Skocz do zawartości

• 0
Jakub Grula

[Sony XPeria M] Problem z ROM'em

Pytanie

Witam!

Ostatnio zespuł mi się telefon. Wgrałem stock rom-a. zrootowałem go oraz odblokowałem bootloadera (poprzez flashtool oczywiście). Następnego dnia wgrałem cyanogen moda 13.

Nie działało tam Wi-Fi oraz telefon nie wykrywał karty SIM. Doczytałem się, że wybrałem nie tą opcję przy robieniu wipe. Więc wgrałem jeszcze raz stock rom-a, tym razem najnowszą wersję (15.4.A.1.9).

Zrootowałem ją. Ale, gdy próbowałem wgrać cm 13 był błąd. Dokładnie w miejscu, gdy przez flashtool-a wgrywałem plik boot.img Błąd brzmiał bodajże: Command not allowed. Albo coś podobnego.

Co więcej teraz nawet w stockowym romie nie wykrywa karty SIM. Ale Wi-Fi na stockowym działa.

Proszę o jak najszybsze rozwiązanie, i z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0

Witaj, temat został poprawiony zgodnie z regulaminem. Następnym razem tworząc temat zapoznaj się z tematem 

Treść widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj

.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Odpal flashtoola jako administrator, a jak nie to możliwe że zablokowany bootloader. Jak zablokowany bootloader to ja ci niepomogę ;/ tylko inni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Ale mogą się zdarzyć przypadki że się zablokuje. Odblokuj go

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Sprawdzałem. Gdy podłączyłem pod kompa i w Flashtoolu kliknąłem BLU, to miałem przycisk Relock, a nie Unlock.

A gdy wklepałem ten kod pewien kod na klawiaturze, i otworzyło mi się taki menu, to nie pisało nic o bootloaderze, czyli chyba odblokowany.

Ale tak wogóle, to mi chodzi, o rozwiązanie problemu, z tym, że nie wykrywa karty SIM. Znaczy się wykrywa, bo nie pisze, że jej nie ma, ale zasięg jest przekreślony "iksem".

W końcu dzwonienie i sms'y to najważniejsze funkcje telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi