Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Xperia M Dual SIM] CyanogenMod 13 - Oficjalny


Mitlex

Rekomendowane odpowiedzi

android-6-0-marshmallow-moto-x-2014.jpg.

 

Witam!

Już oficjalnie mogę przedstawić Cyanogenmod 13 na Xperię M Dual Sim. Właściwie to czekaliśmy na PATCH, który naprawia problem z kartami, ponieważ oficjalne wersje wychodzą na "one sim".

 

 

post-1-0-63742800-1430486586.png.0518f58

 

-ROOT

-CWM v 6.0.5.1 /TWRP 2.7.0.X (lub nowsze np. 3.0.0.0)

-Odblokowany bootloader

 

post-1-0-93295400-1430486585.png.0c6e246

 

Screenshot_20160202-164406.png.be6fc7144Screenshot_20160202-164507.png.25a4f2ab2

 

post-1-0-22155400-1430486583.png.137b323

 

ZALECAM zainstalowanie CM13 z poziomu Jeally Bean 4.3 

 

-Pobierz ROM, Gappsy i PATCH

-Wrzuć je na kartę pamięci

-Wejdź do Recovery (biosu telefonu)

-Wipe

-Zainstaluj ROM, następnie Gappsy a na końcu PATCH

-Zrestartuj Telefon i Gotowe

 

post-1-0-91240000-1430486584.png.880efd0

 

ROM: http://download.cyanogenmod.org/?device=nicki

Gappsy: http://cyanmod.pl/gapps/

PATCH: http://www.mediafire.com/download/8hk1ec2ug71amr9/nickids-mm-test2.zip

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Mam problem - posiadam xperie M dual sim. Zainstalowałem wszystko wg instrukcji (cm-13.0-20160428-NIGHTLY-nicki, gappsy pico i patcha dla dual sim) i pierwszy raz po wejściu do CM telefon bez przerwy wyświetlał informację: "Niestety, aplikacja Kreator konfiguracji została zatrzymana". Po ponownym wgraniu wg instrukcji wszystko działa oprócz Wi-Fi (komunikat podany wyżej pojawił się tylko raz a później zniknął). Niby jest włączone, ale nie wyszukuje żadnej sieci ani nie ma ikony na górnym pasku o tym, że jest włączone (w panelu skrótów ikona w ogóle nie jest podświetlona).

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za podpowiedź. Później spróbuje. Pozdrawiam.

10 godzin temu, Mitlex napisał:

Być może jest to błąd tej aktualizacji, pobierz paczkę z 27 lub 26 i zainstaluj

 

Niestety dalej jest to samo, mimo że wgrałem najstarszą i dostępną wersję, tj.: cm-13.0-20160423-NIGHTLY...

Cały czas brak wifi... nie wiem już co robić :(

U ciebie @Mitlex, wifi chodzi bez problemu ? Jaką wersję CM wgrałeś - jaki numerek? Jaka wersja działa bez problemu i gdzie można ją pobrać?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitlex ma chyba jednokartową M-kę. 

Może to przypadłość romu. Miałeś cm 12.1? Tam działało wszystko? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KitLer napisał:

Mitlex ma chyba jednokartową M-kę. 

Może to przypadłość romu. Miałeś cm 12.1? Tam działało wszystko? 

 

Hej. Miałem cm 12.1, ale tam nieprawidłowo działały karty sim. Był taki problem (już po wgraniu patcha), że gdy wyjąłem karty z telefonu a później je włożyłem to po odpaleniu systemu cm już kart nie widział.

 

 

2 godziny temu, Mitlex napisał:

Słuchaj a czy próbowałeś cofnąć się do stocka 4.3 jelly bean? i z tego poziomu wgrać cyana? 

i powiedz mi czy wcześniejsze wersje cyana wgrywałeś na poprzednią zainstalowaną wersję?

 

Tak, zrobiłem wszystko wg instrukcji. Najpierw wróciłem do stocka 4.3 Jelly Bean, wrzuciłem odpowiednie recovery, z poziomu recovery zainstalowałem su, uaktualniłem go, wrzuciłem fota-kernel z twrp 2.8.x.x, później z recovery wrzuciłem cm 13  i od razu zainstalowałem gappsy i patch do dual sim. Wcześniej miałem ArchiDroida V3.1.5. Może to problem patcha? Chciałem jeszcze tylko dodać, podczas instalacji chyba niewłaściwie wrzuciłem fota-kernel, bo miałem recovery cwm 6.0.4.9 i przez nie wrzuciłem twrp. Później się zorientowałem, że nic się nie dzieje więc wrzuciłem fota-kernel przez fasboota i wtedy po odpaleniu automatycznie wszedł do recovery. 

 

Jeżeli gdzieś popełniłem błąd to proszę o wskazówki ;-) Dzięki. Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mitlex napisał:

Zainstaluj jeszcze raz CM nie instalując PATCHA i zobaczymy czy nie jest to wina patcha 

 

oK, dzięki tak zrobię i zobaczymy co będzie się działo :)

 

 

Zainstalowałem jeszcze raz CM - wersję najnowszą na dzień dzisiejszy, czyli cm-13.0-20160430-NIGHTLY-nicki nie instalując PATCHA(nickids-mm-test2).

Wszystko zgodnie z instrukcją w pierwszym poście - jednak w tym przypadku, nie wystąpił absolutnie problem z siecią wifi - wyszukało mi moją nazwę wifi domowego - zatwierdzone hasło i wszystko grało...jednak zaistniał inny problem - nie wykrywało mi sima (przekładałem sima z jednego gniazda do drugiego i nic. Absolutny brak możliwości połączeń.

 

Wgrałem więc ponownie (wg. instrukcji od stocka 4.3) powtórnie cm-13.0-20160430-NIGHTLY-nicki + patch nickids-mm-test2.

 

Póki nie wymyślą poprawionego patcha do DUAL SIMÓW , trzeba pogodzić się z faktem braku WIFI...lepsze to niż brak funkcji kart sim w telefonie i wykonywania połączeń ;) 

Czy ktoś z was, zrobił cm-13.0 na Xperi M 2005 DS i działało mu wszystko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mitlex, ok będę czekał na patcha - jak znajdziesz go to wstaw proszę. Ja póki co obejdę się bez wifi.

Ogónie moja M-ka DS, działa pięknie na  romie cm-13.0-20160430-NIGHTLY-nicki. Póki co, nie zauważyłem błędów, poza brakiem wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności