Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Xperia M] CyanogenMod 12 [nicki] - Oficjalny


NeoCM

Rekomendowane odpowiedzi

[Xperia M] - CyanogenMod 12 - Oficjalny!


post-7223-0-57990600-1420558371.jpg


 


Mam zaszczyt wam zaprezentować rom od Cyanogenmod.org ze wsparciem,


oczywiście jest to wersja nightly...


 


Wymagania:


  • ROOT

  • CWM v 6.0.5.1 /TWRP 2.7.0.X (lub nowsze)

  • Odblokowany bootloader

 


post-7223-0-94072700-1421774694.jpg


 


Pobierz :


wersje CM 12 : https://download.cyanogenmod.org/?device=nicki


Gapps: http://gapps.cyanogenmod.pl


 


Instrukcja:


  1. Pobierz ROM i Gapps

  2. Wrzuć pliki na kartę pamięci/ pamięć urządzenia

  3. Wyłącz/przejdź w tryb recovery

  4. Wykonaj pełne wipe systemu 

  5. Następnie zainstaluj ROM, następnie Gapps

  6. Reboot

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz złapać botlopa. Różni się skrypt wgrywania romu (polecenia)

2. post : http://forum.xda-developers.com/xperia-m/development/recovery-cwm-twrp-recoveries-custom-roms-t3016507

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek dotyczy CM 12- twoje zapytanie jest z innej beczki. Proszę utworzyć dział, lub napisać pod tematem z rootem itp. 

Pomożemy, spokojnie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CyanogenMod ma w sobie roota

W ustawieniach jest. 

A jeżeli potrzebujesz SU w postaci zip to masz tu: http://download.chainfire.eu/396/SuperSU/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Długo się biłem z myślami ale w końcu zdecydowałem się na przesiadkę z KitKata na Lolipopa a teraz nie żałuje. System sprawuje się wyśmienicie wiem tyle nigdy nie wróce do stocka. Za pierwszym razem złapał bootloopa ale za drugim razem już zaskoczył. Świetna robota.
PS. Bardzo dobry pomysł z Gappsami na Waszym serwerze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra po kilku godzinach użytkowania nasuwa mi się pewna konkluzja. Jednak nie jest tak kolorowo jak myślałem.
Wystąpiło u mnie kilka problemów a mianowice:
1:Aplikacja do SMS i MMS nie działała. M-ka odbierała wiadomości normalnie lecz na żadną nie dało się odpowiedzieć lub też stworzyć nową, gdyż za każdym razem wywalało komunikat o błędzie działania aplikacji po czym następowało jej zamknięcie.
2:Aplikacja do  przeglądania internetu również beznadziejnie radziła sobie z przeglądaniem stron. Nie wiem czym to było spowodowane. Objawy tego problemu były takie, że po wejściu w jakąkolwiek witryne przeglądarka cofała do strony początkowej. Nie wiem może zbyt mało pamięci operacyjnej.
3:I teraz chyba najważniejszy problem. System jak i okrojona wersja GAPPS'ów zajmuje niemiłosiernie dużo miejsca. O ile na KitKacie jakoś tego nie odczuwałem bo był skrypt łączący karte SD i pamięć tak na tym ROM'ie to jest tragedia. Nawet po przyznaniu praw ROOT takim aplikacjom jak CleenMaster nie ma możliwości usunięcia zbędnych pierdół..
Jeżeli ktoś ma jakieś informacje jak tym poszczególnym problemom zaradzić prosiłbym o podpowiedź ;)
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

Mam takie pytanie a mianowicie wie ktoś jak wygląda sprawa z Xperia M ale w Dual Sim? Bawię się trochę Andkiem ale nie brałem się jeszcze za DualSim i interesuje mnie jak to z CM 12 działa i czy w ogóle działa. Teraz CM12 testuję na M ale planuje zakupić w Dualu a na forum nie widziałem wpisu o tym(albo źle szukałem za co Przepraszam!). Z góry dziękuję za odpowiedz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności