Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Sony Xperia M] CM13 i przenoszenie aplikacji na kartę pamięci


Zielony_Buszmen

Pytanie

Witam!

Na swojej Xperii M C1905 mam zainstalowanego CM13 (instalacja z tamtego tematu: https://forum.cyanmod.pl/topic/7873-xperia-m-pytanie-laika-odno%C5%9Bnie-zmiany-softu/ )

Chciałbym móc przenosić aplikacje na kartę pamięci. Kolega Mitlex podesłał mi te dwa poradniki:

No i z racji tego że w dziale mobilnym jestem laikiem, mam parę pytań:

1) Mam już postawiony CM, zainstalowane na nim programy. Czy "naprawa problemu z przerzucaniem aplikacji" na kartę SD usunie mi te aplikacje? Czy znów będę musiał stawiać wszystkie programy od nowa?

2) Najpierw powinienem wykonać poradnik "Naprawa problemu z przerzucaniem plików na Kartę SD" a dopiero potem "Naprawa App2sd - Przerzut aplikacji na Kartę SD"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

https://yadi.sk/d/ikPTJ1aIo8p5d

Tutaj masz download ROM'u

Wgrywasz TWRP --> robisz full wipe --> Instalujesz paczkę CM 12.1 --> Następnie gappsy pod CM 12.1 --> Reboot --> gotowe

 

Jeśli będziesz miał problemy z komunikatami że aplikacje od google przestały działać, bedziesz musiał wrócić do stock i zrobić całą instalację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Usuwałem dane tymczasowe sklepu play i usług google, ale to nic nie dało. Nie mogę też dodać konta google. Podejrzewam, ze mogłem wgrać złe gappsy.

Tutaj screen.

screeeeeen.png

 

 

Gappsy pobierałem stąd: http://cyanmod.pl/gapps/ -> CM 12.1 Standard

 

Tak jak by brakowało Google Play Services. Zaraz pobiorę i doinstaluję jako APK.

 

Dobra, ten problem rozwiązałem. Nie wiedizeć czemu, ale po ręcznej instalacji "Usług Google Play" z pliku APK wszystko zaczęło działać jak trzeba.

__________________________________________________________

Niestety, po restarcie telefonu zaczęły pojawiać się problemy. Wyświetlają się cały czas komunikaty o zatrzymaniu usług Google. Czyli co teraz? Instalacja stock ROMa i wszystko od nowa? Jak to teraz zrobić?

 

Dokładnie wyświetla się ten błąd:

"Proces com.google.process.gapps został zatrzymany"

 

Zrobiłem reset fona do ustawień domyślnych. No i teraz zamyka się sklep Play przy wyszukiwaniu jakiegokolwiek produktu. Ech... Czyli znów wszystko od nowa.

Gdy podłączyłem telefon do flashtoola to wyświetliło mi się takie coś

INFO  - Processing loader.sin
INFO  -     Checking header
ERROR - Processing of loader.sin finished with errors.
INFO  - Ending flash session
ERROR -
ERROR - Error flashing. Aborted
INFO  - Device connected in flash mode

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok. To robię flash domyślnego systemu.

 

Po flashu stack ROMa będę musiał robić ponownie roota i odblokowywać bootloader?

 

Dobra, wgrałem domyślny ROM od Sony, zrootowałem telefon, potem wgrałem TWRP, zrobiłem full wipe i wgrałem CM 12.1 a następnie Gappsy. Aktualnie telefon się włącza. Zobaczymy, co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aaa, ten błąd jest powodowany gappsami. Poszło by ci. Na niektórych gappsach jest taki błąd. Pobierz gappsy kliknij mnie architektura: ARM android:5.1 a paczka to polecam micro albo pico. Pójdzie ci wtedy.

PS. Jak ci się bardzo długo włącza oznacza, że twoj telefon ma bootloopa. W takiej sytuacji należy zrobić wipe data/cache/dalvik-cache w recovery.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Forum nie było aktywne całą dobę, więc przez ten czas wiele wykonałem. Jednakże nie chcę z tego tematu robić ogromnego huba, dlatego też inne moje pytania będę zakładał w innych tematach.

Wgrałem jakąś bardziej rozbudowaną paczkę gappsów, gdzie było więcej śmiecia od Googla, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Odkryłem program Google Keep (do notatek), a resztę dziadostwa usunąłem. Wszystko działa jak należy, ale mam kilka pytań odnośnie tego wątku:

 

1) Przenoszenie aplikacji działa tak jak trzeba, ale po takiej operacji na pamięci wewnętrznej nadal zostaje jakiś syf. W opcjach zmieniłem by aplikacje z plików apk instalowały się automatycznie na SD. Po wgraniu kilkunastu aplikacji z *.apk (które poprawnie i ładnie lądowały na karcie SD) zobaczyłem taki widok:

post-314325-0-48802800-1460655170.png

Praktycznie brak wolnej pamięci wewnętrznej i niemożność aktualizowania aplikacji. Dlaczego tak się dzieje?

 

2) Później zainstalowałem CleanMastera i przeczyściłem nim telefon. Odzyskał 300 MB pamięci wewnętrznej. Po tej operacji wszystko działało jak powinno, stąd też dziwi mnie te niepotrzebne zużycie pamięci wewnętrznej. Czym jest to spowodowane? Za każdym razem po instalacji kilkunastu apek będę musiał używać CleanMastera?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności