Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Sony XPeria L] Po odblokowaniu bootloadera można odrazu instalować CM?


Siekacz12

Pytanie

Witam przymierzam się do instalacji CM 12.1. Ale mam obawy straszą mnie tym nie działającym aparatem . Czy moglibyście mi tak naprawdę dla amatora wyjaśnić przebieg tych instalacji. Chciałbym wiedzieć co "muszę" zrobić a co jest zbędne. Wiem że w teorii wszystko jest opisane na forum lecz nie do końca to rozumiem np do czegoś są TWRP recovery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witaj, temat został poprawiony zgodnie z regulaminem. Następnym razem tworząc temat zapoznaj się z tematem Jak zakładać temat.

Po odblokowania Bootloadera jeszcze Ci zostaje ROOT, a potem możesz każdy Custom ROM instalować. Akurat nie śledzę wątku tegoż modelu, ale możesz też popatrzeć na inne Custom ROM'y które nie będą miały ten problem. TWRP Recovery jest najlepszym Recovery, na którym instaluje się Custom ROM'y z tego względu, że na dawniejszych CWM Recovery Custom ROM'y się źle instalują to raz, a dwa, że ostatnim oficjalnie wydanym CWM Recovery to 6.0.5.1 i dalszy projekt tego Recovery nie jest już rozwijany. Zatem TWRP Recovery jest jedynym Recovery pasującym do Custom ROM'ów, gdze można w sposób zaawansowany wyczyścić telefon, zrobić backup systemu lub przywrócić system zrobionym wcześniej backupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak. Najszybszą drogą do zainstalowania cm jest wgranie przez Flashtool lub fastboot pliku boot.img w paczce z cm. Wówczas zainstaluje się recovery przez które możesz wgrać rom. Ale wówczas nie zrobisz kopii zapasowej, znaczy zrobisz ale jej przywrócenie będzie trudniejsze.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiesz co? Twój model ma chyba możliwość kopii zapasowej? Zrób ją. I potem według tego co mówię, będzie łatwiej i szybciej, od dawna tak robię i zaoszczędzilem mnóstwo czasu. Do tego nie potrzebujesz flashmode tylko fastboot - podłączasz tel pod PC z przyciśniętym klawiszem podgłaszania,dioda zaświeci się na niebiesko - jesteś w fastboot. Z resztą sobie poradzisz? Jakby co, pytaj.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Artur Daniel Wanat

 

Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Titanium Backup można zrobić wyłącznie Backup danych, a nie ROM'u. Kopię ROM'u robi się w Recovery i jest pakowany w .rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Masz chyba aplikacje Kopia zapasowa i resetowanie. W niej możesz zrobić backup aplikacji i danych. Aby przywrócić wystarczy wgrać oryginalny rom i przywrócić kopię. Będzie wówczas taki sam stan jak teraz.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, CyanowySamsung napisał:

@Artur Daniel Wanat

 

Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Titanium Backup można zrobić wyłącznie Backup danych, a nie ROM'u. Kopię ROM'u robi się w Recovery i jest pakowany w .rar

wiem chcialem to usunac ale nie umiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności