Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Huawei P8 Lite] Bootloader Blokowanie


rajder_

Pytanie

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Gdy odblokowuję tym programem Huawei nic nie wie. Tu proszę FILMIK

, tylko zamiast "unlock"  "read bootloader code"Temat rozwiązany tamten sposób powinien zadziałać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie mam pojęcia. Chcę z rootować telefon, bo brakuje mi tych funkcji roota i recowery, ale się waham z powodu gwarancji, nigdy nie wiadomo czy się nie przyda. Dużo szukałem i w większości przypadków po zablokowaniu bootloadera pokazywało się RELOCKED. Na razie to chyba jedyna sensowna opcja, to ta którą podałem wyżej. Jeżeli ktoś wie czy wgranie stocka zablokuje bootloader w pełni to bardzo proszę niech się wypowie w tym temacie. Wiem, że wgranie stocka działa chyba w większości telefonów ale nie wiem jak jest tutaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wgranie stocka nigdy nie blokuje bootloadera. Z tego co widziałem na filmiku to nie kasuje informacji z serwerów Huawei, że wysyłali dla Twojego egzemplarzu plik pozwalający odblokować bootloader. To też pewnie zależy od serwisu jak bardzo będą rygorystyczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm. 


Co ma serwer Huawei do zablokowanego bootladera...

Na logikę.. po co po wgraniu stocka na Sony- trzeba od nowa odblokować bootloader? Bo się brzydko mówiąc "rygluje".

Więc domniemam, iż w przypadku Huawei jest tak samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli mam rozumieć, że nawet gdy skorzystam z programu dc unlocker, to on i tak się połączy z serwerami huawei i wraz wszystkie dane będą zapisane, że na ten telefon został uzyskany kod odblokowujacy?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wgrywałem stock na kilku Sony i zawsze potem spokojnie mogłem instalować custom ROM-y.

Chodzi o to jak Huawei sprawdza czy grzebałeś w telefonie. Jeżeli po napisie w telefonie to ok - nie ma problemu blokujesz i już. Jeżeli sprawdza przez te "swoje" oficjalne dojścia to pewnie sprawdzą, czy dla Twojego IMEI zostało zarejestrowane konto i wysłany plik odblokowania. Sposób który podałeś (ten filmik) nie usuwa konta i nie sprawa, że Huawei nie wie, że otrzymałeś plik odblokowania. O to mi chodzi. To jest tylko moje gdybanie, najpewniej będzie jak napiszesz do serwisu i się dowiesz jak to wygląda.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Napisałem do konsultanta Huawei. Serwis ma swoją metodę sprawdzania bootloadera niestety nie dowiedziałem się jaka. 

Uzyskanie kodu odblokowującego na stronie nie jest równoznaczne z utratą gwarancji, trzeba ten kod wykorzystać przy odblokowywaniu telefonu.

Na filmie nie używa się żadnego konta Huawei. Moim zadaniem program kod odblokowujący odczytuje z urządzenia. Tak przynajmniej uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak ty piszesz do serwisu i pytasz sie o bootloader.. to co ma Ci odpisać? Odpisze, że sprawdzają ^^

To tak jakbyś przy policjantach przechodził przez pasy na czerwonym świetle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności