Skocz do zawartości

• 0
forresty

[xperia arc] Nie działa internet Virgin

Pytanie

Hej. Mam problem z internetem  w sieci  Virgin. Próbowałem na karcie plusa w tym telefonie i działa. Po kolei. Zainstalowałem w tej xperii CM13 + gapps i wszystko jest ok - za wyj. internetu w Virgin. Co by nie robił - nie działa transmisja. Smsy konfiguracyjne  wysyłam - brak zwrotnych. Ustawiam VPN - nic to nie daje. Po włożeniu karty plus i zestawieniu APN net ożył  i o dziwo gdy włożyłem potem Virgin to internet się pojawił. Po ponownym uruchomieniu telefonu - internetu Virgin brak. Kończą mi się pomysły - może z kartą coś jest nie tak? Ona jest dość wiekowa (2013r). W sumie plusowa też ma niewiele mniej, ale działa. Ktoś ma jakiś pomysł co z tym robić? Duplikat zamówiłem, ale może jest jakieś inne rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0

Próbowałeś na innym urządzeniu sprawdzić kartę virgin? Smartfon nie ma simlocka? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Simlocka oczywiście nie ma. na innych urządzeniach działa bez problemu - na tym samym telefonie przed wgraniem CM też działała. problem jest ogólnie z kartami Virgin chyba bo przypomniałem sobie że ojciec ma też Virgin, ale nową kartę . Wsadziłem - nic więc chyba to nie w karcie problem. natomiast wsadziłem kartę KLucz mobile (czyli plus de facto) i w ogóle nie musiałem nic robić - net wystartował od razu. nie wiem o co tu chodzi. Niestety nie mam innej karty z PLay zeby sprawdzić w rodzinie playowej.

Poprzednio jak wsadziłem ta plusową kartę i potem zamieniłem na Virgin to i w Virgin mialem neta, ale dziś po tej samej operacji już nie działa. Napisałem do BOK o może wyjaśnią co w tym wszystkim chodzi.

A przy okazji - gdyby ktoś polecił jakiś dobry starszy telefonik pod upgradowanie systemu. Ta xperia już a stara - przede wszystkim ramu brak.  Przydałoby się 2gb, przyzwoity aparat i przyzwoity dźwięk na słuchawki oraz pojemna bateria. Nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Jeżeli chodzi o tę kartę to nie mam pojęcia jak pomóc, widocznie winny CM, spróbowałbym na innym romie. W sprawie telefonu zapraszam do działu

Treść widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj

, podaj jakie masz wymagania, budżet, na pewno coś się znajdzie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

OK, dzięki. Zaraz tam skoczę. Napisałem do Virgin. W sumie nic ciekawego nie napisali, ale po wsadzeniu duplikatu problemy zniknęły. A może coś sobie system dociągnął.. Już nieistotne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi