Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Sony Xperia L] Telefon padł?


czoorny

Pytanie

Cześć, to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. 

W dniu dzisiejszym chciałem sobie zainstalować CM 12. Telefon miałem zrootowany, programem Flashtool chciałem odblokowac bootloadera i chyba się udało, jednak przy włączeniu telefonu wystąpił bootloop animacji.
Zacząłem czytać, coś kombinować, zainstalowałem nawet czyste firmware i tak. Telefonu nie widać w ogóle w komputerze(eksploratorze windows), we Flashtoolu go normalnie wykrywa. Potem doszedłem do tego w końcu jak wgrać CWM Recovery, już była nadzieja. Wgrałem na karte pamięci ROM i gaps (ale na pamięci wsadzając ja do innego telefonu, bo tego w ogóle nie widzi). Z poziomu recovery sie zaczęło cos instalować i skonczyło, potem gaps i było okej zakończyło się instalować i już się cieszyłem.
Włączam telefon widać, że coś się zainstalowało bo pozmieniały się kolory diód przy włączaniu, ikona ładowania też jest zupełnie inna, jednak i tak telefon się nie włącza. Przy włączaniu dwukrotnie pokazuje się logo sonego, a potem włącza się recovery z ikonką androida i taki czerwony trójkąt, że coś go boli. Spróbowałem jeszcze raz zaisntalować rom i tam widzę, że jest jakiś błąd i się po prostu kończy wypakowywanie. Zrobiłem cegłę czy da się to uratować?
Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tak, ale przy wgrywaniu jest taki błąd:

detected filesystem ext4 for /dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/system
could not detect filestream for /dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/userdata, assuming f2fs
mount: failed to mount /dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/userdata at /data: Invalid argument 
umount of /data failed; no such volume

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiem wiem, poradziłem sobie z problemem. Okazało się ze wgrywaniu stocka od nowa, zbyt krótko czekałem i myślałem, że to bootloop. Teraz mam inny problem, a mianowicie nie mogę wgrac recovery. Ani CWM ani TWRP, bo zawsze jakoś dziwnie ekran miga, a tym samym nie moge zainstalowac cyanogenmoda ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie udało mi się zainstalować cyanogenmoda i wszystko ładnie śmiga, moja xperia jest szczęśliwa. Poniżej wyjaśniam jak to zrobiłem.

 

Odnośnie:

Cytuj

Jak instalujesz? Przez recovery installer?


Na początku to wgrywałem na przez fastboota i błędów w konsoli nie wywalało, ale za każdym razem coś nie działało, bo dziwnie ekran przesuwało podczas nawigacji i samo recovery działało, ale tam wipe sie waliło bo chyba nic nie czyściło, a instalowanie zipa z cyanogenmodem zawsze dawało jakiś błąd.
Albo inne recovery po wgraniu tak się waliło, że tylko ekran migał, potem znikało logo i tak się zapętlało (mam na myśli logo danego recovery).
Wspomniane jest to w tym temacie w postach na dole:

Wgrywałem TWRP, CWM, różne wersje i nic nie dawało. Spróbowałem przez apki ROM Manager i TWRP installer, też ciągle jakieś błędy.

Ściągnąłem Android terminal i tam próbowałem - wgrało się, ale dalej jakiś problem.

Próbowałem przez shella i też to samo (przez shella to w sumie fastboota się używało więc już wcześniej o tym wspominałem, że nie działało).

A i przez flashtoola też wiele razy i to samo za każdym razem.
I o ile sam problem ciągle tyczył się samego, czyli wgrania recovery to w końcu, po wielu próbach, udało przy użyciu thunderzap recovery.
Nie mam bladego pojęcia dlaczego każde inne recovery nie działało, ale przy tym zadziałało normalnie, udał się wipe, udało się zainstalować cyanogenmoda i to wszystko bez żadnych błędów. 

A poniżej filmik przez który tak naprawdę to rozwiązałem. Nie wiem, może sumy kontrolne się zmieniały, bo tak naprawdę ich nie sprawdzałem i może w tym tkwił problem to chyba jedyne sensowna myśl.

Link do filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=B9aS3gEhq4s

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności