Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Sony Xperia E] Pamięć masowa telefonu dokładna wielkość partycji


Simion

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedzieć ile dokładnie powinna mieć pamięć telefonu. Producent podaje 4GB, tymczasem u mnie są to dwie partycje 748MB (systemowa) oraz 2,01GB (na dane). Nawet jeżeli wzięłoby się pod uwagę błąd pomiarowy związany z tym, że maszyny liczą wszystko potęgami dwójki, to różnica nie powinna być aż tak wielka. Powinno wyjść łącznie ~3,8GB a nie ~2,75GB.

 

Chce zainstalować Cyanogena i przed instalacją wolałbym się przekonać czy z moim telefonem wszystko w porządku (utrata gwarancji przy instalacji, itd).

 

 

 

PS: A tak poza tym jako mowy użytkownik chciałbym się przywitać ze wszystkimi na forum :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj na forum :)

Telefon wyswietla pamiec uzytkowa jako te "prawie" 3GB, w rzeczywistosci jest te 4 GB, jednak na pewno giga jest zarezerwowany na partcje Systemowa, partycje Data, bootowanie, kernel, recovery etc. System sam moze wazyc okolo 300 MB, reszta to tak jak wspomnialwm + cos na wzor sterownikow urzadzenia. nie sa to rzeczy zajmujace 2 MB gdyz Android jest bazowany na linuxie (czytaj : jest tego OD GROMA).

przed rozpoczeciem wgrywanie CM polecam wykonac kopie zapasowa telefonu, zainstalowac Oryginalny soft i sprawdzic cxy sytuacja sie powtarza, jesli jest inaczej niz "teraz" - mozemy podjac ewentualne kroki "dlaczego tak".

Pozdrawiam.

:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Trochę to rozjaśniło sytuacje. Dokopałem się jeszcze do dokładniejszej rozpiski (strona 6):

http://www-support-downloads.sonymobile.com/c1505/whitepaper_EN_c1505_xperia_e.pdf

 

Trochę dziwne rozwiązanie. W E1 połączyli już te dwie małe partycje.

 

 

Mam teraz straszny dylemat co dalej z tym robić. Obecnie mam stale zapchaną pamięć (te 750MB), mając tylko i wyłącznie domyślne aplikacje. Jak wywalę domyślny system i wrzucę cyanogena to nie mam gwarancji że problem dalej nie będzie występował a gwarancję stracę. Rozważam jeszcze wymianę telefonu, ale w tym przedziale cenowym ciężko coś będzie znaleźć. Ewentualnie mogę szarpnąć się na jakąś starszą topówkę i tam zainstalować już CM11 (np Galaxy S2).

Ech... Zaczynam tęsknić za czasami z przed androida. Nie było wtedy takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest szansa ze telefon sie "naprawi", jednak jest tez szansa ze cm pogorszy sprawe. Jesli przeszkadzaja Ci aplikacje systemowe polecam RootUninstaller -> na forum jest temat "Jak usunac aplikacje systemowe".

Ps: swojego czasu Tydzien spedzilem na zlamaniu certyfikatow w n95, root i ogarniecoe Androida jest duzo latwiejsze :)

Tapu Tap z Kochanego E610 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jakby ktoś miał wątpliwości co do tej pamięci to załączam screeny jak to na standardowym romie jb u mnie wygląda.

Szkoda że Nie da się tej wbudowanej złączyć w jedną jak w ZTE grand x i do tego karta na pliki.

No przynajmniej ja nic na ten temat nie znalazłem w Internecie.

Szkoda

fa1c4e59665acc852f07c2edc148657a.jpg

eeae60d7806e750802325e26fcac4a18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności