Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

on{x}


wildcat89

Rekomendowane odpowiedzi

Używacie może aplikacji on{X}?

Jeżeli ktoś nigdy nawet o niej nie słyszał to polecam http://onx.ms . Bardzo fajna aplikacja na razie wprawdzie w fazie Beta, ale już jest niesamowicie funkcjonalna.

Idea aplikacji jest banalnie proste: zautomatyzować korzystanie z telefonu.

Jeżeli robicie coś codziennie/co tydzień/co miesiąc itd. o tej samej godzinie to możecie sobie zaprogramować, aby ta aplikacja zrobiła to za was.

Przykład 1:

Wychodzicie z pracy o godzinie 16.00 i zawsze wysyłacie dziewczynie/narzeczonej/żonie SMS'a o treści "Już wyszedłem i wracam do domu. Kupić coś po drodze?" - Teraz możecie kazać aplikacji zrobić to za was. Nic nie musicie robić.

Przykład 2:

Przy wejściu do pracy o godzinie 8:00 włączacie tryb wibracji. - Teraz możecie kazać aplikacji włączyć ten tryb za Was. Co więcej możecie ustawić sobie tak, że o godzinie 8:00 włączy się GPS, sprawdzi Waszą lokalizację i jeżeli będziecie blisko miejsca pracy to włączy tryb wibracji, a jeżeli nie to zostawi tak jak było do tej pory.

Ja osobiście póki co korzystam z gotowych rozwiązań, ale już planuję kilka swoich skryptów napisać.

Do napisania swoich reguł potrzebne są podstawy programowania, ale naprawdę nie jest to trudne.

Wy korzystacie z jakiś?

Może napisaliście już swoje? Podzielcie się doświadczeniem jeśli tak :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No aplikacja darmowa, więc jak będą powstawać skrypty to jestem przychylny zrobić osobny temat na takie wariacje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrypty są w Javascript'ie. Dokumentacja jest bardzo fajnie napisana, objaśnia wszystko czego można użyć.

Przeglądarkę z odpowiednią stroną oczywiście da się odpalić.

Jak coś stworzę swojego to mogę zamieszczać.

Jeśli chcielibyście jakiś prosty skrypt, to piszcie mogę pomóc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co mnie potrzebne nie są. W cyanogenie jest funkcja ciche godziny i tylko to wykorzystuje :D

Ewentualnie możesz stworzyć skrypt który zmienia dzwonek po wyjściu z domu. Nie chodzi o melodyjkę tylko o głośność. Wychodzę ustawiony na max, przychodzę ściszony do wcześniejszego poziomu.

Niby proste ale wiem ze może to byc papier toaletowy... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być fajne, tylko jest jeden problem. Żeby telefon ogarnął czy jesteś w domu musiałbyś mieć non-stop włączony GPS co może strasznie żreć baterię. Ale jeśli chcesz to nie ma problemu :)

Edytowane przez aloisy
Poprawiłem błąd ortograficny w moim poście
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właściwie do końca nie rozwiązuje problemu, bo musisz mieć cały czas wi-fi włączone. Aczkolwiek na pewno baterii mniej zleci. Można i tak zrobić ;)

Czyli rozumiem, że zapotrzebowanie na taki skrypt jest :) To dzisiaj jak uda mi się przywrócić komputer do stanu używalności to zacznę pisać i jak tylko uda się coś zrobić i przetestować to dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wi-fi i gps mam włączony pÓki co cały czas. Więc nie robi mi różnicy. Może wi-fi będzie lepszym rozwiązaniem bo wtedy gdy połącze sie z wi fi (nie koniecznie w domu) to fon będzie ciszej dzwonić.

Ale warunkiem musiało by być połączenie a nie wykrycie.

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta. Ustawiłem tak:

Jeżeli podłączony do wi-fi to dzwoń 2 razy ciszej, jeżeli rozłączasz - wróć do poprzedniego stanu.


var currentVolume = null;
device.network.on("wifiOn", function ()
{
currentVolume = device.audio.ringerVolume;
device.audio.ringerVolume = currentVolume/2;
});

device.network.on("wifiOff", function ()
{
device.audio.ringerVolume = currentVolume;
});

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby ok (ja oczywiscie gratuluje) ale chodzilo mi na odwrot :( jest zadana glosnosc X (zostaje ona zapamietana) i gdy wychodze z domu (opuszczam wi-fi) glosnosc dawana jest na maxa. Kiedy wracam glosnosc wraca do X.

Niby to samo a jednak inaczej. Nie mniej jednak dzieki za wklad.

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No problemo :)


var currentVolume = null;
device.network.on("wifiOff", function ()
{
currentVolume = device.audio.ringerVolume;
device.audio.ringerVolume = 100;
var notification = device.notifications.createNotification('Zmiana głośności');
notification.content = "Głośność została ustawiona na maksymalną wartość";
notification.show();
});

device.network.on("wifiOn", function ()
{
device.audio.ringerVolume = currentVolume;
var notification = device.notifications.createNotification('Zmiana głośności');
notification.content = "Głośność została ustawiona na wartość domyślną";
notification.show();
});

Testujcie, bo nie jestem pewny czy dobrze działa jeśli chodzi o przechowywanie wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdze, lecz dopiero kolo poludnia

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co wgrałem tę regułę. Jak będzie coś mądrzejszego to zmienię, na razie nich sobie wisi :D

ps. dopiero jak wszedłem na android market to skapnąłem się że to program mikroshita :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w domu i jest problem. Zmiana wi-fi to potężny problem bo, u mnie są 2 routery, ta sama sieć (jeden nie ogarniał chałupy) to też przejście z jednego do drugiego powoduje wyłączenie i włączenie usługi (no tego automatu/skryptu). Jest to niezwykle wnerwiające. Po za tym dźwięk przy uruchamianiu usług co chwila jest nie to zniesienia - a jestem nadzwyczaj spokojny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności