

przed włączeniem telefonu: OT908

po włączeniu: Qualcomm HSUSB Device

po zawieszeniu zmienia się na: Qualcomm CDMA Technologies MSM, a czasem znika całkiem z listy urządzeń

 

mogę uruchomić fastboot, mogę też wejść do recovery - wtedy telefon nie warjuje

 

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły czego spróbować to byłbym wdzięczny, przyzwyczaiłem się do tego telefonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Przestał działać na oryginalnym, nigdy nie zmienianym. W ramach próby naprawy wgrywałem i sprawdzałem:

CommunityMove.zip

OT908_GB_ROBINSON_ROM_2.zip

t_mobile_move_222_stock.zip

 

teraz aktywny jest ten pierwszy, ale na każdym objawy były te same - uruchamiał się, miałem kilka sekund działającego systemu i pojawiał się czarny ekran + podświetlone klawisze - wtedy nie działa już nic, pomaga tylko wyjęcie baterii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a w jaki sposób wrócić na oryginalny? myślałem że to właśnie robiłem jak instalowałem tego stockowego roma. I co rozumiesz przez full wipe? wystarczy wybranie wszystkich opcji w recovery co czyszczą pamięć + powrót do ustawień fabrycznych czy o coś innego chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sądze że to co wgrywaleś to są customy tu masz poradnik jak wrocic na oryginał  http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/123-tutorial-alcatel-ot-908-wgrywanie-stockowego-romu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak jak pisałem w pierwszym poscie - przed pojawieniem się problemu nie robiłem nic nadzwyczajnego, nic nie instalowałem ostatnio nowego, nic nie kombinowałem.

Root był robiony kilka lat temu, z tego co pamiętam używałem gingerbreak v1.2

zainstalowane aplikacje: Aldiko book reader, Android Terminal, Barcode Scanner, Go SMS PRO, Google maps, Opera browser, Superuser, vCommunicator, ASTRO File Manager, BusyBox, Compass, GO Launcher Ex, GO Task Manager, Link2SD, SiMi Clock Widget, WhatsApp, Allegro, Dropbox, Endomondo, mobileMPK, GPS Test, Skype, Yanosik

 

Przed pojawieniem problemu nie zmieniałem kernela/boot.img. Po pojaiwnieu instalowałem te romy co podałem, jeśli zawierały te dwie rzeczy to sie zmieniły, jeśli nie to nie ruszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wszystkie kombinacje testowałem, zawsze zawiesza się po kilku sekundach od uruchomienia. Jedna zmiana, ale nie wiem po czym bo dużo tych wipów, instalacji romów, żonglowania kartami itp. robiłem - teraz po zawieszeniu się telefonu PC widzi go jako: ALCATEL HS-USB QSBLoader9002, nie wiem czy to ma znaczenie (na PC kompletnie nic nie zmieniałem). w takim stanie ( po zawieszeniu) ani adb, ani fastboot go nie wykrywają, dalej czarny ekran, podświetlone klawisze i nic nie reaguje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przetestowałem instalowanie wszystkich romów do tego modelu jakie znalazłem w każdej możliwej konfiguracji podłączonych sd, sim i ładowarki, nic się nie zmienia. Myślę że oficjalnie można odrzucić teorię że winny jest system, a przynajmniej ta jego część jaką się instaluje przy wgrywaniu romu. Jakieś inne pomysły? Może android ma jakiś tryb diagnostyczny gdzie można zobaczyć co poszło nie tak? Albo raportowanie błędów? Może to co CheQ napisał, zmiana kernel/boot coś by pomogła? Ktoś ma jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

włącz telefon, podłącz do kompa , wykonaj 

adb logcat > plik.txt

w plik.txt będziesz miał logi co się na telefonie dzieje. jak jakis fatal wywala będziesz miał to w pliku (będzie wrzucał do pliku do momentu aż nie straci połączenia z adb) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to zrobiłem tak jak napisałeś. W pliku nie ma żadnego wpisu error albo fatal. Zrobiłem ten skan 3 razy, za każdym razem do innych plików, za każdym razem kończy się w inny sposób:

1. D/GooglePartnerSetup(  325): client_id set to: android-alcatel2. I/ActivityManager(  163): Start proc com.google.android.partnersetup for broadcast com.google.android.partnersetup/.PhoneStateReceiver: pid=326 uid=10046 gids={}3. W/asset   (  287): Asset path /custpack/JRD_custres/app/TouchPal_20110429-res.apk is neither a directory nor file (type=1).

ale jak dłużej popatrzyłem w te logi, to wszystkie w podobny miejscu przerywają - ten najdłuższy zawierał wszystkie pozostałe, musiał poprostu telefon ułamek sekundy dłużej utrzymać połączenie z adb tym razem. Mogę ten log wkleić na forum jeśli to coś może pomóc, ale jak pisałem, niczego oznaczonego jako error w nim brak. Chyba że czego inneo powinienem w nim szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności