Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy Note] Telefon nie działa


jarded

Pytanie

Witam

 

Jestem nowy na forum a dodatkowo prawie "zielony" jesli chodzi o Androida. A wiec do reczy:

Dostalem od znajomego galaxy n7000, nie wiem o nim praktycznie nic oprocz tego ze nie ma simlocka i jest z dystrybucji UK. telefon sie nie wlacza, a mowiac dokladniej zawiesza sie na logo SAMSUNG, restartuje, znow logo i tak do wyczerpania baterii. Nie wiem jaki jest obecnie zainstalowany ROM. Moge wejsc w RECOVERY ( Na samej gorze jest napis Android system recovery 3e. 

Moge wejsc w DOWNLOAD MODE gdzie pokazuje informacje:

Product name - GT-N7000

Custom binary download: NO

Current Binary: Samsung Oficial

 

Idzmy dalej: Jako ze nie ogarmiam jaki kernel do jakiego ROM;u itd wiec prosze o podpowiedz co dokladnie i jak mam wgrac zeby ozywic NOTA?

Aha jeszcze jeden problem: nie mam komputera na Windowsie a jedynie MAC-a z os x 10.9. Zainstalowalem na nim KIES, ODIN ale oba nie widza telefonu.

 

Czy jest mozliwosc abym wszystko zainstalowal z karty sd zainstalowanej w telefonie?

 

Bede bardzo wdzieczny za wszelkie porady i sugestie

 

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Telefon na oryginalny system więc nie był kombinowany by się zepsuć..

Podpinałeś do kompa w download Mode i recovery?

Wysłane z mojego GT-I9305

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok tak wiec udalo mi sie pozyczyc od znajomego laptopa z Windows 7.

prosze o pomoc tak łopatologicznie co i w jakiej kolejnosci zrobic zeby jeszcze wiecej nie popsuc ?

Jakis konkretny kernel, ROM?

Czy musze telefon najpierw zrootowac? Dodam ze nie chce na nim nic nadzwyczajnego robic, generalnie sufrowanie po necie, ogladanie filmow itp...

z gory dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wbijasz do download Mode i podłączasz w tym trybie do komputera. Odpalasz Odin.  Co do reszty to zapraszam do tego poradnika 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ponownie.

Zrobilem tak jak bylo opisane w poradniku: wgralem Kiesa zeby byly zainstalowane sterowniki, program zamknalem po instalacji

Wlaczylem Odina jako administrator, w zakladce PDA wrzucilem soft N700XXLT9, uruchomiem telefon w trybie download I podpialem do kompa. Odin wykryl fona wiec nacisnalem START. Poczekalem pare minut, cala operacja zakonczyla sie sukcesem, telefon sie zrestartowal I....I to samo co wczesniej czylirestart, logo Samsung I tak w kolko.

Zrobiem eiec wszystko od poczatku z tym ze tym razem soft to N700XXLSZ, N700XXLSO. Ale efekt byl dokladnie taki sam czyli klapa.

Jesli uruchomie telefon w trybie RECOVERY mam taki oto komunikat: " E:failed to mount /efs (Invalid argument)"

Nie mam pomyslu co dalej? Moze jakis inny soft? Gniazda USB w laptopie zmienialem, odinstalowalem antywirusa ale bez efektu...

Ktos? Cos?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spróbuj wgrać trzyplikowy rom. To jest ten poradnik http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1530501

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 hours ago, jarded said:

Witam ponownie.

Zrobilem tak jak bylo opisane w poradniku: wgralem Kiesa zeby byly zainstalowane sterowniki, program zamknalem po instalacji

Wlaczylem Odina jako administrator, w zakladce PDA wrzucilem soft N700XXLT9, uruchomiem telefon w trybie download I podpialem do kompa. Odin wykryl fona wiec nacisnalem START. Poczekalem pare minut, cala operacja zakonczyla sie sukcesem, telefon sie zrestartowal I....I to samo co wczesniej czylirestart, logo Samsung I tak w kolko.

Zrobiem eiec wszystko od poczatku z tym ze tym razem soft to N700XXLSZ, N700XXLSO. Ale efekt byl dokladnie taki sam czyli klapa.

Jesli uruchomie telefon w trybie RECOVERY mam taki oto komunikat: " E:failed to mount /efs (Invalid argument)"

Nie mam pomyslu co dalej? Moze jakis inny soft? Gniazda USB w laptopie zmienialem, odinstalowalem antywirusa ale bez efektu...

Ktos? Cos?

 

 

50 minutes ago, King_Stone_69 said:

A nie lepiej wgrać Twrp/Cwm, wipe system, data i wgrać trzyplikowca?

Tap via my GT-I8190 (SlimLP)

a co to znaczy Twrp/Cwm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Team Win Recovery Project lub Clock Work Mod - są to custom recovery, czyli takie które umożliwiają wgranie pliku .zip czyli modyfikacji systemowych. Są bardziej rozbudowane niż recovery systemowe (stockowe). Polecam TWRP. Zaraz znajde link. Wgraj przez odina (umieszczasz tam gdzie pda).

Tap via my GT-I8190 (SlimLP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minutes ago, King_Stone_69 said:

Team Win Recovery Project lub Clock Work Mod - są to custom recovery, czyli takie które umożliwiają wgranie pliku .zip czyli modyfikacji systemowych. Są bardziej rozbudowane niż recovery systemowe (stockowe). Polecam TWRP. Zaraz znajde link. Wgraj przez odina (umieszczasz tam gdzie pda).

Tap via my GT-I8190 (SlimLP)

dziekuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ponownie

Oto wyniki mojej "działalności":

Wgrałem wszystko według tego oto paradnika:

http://lukaszkula.blogspot.ie/2012/04/galaxy-note-rom-root.html?m=1

 

Telefon ożył, więc jest bardzo dobrze!!

Soft który jest zainstalowany to 2.3.6

CWM-based recovery to v.5.0.2.7

 

Jaki konkretny soft mogę wgrać żeby note zaczął działać bardziej płynnie?

Rozumiem że telefon jest teraz zrootowany i mogę się w miarę bezpiecznie pobawić innymi softami tak?

 

Aha, jedna zła informacja to taka, że po wpisaniu *#06# nie pojawia się numer IMEI. Można to jakoś naprawić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności