Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[HUAWEI P8 Lite] Wyświetlacz zbyt szybko zużywa baterię.


TheUltiPL

Pytanie

Witam, dawno nie byłem na tym forum, jak źle opiszę to przepraszam ale odzwyczaiłem się tutaj :D. Więc tak, posiadam telefon P8 Lite z "allegro". Wszystko ładnie śmiga, oprócz jednego. Wyświetlacz wciąga najwięcej baterii.

Przy takim zwykłym bawieniu się w ustawieniach, co 2 minuty 1% idzie. Na minimalnej jasności. Tak to, telefon na całą dobę, tylko 1% używa. Nie chcę nic kombinować z rootem ani z romem, ponieważ mam go na gwarancji.
Mój android to Marshmallow zaktualizowany z lollipopa. Po aktualizacji nie robiłem factory reset, jedynie po dostarczeniu. Mój BUILD ID to: ALE-L21C432B602. Proszę o szybką pomoc.

Sieć komórkowa to 3G, LTE nie chcę.  

EDIT: INFO z Ampere przy ładowaniu z USB:

Status: Ładowanie
Podłączenie: Ładowanie USB
Poziom: 11%
Zdrowie: Dobra
Technologia: Li-poly
Temperatura: 28C
Napięcie: 3,729 V
Model: ALE-L21
Wersja Android: 6.0
Build ID: HuaweiALE-L21


INFO Z Ampere przy ładowaniu z ładowarki


Status: Ładowanie
Podłączenie: Ładowanie sieciowe
Poziom: 12%
Zdrowie: Dobra
Technologia: Li-poly
Temperatura: 28C
Napięcie: 3,705 V (co pare sekund skacze)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Używam GPS tylko jak gram w PoGO, w innym wypadku, nie. 

SPRZĘT:
Ekran 37,16%
Tryb gotowości: 10,46%
Telefon nieaktywny 2,46%
Połączenia głosowe 1,10%
Wi-Fi 0,07%
bla bla

OPROGRAMOWANIE:
Pokemon GO 25,80% (zatrzymano)
System Android 9,23%
Chrome 4,57% (zatrzymano)
Usługi Google wiele aplikacji 3,50% Uruchomiono
WhatsApp 2,17% Uruchomiono
Sklep Google Play 1,26% Uruchomiono
System Android wiele aplikacji 0,94% Uruchomiono
Interfejs 0,29%
bla bla

Okropnie dziwnie że Ekran bierze więcej niż Pokemon GO (25,80%v37,16%).
Wystarczy że grzebie w ustawieniach na WSZYSTKIM wyłaczonym, bez internetu, bez gps, bez bluetooth, bez hotspota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No dobra, poczekam jeszcze, może będą jakieś porady. Soft przy factory reset się resetuje?

EDIT: I przy okazji, lepiej zostać na Lollipop czy na Marshmallow?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aktualizacja systemu nie powinna się usunąć przy resecie. Jedynie zostaną usunięte wszystkie dane użytkownika i zostaną przywrócone ustawienia fabryczne. Moim zdaniem jedyną istotną różnicą między LP a MM jest sposób zarządzania uprawnieniami aplikacji. Dla mnie o wiele lepszy jest ten z MM, dlatego myślę, że warto zostać przy tym systemie.

Co do baterii. Sprawdź czy nie masz włączonego NFC albo bluetooth. O baterie w telefonie trzeba dbać. Jeżeli np. nagminnie włączasz telefon do ładowania na całą noc to bateria wysiądzie. Efekt szybkiego padania baterii może też wyolbrzymić przesiadka z telefonu z mniejszym ekranem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Np, chodzę se po mieście, odpalam poksy, gps, neta podłączam powerbanka i wszystko spoko. Tylko po 1 godzinie gry bateria się grzeje. Nie ładuje go powerbank. NFC mam wyłączone. Pytałem kolegi, ile mu trzyma, to chyba normalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na upartego zawsze sprawdzić ile czy twoja ładowarka ładuje 1V bądź 2V i sprawdzić jak ładuje powerbank, bo napisałeś, że nie ładuje.

Btw jak grasz w Pokemony to ekran cały czas włączony, chyba, że masz PokeGO Plus.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odkop profesjonalisty, niestety, po hard resecie to samo. Wygląda to na normalne, mam 3 kolegów z tym telefonem oraz pytałem się ich czy dobrze im bateria trzyma, odpowiedzieli tak średnio. No dobra, to w takim razie temat closed. Dzięki za wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności