Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Jak Rom do Arc S


Shcott

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jest taka :) mam SE Arc S Najpierw miałem Androida 2.3 potem zrobiłem Upgrade do 4.0 jednak mulił niemiłosiernie i po wysłaniu do serwisu znów wgrali mi 2.3 przez jakiś czas chodził znośnie chociaż demonem szybkości nazwać go nie można było. Teraz znów pomimo tego, że wciąż jest Android 2.3 można zwariować.

 

W związku z powyższym zastanawiałem się nad zmianą romu na Cyanogenmod jednak nie mam zielonego pojęcia, który wybrać żeby chodził płynnie i szybko oraz bezproblemowo i bez bugów.

 

Dotychczas miałem tylko stockowe romy bo nie chciałem tracić gwarancji jednak mam już tego dość i jeśli będzie działać ok to przeboleje jakoś tą utratę. Swoją drogą jak później wróce do standardowego Romu to czy dojda do tego że coś kombinowałem i unieważnią gwarancję nie da się tego jakoś wymazać :P ?

 

Przeglądałem te różne wersje CM i pomyślałem, że wybiorę 10.1 lub 10.2 Jak mówiłem wcześniej zależy mi na tym żeby się nie zacinało chodziło płynnie i nie było bugów czy to dobry wybór ? Mam tablet Nexusa i tam jest Jelly Bean i chodzi to fajnie z tymże sprzęt jest dużo mocniejszy więc nie wiem czy Arc sobie poradzi.

 

No i ostatnie chyba pytanie skąd ściągnąć wersję odpowiednią do mojego telefonu szukałem na stronie CM ale tam w download nie ma żadnej wyszukiwarki tylko wszystko jest napisane jakimiś kryptonimami i żeby dowiedzieć się która nazwa to który telefon trzeba we wszytko po kolei wejść. Będę wdzięczny za pomoc. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CM jest podobno najlepszym romem. Miałem na starym telefonie CM 7 i był super - tyle opcji , tak dużo kombinacji no miód malina.

Teraz na L5 siedzę na CM 10.2 i powiem szczerze - staniki nie latają.

 

Do Arc S polecam pomyśleć nad CM 9 albo właśnie 7 - jeśli GB łądnie chodzi na telefonie można spróbować z modyfikowanym.

 

Aby znaleść rom z oficjalnej strony get.cm trzeba znać jego "nazwę kodową" - w przypadku arc i arc S jest to "anzu" szybki link do downloadu : http://get.cm/?device=anzu

Polecam patrzeć pod "stable" ;)

 

Co do Gwarancji - oczywiście przy instalacji ją tracisz - w razie problemów możesz spróbować zresetować telefon za pomocą "Sony Update Service" i wtedy oddać - może się "nie dowiedzą" ^^

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CM jest podobno najlepszym romem. Miałem na starym telefonie CM 7 i był super - tyle opcji , tak dużo kombinacji no miód malina.

Teraz na L5 siedzę na CM 10.2 i powiem szczerze - staniki nie latają.

 

Do Arc S polecam pomyśleć nad CM 9 albo właśnie 7 - jeśli GB łądnie chodzi na telefonie można spróbować z modyfikowanym.

 

Aby znaleść rom z oficjalnej strony get.cm trzeba znać jego "nazwę kodową" - w przypadku arc i arc S jest to "anzu" szybki link do downloadu : http://get.cm/?device=anzu

Polecam patrzeć pod "stable" ;)

 

Co do Gwarancji - oczywiście przy instalacji ją tracisz - w razie problemów możesz spróbować zresetować telefon za pomocą "Sony Update Service" i wtedy oddać - może się "nie dowiedzą" ^^

 

Powodzenia!

A czemu konkretnie staniki nie latają :) ? Tnie się czy coś w tym rodzaju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - skąd że znowu - płynny jak nigdy :) . Jestem przyzwyczajony do rzeczy które są już na wierzchu - w l5 stockowym wszystko było "w idealnym miejscu" - po instalacji CM trochę rzeczy ubyło , zmieniło się położenia itp. no ale to taka moja skromna opinia - CM jest rozbudowany jednak wolałbym żeby np 10 była taka sama jak 7 ;) a że jestem  w trakcie sprawdzania romów niewiele mogę powiedzieć tym bardziej że CM 10.2 na L5 jest nieoficjalny. 


Nie - skąd że znowu - płynny jak nigdy :)​ . Jestem przyzwyczajony do rzeczy które są już na wierzchu - w l5 stockowym wszystko było "w idealnym miejscu" - po instalacji CM trochę rzeczy ubyło , zmieniło się położenia itp. no ale to taka moja skromna opinia - CM jest rozbudowany jednak wolałbym żeby np 10 była taka sama jak 7 ;) a że jestem  w trakcie sprawdzania romów niewiele mogę powiedzieć tym bardziej że CM 10.2 na L5 jest nieoficjalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności