Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy S4 I9505] Problem z ładowaniem


franek327327

Pytanie

Gdy podłączam telefon do ładowania podczas gdy jest on włączony to nic się nie dzieje, ale jak wyłączę telefon to wyskoczy ikona ładowania, wyskoczy stan baterii(gdy telefon się ładuje widać zapełniającą się białym paskiem baterię, a tu nic) i tak w kółko, ale powoli się ładuje.

Mam wgranego CM 12.1.

Normalnie ładowałem, a potem już nie umiałem naładować.

Miałem już tak raz kiedyś, ale po jednym dniu już normalnie działało.

Próbowałem wymienić baterię, kabel(oba nie oryginalne) i tą kostkę co się kabel podłącza (oryginalna)

Zrobiłem też full wipe.

 

Rozwiązanie : Problem sam się rozwiązał po paru dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A czy ten problem pojawil sie po wgraniu cm-a ktorego aktualnie uzywasz czy zauwazyles to juz wczesniej? Mialem podobny problem z tym modelem samsunga i okazalo sie ze to wina modyfikacji. Mozesz sprobowac innej modyfikacji, jesli problem bedzie sie powtarzal to znaczy ze to moze wina baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
28 minut temu, PatrzKomuUfaszGb napisał:

A czy ten problem pojawil sie po wgraniu cm-a ktorego aktualnie uzywasz czy zauwazyles to juz wczesniej? Mialem podobny problem z tym modelem samsunga i okazalo sie ze to wina modyfikacji. Mozesz sprobowac innej modyfikacji, jesli problem bedzie sie powtarzal to znaczy ze to moze wina baterii.

Wcześniej miałem cm 13, ale szczerze to nie pamiętam czy miałem takie problemy.

Spróbuję wgrać innego roma.

A wgranie cm 13 może pomóc, czy ogólnie nowego rom'a?

Po zmianie kabla na nieoryginalny (oryginalny zaczął coś szwankować) zauważyłem, że komputer nie czyta mi telefonu. (tzn. chyba po zmianie kabla, bo wcześniej rzadko podłączałem telefon do komputera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, PatrzKomuUfaszGb napisał:

No to sflashuj teraz rom jaki Ci odpowiada.

Już flashowałem, aż mój telefon postanowił, że nie będzie czytać karty sd i teraz nic nie mogę zrobić. xD

Jednak jak wyciągnę ją i włożę to na chwilę widzi.

Karta jest ok, chyba wejście na kartę sd jest zepsute.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, PatrzKomuUfaszGb napisał:

A ktore masz recovery 3.0.0.0 czy 3.0.01? Jesli 3.1 to wroc do 3.0 i bedzie po problemie.

Mam CWM 

Po 10 minutach znowu wykrywało kartę, ale nie udało się zainstalować (chyba przez to że karty znowu nie widziało)

Spróbuje coś jutro (dzisiaj) zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ahhh o too z cwm to Ci nic wiecej nie powiem ? mialem to 5 minut na swoim telefonie. Jesli w tym momencie masz s4 bez romu to sa dwie opcje. Albo flashujesz twrp przez odina i pozniej flashujesz rom z karty pamieci jesli dziala albo odrazu flashujesz stocka przez odina. Osobiscie polecalbym sflashowac twrp w pierwszej kolejnosci, jesli z karta jest wszystko ok to twrp 3.0.0.0 napewno ja zobaczy. Jesli to nie pomoze to znaczy ze masz karte zepsuta i pozostaje juz tylko flash stocka przez odina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, PatrzKomuUfaszGb napisał:

Ahhh o too z cwm to Ci nic wiecej nie powiem ? mialem to 5 minut na swoim telefonie. Jesli w tym momencie masz s4 bez romu to sa dwie opcje. Albo flashujesz twrp przez odina i pozniej flashujesz rom z karty pamieci jesli dziala albo odrazu flashujesz stocka przez odina. Osobiscie polecalbym sflashowac twrp w pierwszej kolejnosci, jesli z karta jest wszystko ok to twrp 3.0.0.0 napewno ja zobaczy. Jesli to nie pomoze to znaczy ze masz karte zepsuta i pozostaje juz tylko flash stocka przez odina.

No jak wcześniej chciałem napisać, ale nie napisałem Odin mi nie wykrywa.

Czy może to zależeć od kabla usb?

A ogólnie nawet na stocku miałem problemy z kartą sd.

Edytowane przez franek327327
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale z ta jedna karta czy sprawdzales inne? Noo tak moze to zalezec od kabla, braku sterownikow itp. aczkolwiek jesli masz win7+ to kiedy podlaczysz telefon w trybie download to windows sam powinien sobie je zainstalowac. Ale teraz skojarzylem ze mowiles ze Ci rowniez nie laduje czyli moze to byc po pierwsze kabel, po drugie wejscie w telefonie a po trzecie adapter przy kablu od strony ktorej podlaczasz do gniazdka oczywiscie jesli masz taki adapter. Mi sie kiedys wlasnie ten adapter zepsul. Najlepiej wez jakas inna ladowarke w calosci nie tylko kabel. W ten sposob mozesz wyeliminowac awarie ladowarki. Druga sprawa, nie wiem jak to jest w cwm ale w twrp mozesz normalnie ladowac wiec jesli w cwm jest taka opcja mozesz sprawdzic czy w recovery bedzie sie ladowac jesli tak to wyeliminujesz fizyczne uszkodzenia. Jesli wszystkie metody zawioda, prawdopodobnie bedzie to wina samej baterii lub wejscia w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 godzin temu, PatrzKomuUfaszGb napisał:

Ale z ta jedna karta czy sprawdzales inne? Noo tak moze to zalezec od kabla, braku sterownikow itp. aczkolwiek jesli masz win7+ to kiedy podlaczysz telefon w trybie download to windows sam powinien sobie je zainstalowac. Ale teraz skojarzylem ze mowiles ze Ci rowniez nie laduje czyli moze to byc po pierwsze kabel, po drugie wejscie w telefonie a po trzecie adapter przy kablu od strony ktorej podlaczasz do gniazdka oczywiscie jesli masz taki adapter. Mi sie kiedys wlasnie ten adapter zepsul. Najlepiej wez jakas inna ladowarke w calosci nie tylko kabel. W ten sposob mozesz wyeliminowac awarie ladowarki. Druga sprawa, nie wiem jak to jest w cwm ale w twrp mozesz normalnie ladowac wiec jesli w cwm jest taka opcja mozesz sprawdzic czy w recovery bedzie sie ladowac jesli tak to wyeliminujesz fizyczne uszkodzenia. Jesli wszystkie metody zawioda, prawdopodobnie bedzie to wina samej baterii lub wejscia w telefonie.

Zmieniłem kabel i wszystko wykrywa.

Wgrałem TWRP przez Odina, ale mam taki mały problem...

Recovery się nie włącza (stoi na ekranie przed włączeniem recovery) xD

Odin dalej na szczęście widzi go.

Z tego tematu to zrobiłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, PatrzKomuUfaszGb napisał:

Jesli wgrales odpowiednie recovery i odpowiednio sflashowales to wszystko powinno byc ok. To wgrales?

https://dl.twrp.me/jfltexx/twrp-3.0.0-0-jfltexx-jfltexx.img.tar

Nie, wgrałem te z tego tematu.

Tera sflashowałem ten i działa, ale nie wyświetla się, że podłączyłem go do prądu.

A jak podłącze przez kabel do komputera to on cały czas go wykrywa, bez żadnych krótkich przerw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jezeli podlaczyles do ladowarki w trybie recovery to nie wyswietli sie odrazu ze ladujesz ale w rzeczywistosci sie laduje. Jesli dasz reebot do recovery przy podlaczonym ladowaniu to dopiero wtedy pojawi sie plusik przy baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, PatrzKomuUfaszGb napisał:

Jezeli podlaczyles do ladowarki w trybie recovery to nie wyswietli sie odrazu ze ladujesz ale w rzeczywistosci sie laduje. Jesli dasz reebot do recovery przy podlaczonym ladowaniu to dopiero wtedy pojawi sie plusik przy baterii.

Nie ładuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 13.02.2017 o 18:06, PatrzKomuUfaszGb napisał:

No to nie wiem jakie moga byc tego przyczyny. Ka uzywam tego recovery na wszystkich moich telefonach i kazdy jeden sie laduje wiec to nie wina recovery? takze na s4.

No to wiem.

Komputer telefon wykrywa, jak mam włączony telefon to się rozładowywuje podczas ładowania, a jak mam wyłączony to powoli, ale ładuje.

TWRP nie czyta mi karty. xD

Po jakimś czasie karta sd się pojawiła, ale na chwilę, bo jak chciałem już rom'a instalować to znowu zniknęła.

O! Czyta! (wyjąłem kartę na dzień i później włożyłem z powrotem)

 

/Rom zainstalowałem, ale problem nie ustał, komputer nie wykrywa telefonu(telefon też nie widzi, że jest podłączony), a włączony telefon się nie ładuje (wyłączony po podłączeniu ładuje i od razu przestaje, i tak w kółko).

W trybie download komputer wykrywa telefon.

Jak nikt nie ma pomysłu, to temat można zamknąć.

 

/ Działa! Ładuje się!

Po jakichś 3-4 dniach zaczął się - jak gdyby nigdy nic - ładować.

Pewnie znowu mi się kiedyś tak zrobi, ale i tak nic z tym nie zrobię.

Temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności