Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Jak wgrać/zainstalować CyanogenMod Samsung Galaxy S IV i9505


Pawliniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !
Przedstawię w kilku prostych krokach jak zacząć swoją przygodę z modowaniem ;)
Pamiętaj że każda ingerencja w telefon można powodować jego uszkodzenie. Ja jak i całe forum nie ponosimy odpowiedzialności za usterki.

Co będzie potrzebne:

  • Telefon
  • Kabel USB
  • Komputer
  • Sterowniki

Co będziemy wgrywać:

  • Root'a + Recovery
  • CyanogenMod + Gappsy

Skąd pobrać potrzebne pliki:

Proces instalacji:
Instalacje rozpoczynamy od zainstalowania programu kies który zainstaluję nam wszystkie potrzebne sterowniki. Następnie pobieramy wszystkie potrzebne nam pliki root, recovery, rom, odin, gappsy:

  • Pobieramy plik CF-Auto-Root-ja3g-ja3gxx-gti9500.zip i rozpakowujemy do katalogu z odinem
  • W odinie podajemy CF-Auto-Root-ja3g-ja3gxx-gti9500.tar.md5 jako PDA
  • Przechodzimy w tryb download (wyłączamy telefon i przytrzymujemy volume-down + home + power)
  • W żadnym wypadku NIE zaznaczmy repartition
  • Podłączamy telefon
  • Klikamy start

Brawo ! Własnie wgrałeś root'a oraz recovery. Ostatni etap to CyanogenMod:

  • Plik z CyanogenMod oraz Gappsami wrzucamy na kartę pamięci
  • Przechodzimy do recovery (volume-up + home + power)
  • Full Wipe + Cache + Dalvik format
  • Zainstaluj plik zip z ROMEM przez recovery
  • Zainstaluj gapps
  • Reboot

Bardzo dobrze ! To już wszystko czy było trudno ? NIE ! :)

Jeżeli jakieś zagadnienie jest Ci nie znane sprawdź tutaj http://forum.cyanoge...-dla-zielonych/
Dałeś radę ? Kliknij rep_up.png;)

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga odnośnie tego Root'a. Mam SGS4 I9505 i jak rootowałem, to w tutorialu była (tak jak tutaj) wersja pod I9500. Przez to fon sie już nie włączy. Wiem, bo sam przez to prawie dostałem zawału. Dlatego potrzebny jest CF-Auto-Root dla I9505 ;) 

PS. Co zawiera CM dla S4? Bo nie ma pewnie S Notatki itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za interwencje! Na pewno zaoszczędziło to sporo czasu kilku przyszłym użytkownikom. Korekta wprowadzona :)

 

PS. Co zawiera CM dla S4? Bo nie ma pewnie S Notatki itd.?

 

CM to czysty android z masą ustawień w standardzie. Niestety nie posiada on takich dodatków jak S Notatnik, sterowanie gestami. Zawsze można wybrać jakiś "custom rom" ;)

Jeżeli zależy Ci na takich dodatkach jak są w standardzie mogę takiego poszukać na Twój model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem 'o co biega' w Cyanie, miałem z rok :D A orientujesz się może jak to jest z bootloader'em w S4? I jeszcze jedno pytanko, może wiesz - w recovery, po kliknięciu 'reboot system now' mam 'ROM may flash stock recovery on boot. Fix? THIS CAN NOT BE UNDONE.' i opcje: No, Yes - Disable recovery flash i Go back. Nie wiem co tu pyknąć. Po kliknięciu 'Go back' następuje reboot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zaryzykowałem, trochę nerwów było, bo byłem kilka chwil od uceglenia mojego i9505.. Ale kiedy telefon nie włączał się wcale, zaflashowałem androida I9505XXUEMK8 odinem (tel się w ogóle nie włączał, miałem dostępny tylko tryb download jakimś cudem), potem root, a następnie CWM Philz Touch 5.18.9. Potem już było z górki :) ale odetchnąłem, jak stockowy android się odpalił..

 

Anyways, pomimo wersji niestabilnej, (nightly) nowego CM11 polecam każdemu! cieszę się, że przesiadłem się ze stockowego andka na CM11. Poza zauważalnym przyśpieszeniem telefonu, brakiem apek-śmieci pakowanych na siłę jest niesamowicie zmniejszone zużycie baterii. R e w e l a c j a !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mamy jeszcze tytoriala jak go zresetować więc dlatego informacja ta jest pomijana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o resetowanie.

Jeżeli wgra custom kernel a telefon mu padnie, to zmieni się licznik flashowań.

Odda słuchawkę do serwisu i oddadzą mu smartfon z unieważnioną gwarancją z powodu "ingerencji w soft" 

 

A resetowanie licznika to jest odmienny temat, pro po w tym modelu występuje już flaga 0x0 i zabezpieczenie knox....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Modyfikacjami można wszystko. 

CO do CyanogenModa, to jest oficjalne wsparcie. Tu na aktualizacje możesz liczyć, nawet i codzienne.

 

Ale custom rom wiąże się z modyfikacjami (root i CWM) 

 

DO oryginalnego softu zawsze można wrócić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś kompletnie nowy w tych sprawach?

Musisz wgrać root-a

Potem CWM

 

Nie znasz pojęć, to w dziale Android (poradniki) są omówione proceduty i kroki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jestem calkowicie swiezy. Do tej pory rajcowal mnie bardziej ios. I chyba do niego wroce jezeli moj s4 nie bedzie chodzil lepiej. Dlatego chce cos z nim zrobic. Zobaczymy jak mi to wyjdzie :) nie mam juz 20 lat i takie rootowanie cwm itp jest dla mnie nieco trudniejsze niz kiedys;)

Hmm. I jakie to te gappsy pobrac bo lista jest dluga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc potrzebujesz takiej solucji.. hmm 

 

na początek zalecam przeczytanie tego wątku..

http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1466-jak-instalowa%C4%87-romy-za-pomoc%C4%85-funkcji-cwm-clockworkmod-recovery/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz ROOT i CWM wgrane?

same CWM wystarczy w sumie...

Nie wiem czy nie wolałbyś innych romów na s4 niż CM...

zerknij:

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s4/i9505-develop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Panowie po wgraniu CM zgodnie z instrukcjami z forum przy włączaniu telefonu wyskakuje mi takie info "KERNEL IS NOT SEANDROID ENFORCING" Dodam iz wszystko w telefonie działa mi jak trzeba. Problem jest przy ładowaniu wyskakuje ikona baterii i powyższy napis dodatkowo przez cały okres ładowania telefonu nie gaśnie wyświetlacz.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności