Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

S-Off Na Htc One


Pawliniak

Rekomendowane odpowiedzi

post-1-0-89793800-1381086524_thumb.jpg

 

Co to jest S-OFF?

http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/817-rozwi%C4%85zany-co-to-jest-s-off/

  1. Potrzebne są dwie rzeczy: Android SDK - jeśli ktoś nie ma załączam minimalistyczną wersję: platform-tools.zip oraz revone - http://revolutionary.io/revone
  2. Najlepiej zgrać sobie wszystko do jednego folderu
  3. Podłączyć telefon kablem USB do komputera
  4. Debugowanie USB powinno być włączone
  5. odpalić konsole systemu windows (CMD) w katalogu z pobranymi plikami ( załóżmy że będzie to c:\platform-tools\ )
  6. skopiować plik revone z katalogu c:\platform-tools\ do katalogu /data/local/tmp/ poleceniem: adb push revone /data/local/tmp/
  7. uruchomić konsolę shell poleceniem: adb shell
  8. wpisać polecenie przejścia do katalogu /data/local/tmp: cd /data/local/tmp
  9. zmienić uprawnienia do pliku revone poleceniem: chmod 755 revone
  10. (opcjonalnie)jeśli telefon ma odblokowany bootloadser i roota to wpisać polecenie: su
  11. wykonać polecenie przygotowujące do S-OFF: ./revone -P - kropka na początku ma znaczenie!
  12. jeśli polecenie się powiedzie to proszę zresetować telefon i przejść do punktu następnego, jeśli nie to należy zresetować telefon i zacząć jeszcze raz od punktu 7. Do punktu 7 należy wrócić także, gdy dostaniemy taką informację od revone. U mnie poszło dopiero za drugim razem. Jeśli revone nie uda sie wykonać tego polecenia i zresetuje nam telefon prosze poczekać ok 2 minut i zacząć ponownie od punktu 7
  13. jeśli operacja się udała, ponownie odpalamy konsolę shell telefonu poleceniem: adb shell
  14. i wchodzimy do katalogu poleceniem: cd /data/local/tmp
  15. uruchamiamy revone w celu ustawienia S-OFF i odblokowania telefonu poleceniem: ./revone -s 0 -u -t
  16. flaga "-t" powinna również usunąć flagę TEMPER, ale u mnie nie zadziałało tak od razu. musiałem jeszcze puścić po resecie polecenie ./revone -t w sposób analogiczny jak polecenie ustawiające S-OFF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam
A co jeśli mam taką sytuację ?

shell@m7ul:/ $ cd /data/local/tmpcd /data/local/tmpshell@m7ul:/data/local/tmp $ chmod 755 revonechmod 755 revoneshell@m7ul:/data/local/tmp $ susuPermission denied1|shell@m7ul:/data/local/tmp $ ./revone -P./revone -Prevone v0.2.1 Gaining root access (thanks to Dan's motochopper)...Segmentation fault139|shell@m7ul:/data/local/tmp $ 

Czy ja mam gdzieś błąd czy po prostu tak bywa ? ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności