Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Cyanogenmod a bankowość mobilne (bezpieczeństwo)


Danny Worsnop

Rekomendowane odpowiedzi

Hejo.

Od wczoraj rana jestem jakze szczęśliwym posiadaczem CM13 na LG G3. Wszystko porobiłem, poinstalowalem, ale przy ściąganiu appki banku poczulem nutkę niepewności. 

Nie jest to oficjalny system, więc jak jest z bezpieczeństwem? Tak jak na normalnym Androidzie? Korzystacie z appek banków i robicie różne operacje bankowe na waszych cyanach?

Najlepiej będzie jak rozwiejecie moje wątpliwości, ale jak jednak odradzacie to też dobrze wiedzieć dlaczego.

P.S. nie hejtować, jestem zielony jak butelka od Carlsberga :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. moim zdaniem jedynym tu problemem może być root, ale zważając na zabezpieczenia bankowych stron i aplikacji sądzę że nie powinno nic być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyan jest odrazu zrootowany. I root mógłby być problemem, bo niektóre aplikacje mogą mieć dostęp do danych aplikacji, ale nie sądzę, żeby to takie proste było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stocka.

Moj bank osotanio puścił aplikacje mobilną.

Rok temu mowim wszystkim, by nie korzystali z BANKOWOŚCI mobilnej.

W tym momencie zdania nie zmienie. Wiem, jakie są wymagania, zeby aplikacjia miała racje bytu ( aplikacjia mobilna nie pozwoli na korzystanie z telefonu z cm, Rootem, build debugiem,test i z zainstalowanym xposedem itp). Poza tym, wszyscy jarają się, bo w każdym miejscu mogą korzystać, przy cudzych wi fi (a nie wiadomo jakie dane podkradają)

Korzystanie z Aplikacji mobilnych banku jest błędem, sporym zagrożeniem, nieważne, ile kodow wprowadzisz do logowania. Btw - jesli korzystasz z Aplikacji Banku na customie a'la Cyanogenmod - wiedz, ze apka była robiona przez ludzi, ktorzy nie maja pojecia o androidzie i .a 95% nie jest taka super zabezpieczona.

~tapu tap from taptalk!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności