Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy A3 SM-A300FU] Problem z wgraniem CM13


polutt

Pytanie

Cześć. Jako nowy użytkownik forum serdecznie Was pozdrawiam.

 

Mam problem z jednym z dwóch moich galaxy a300fu.

Dwa identyczne telefony, te same niebrandowane oprogramowanie stockowe (5.0.2) – ostatnio aktualizowane przez Kiesa - pod koniec lipca

Wgrany ten sam TWRP 2.8.7.0. w ten sam sposób

W ten sam sposób zrobiony wipe.

Na jednym telefonie CM13 (CM-13.0-20160614-UNOFFICIAL_a3ltexx) wgrał się poprzez TWRP z .zip bezproblemowo – wszystko działa jak należy. Drugi natomiast stał się cegłówką!

Przy próbie flashowania zwraca mi błąd o poniższej treści

Detected file system for /dev/block/bootdevice/by-name/system
(*)Running backup scripts…
Cloud not detect filesystem for /dev/block/bootdevice/by-name/system, assuming ext4
Mount: failed to mount /dev/block/bootdevice/by-name/system at /system: No such file or directory
Unmount of /system failed: no such volume
E:Error executing updater binary in zip ‘/external_sd/ CM-13.0-20160614-UNOFFICIAL_a3ltexx.zip’
Error flashing zip ‘external_sd/ CM-13.0-20160614-UNOFFICIAL_a3ltexx.zip’
Updating partition details…
…done

Telefon nie jest widoczny w Odinie.

twrp_3.0.2-1_sm-a310 po wgraniu nie działa

Przywróciłem wersję 2.8.7.0 i stoję w miejscu.

 

BETA-SuperSU-v2.66-20160103015024 instaluje się bezproblemowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witaj, temat został poprawiony zgodnie z regulaminem. Następnym razem tworząc temat zapoznaj się z tematem Jak zakładać temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Telefon tryb download mode vol- home Power

Odin w wersji 1.3 lub 1.85 któraś mi go wyłapała, musisz sprawdzić albo i nawet 1.7coś protestuj różne wersje i odpalaj w trybie administratora, jak znajdzie fona to już z górki

Nie używaj adb sideload bo to nie chciało działac w tej sytuacji

Wgrałem nowy bootloader i twrp do wersji 2.8.7.0 (mam na kompie w domu idealną wersję, mogę przesłać) nie nowsze!

Reset

Telefon w tryb recovery vol+ home Power

Mount system partition

Backup partycji /data na kartę /SD jeżeli zalezy na danych o ile zostały

Wipe/advanced wipe - na wszystko oprócz USBOTG

Reset

Powtórzyć wpie

reset

Flash A300FUXXU1CPJ1 A300FUXEO1CPI2 pobrany z chomikuj bo szybciej niż sammobile, ważne by CP

Po flashu telefon zaskoczył

I teraz ważne

Wgrany soft będzie łapał autoresety nie wiem czemu, wiec jak jużsię odpali android, to podłączyć do KIES3 i aktualizację zrobić (aktualizacja oprogramowanie układowego – pomi,oze ta sama wersjk)

Następnie wgrać TWRP 3 i najnowszy bootloader, potem root i voila

CM13 dla A300FU (jest już wydanie dla FU) wgrałem ale jest mega unstable

Polecam XEO 6.0.1 od samsunga + super su + kernel 3.10.50-aresA300FUKernel-majesticititan + xposed 3.0a4 + busybox

Wszystko działa jak na stocku a są odblokowane czestotliwości do 2GHz GPU I dodane zarządcy alucard, typer, bioshock

Wszystko stabilnie, ze dwa razy miałem samoreset od tego czasu

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za szybką odpowiedź, więc tak, (xeo) pobieram z chomika, odin3 widzi mi telefon (v3.09) brak mi twrp i bootloadera co do cm13 tymczasowo odpuszczam, zależy mi bardziej na stabilności niż bajerach. Mógłbyś mi podesłać sprawdzone twrp i bootloader? mój email ******* 

 

edit Neo:

Usunięto. Od pomocy służy forum

9 minut temu, Adam Krylowicz napisał:

Dzięki za szybką odpowiedź, więc tak, (xeo) pobieram z chomika, odin3 widzi mi telefon (v3.09) brak mi twrp i bootloadera co do cm13 tymczasowo odpuszczam, zależy mi bardziej na stabilności niż bajerach. Mógłbyś mi podesłać sprawdzone twrp i bootloader? mój email ******* 

 

edit Neo:

Usunięto. Od pomocy służy forum

to gdzie na forum są te pliki? drogi adminie? bo jakoś ich nie widzę, chyba, że chodziło o to aby je tu wrzucić to już prośba do kol. polutt, ja ich nie posiadam.

Edytowane przez NeoCM
regulamin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności