Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Sony Xperia L C2105 ]Czy poradzi sobie z androidem 5.0 ?


cogito13

Pytanie

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak najbardziej kolego :-) odpowiednie parametry posiada ten telefon. Moja xperia M również ma 1 ramu oraz o 4 gb mniej wbudowanej pamieci od xperii L a bez problemów radzi sobie na androidzie 6.0

Poza tym procesor wytrzymałby nawet na 6.0

Jeżeli jest Cyanogenmod 12.1 na Twój telefon to znaczy że jest tak zrobiony aby Twój telefon mógł sprawnie działać

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli chcesz wgrać Cyanogenmoda 12.1 czy to 13, to musisz zrobić root, następnie musisz wgrać recovery TWRP lub CMW, czyli bios systemu przez który będziesz mógł wgrać Cyanogenmod. Następnie w recovery będziesz musial zrobić wipe data cache and factory reset. Następnie instalujesz paczkę Cyanogenmod którą bedziesz musial zrzucić na kartę pamięci razem z Gappsami. Gappsy to aplikacje od google takie jak sklep play czy gmail. Po zainstalowaniu CM musisz zainstalować gappsy a następnie uruchamiasz tel ponownie

Pewnie myślisz co ja pisze :-) ale gdy poczytasz na tym forum tematy o wgraniu softu czy innych Romów to wiele się nauczysz

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
34 minut temu, Mitlex napisał:

Jeśli chcesz wgrać Cyanogenmoda 12.1 czy to 13, to musisz zrobić root, następnie musisz wgrać recovery TWRP lub CMW, czyli bios systemu przez który będziesz mógł wgrać Cyanogenmod. Następnie w recovery będziesz musial zrobić wipe data cache and factory reset. Następnie instalujesz paczkę Cyanogenmod którą bedziesz musial zrzucić na kartę pamięci razem z Gappsami. Gappsy to aplikacje od google takie jak sklep play czy gmail. Po zainstalowaniu CM musisz zainstalować gappsy a następnie uruchamiasz tel ponownie

Pewnie myślisz co ja pisze :-) ale gdy poczytasz na tym forum tematy o wgraniu softu czy innych Romów to wiele się nauczysz

 

 

I przede wszystkim odblokować bootloader i jeśli rom tego wymaga wgrać kernel przez flashtoola

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam odblokowany bootloaader i (zrozumiale,że ) rota też :)  Z tego co już się orientuje robi się to poprzez wgranie na kartę pamięci i z karty tak jak kolega pisał TWRP lub CMW, do tel. Moje pytanie dotyczyło jednakże tego czy koniecznym jest  ingerencja w taktowanie procesora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kolego na pewno nie zepsujesz telefonu a jeśli będziesz chciał to bez problemu będziesz mógł wrócić do stockowego kernela. Wystarczy że wgrasz oryginalny soft. Ale w Twoim pytaniu sam udzieliles sobie odpowiedzi, ponieważ jeśli chcesz wgrać inną wersję androida to musisz ingerować procesor. Musisz znaleźć kompatybilne recovery TWRP lub CMW i wgrać je przez flashtoola.

Nastepnie kombonacja power + vol+ przy włączaniu telefonu i jesteś w recovery telefonu

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak dla ścisłości.. Nie wiem jak teraz jest z tym recovery..ale są dualrecovery:

I . Volume Down - odpalało np CWM Recovery

II. Volume Up - odpalało np TWRP Recovery

 

I każdy korzystał z tego, którego chciał. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 minut temu, NeoCM napisał:

Tak dla ścisłości.. Nie wiem jak teraz jest z tym recovery..ale są dualrecovery:

I . Volume Down - odpalało np CWM Recovery

II. Volume Up - odpalało np TWRP Recovery

 

I każdy korzystał z tego, którego chciał. 

 

Zeby uściślić - nie mam zainstalowanego CWM ani TWRP.

Przejście urządzenia w tryb awaryjny (recovery) mogę wywołać tylko poprzez power + vol -

Co prawda zazwyczaj korzystałem z programów typu Busybox instaler czy Quick Bot (tym razem chciałem sprawdzić kombinacje przycisków)

Ale mam kolejne pytanie dot.menu serwisowego androida

Czy klikając w polecenie apply data update from external storage wgram nowy system czy koniecznym do tego jest jeden z w/w programów recovery (CWM,TWRP) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jest różnica pomiędzy Custom a stock recovery.

Odnosisz się do klegi @Mitlex który w swojej wypowiedzi piszę o Custom recovery.

 

 

Jakie menu serwisowe androida? Nie ma czegoś takiego, jedynie masz menu serwisowe producenta, gdzie sprawdza się prace podzespołów.


Opisujesz opcje jakiegoś Custom recovery. 

lektura:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1. Nie cytuj wiadomości poprzedzających. Odnosisz się do nich. 

2. Pisz precyzyjnie. Zauważ, iż definicje określające pewne rzeczy są "neutralne" każdy inaczej rozumie pojęcie "niebo". Nie wychodź założenia, że temat dotyczy literki "A", to ktoś będzie wiedział, że 18 poście pisząc o jakiejś literze - będzie wiedział, że o nią chodzi. 

3. Trzymaj się terminologii - W androidzie to bardzo ważne elementy. 

 

Myślę, że tyle uwag Ci wystarczy.  Proszę odnosić się aktualnie do tematu. Inne posty (dalsze niezwiązane z tematyką) będą usuwane z automatu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kolego zrób to po naszemu. Wyłącz telefon i Podłącz go do komputera w trybie fastboot mode bądź inaczej zwany bootloader. Znajdź na naszym forum CMW lub po prostu w google wpisz CWM xperia L XDA. Na XDA co jakiś czas ktos dodaje aktualizacje do CWM bądź TWRP. W programie flashtool klikasz ten piorunek, następnie wybierasz fastboot mode, następnie klikasz select kernel to flash i wybierasz CWM które chcesz zainstalować. Pamietaj ze musisz mieć telefon w trybie o którym pisałem.

Jezeli nie wiesz jak obsługiwać się tym programem to znajdziesz na forum instrukcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam już opanowane wgrywanie  Cyanomodow z CWM tez sobie poradziłem ( zainstalowałem Philz touch 6.47.6 )

Kilka razy już wgrywałem stocka bo jak to zwykle bywa podczas nauki nieuniknione jest,ze tel.wpada w botflopa :)

Teraz pora wgrać Karnel no i tu nasuwa się pytanie jaki byście polecili na xperia L.

Przyznam się,ze przeszukiwałem w sieci i mimo,ze jest tego sporo to zawsze jest jakieś ale.Albo nie działa jak nalezy Wfii,Gps 

Moze ktoś ma sprawdzony już Karnel i mógłby coś polecić ? Oczywiście myślę o CU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności